Skocz do zawartości

e90/e91 rdza podwozia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z pytaniem, jak wygląda u was podwozie w e90/e91? Dzisiaj zajrzałem sobie pod osłony zderzaka tylnego i wszędzie ruda: pas, podłoga aku, na progach też gdzieniegdzie. Nie jest to może na etapie dziur, bardziej nalot, ale nie wygląda ciekawie ;/ e91 rocznik 2006, od 2010 w Polsce i może w tym jest problem. W tamtym roku wymieniłem klapę bagażnika, bo jak to w e91 lubią sobie gnić po bokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja może powiem coś o E39...

Też walczyłem z rudą, walka ogólnie przegrana , bo jedynym słusznym krokiem byłoby wymiana progów.

Jeśli chodzi o tylny pas to tam też były różne kwiatki. Klapę bagażnika również wymieniłem tak jak ty.


Co mogę ci polecić , to jak najszybciej zlikwidować rudą szma...... pomalować to dobrym epoksydem + utwardzacz , farbą akrylową + utwardzacz , a na koniec pokryć to woskiem do profili zamkniętych. Oczywiście należy zobaczyć co się dzieje w profilach zamkniętych?

Jeśli nie ma rudej to wystarczy dobrze jej zalać wyżej wspomnianym woskiem.


Ja w F11 , w której nie zaobserwowałem jeszcze korozji , wpuściłem wosk do profili zamkniętych .

Po zdemontowaniu plastikowych osłon progów , wygłuszenia nadkoli , osłon podwozia i tylnego zderzaka , również zapsiklałem w/w woskiem od zewnątrz.

Zostało mi jeszcze zabezpieczenie bagażnika i tylnej klapy. Raczej zrobię to jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.