Skocz do zawartości

Buda E30 renowacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW e30 4d z 86. Chce zabrać się za jego renowacje, niestety sama buda jest dość mocno zgnita, żaden z blacharzy nie chce podjąć się naprawy. Stwierdziłem, że będe szukał samej karoserii, żeby zrobić przeszczep. Niestety bardzo ciężko znaleźć zdrową karoserie tego modelu. Czasami jednak znajduej w dobrej cenie budy ale do szerokiej lampy. Z tego co wyczytalem między szeroką a wąska różnica jest tylko w pasie przednim oraz tylnim. Tutaj rodzi się moję pytanie. Czy jest sens kupić budę od szerokiej i przerobić ją pod wąską? czyli przerzucenie pasa przedniego oraz tylniego od wąskiej? Wiem, że robi się z tego ulep ale dla mnie to raczej ma być samochód do zabawy i do pozostania w domu. Nie robię go aby go sprzedać z zyskiem a przynajmniej na pewno nie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Takie pomysły - ze zmianą nadwozia z uwagi na niższy koszt reanimacji są z ekonomicznego punktu widzenia jak najbardziej zasadne. Pozostaje jednak istotny problem ...prawny.

Czym innym jest naprawa pojazdu w zakresie nawet 60%+ z zachowaniem elementów konstrukcyjnych wraz z identyfikacją pojazdu ,a czym innym przeniesienie pola numerowego z VIN z jednego pojazdu do drugiego pojazdu.

Wszyscy wiemy co to drugie oznacza.

Tak więc chyba nie problem techniczny ale prawny ma tutaj miejsce - co każdy powinien sobie rozważyć kalkulując zyski i straty w takim projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.