Skocz do zawartości

Likwidacja szkody, zaniżona wycena?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mojej kobiecie babka wjechała w tył, efekty:

- porysowana i odkształcona klapa bagażnika,

- wgnieciony i porysowany pas między klapą a zderzakiem,

- zderzak porysowany, lekko pęknięty oraz przesunięty o 3-4cm do przodu,

- urwane mocowanie tlumika końcowego

Poniżej link do zdjęć:


https://imgur.com/a/KKZ7WWm


Wycenione przez PZU ponieważ sprawca kolizji nie miała OC wiec mogłem sobie wybrac dowolnego ubezpieczyciela, na kwote 2910zł brutto.

W oczekiwaniu na wycene popytałem sie kilku znajomych którzy mieli przygody podobne lub gorsze czy mniejsze to np kolega za drzwi od Punto 2 i jakas drobną pierdole dostał 1600zł wiec na jego tle moja kwota jest śmieszna.

Rozmawiałem również z blacharzem na temat tego pasa i powiedział ze ciężko jest to jakkolwiek wyciągnąć i poszpachlowac zeby bylo idealnie równo i najlepszą opcją jest wycięcie kawałka pasa i wspawanie prostego z jakiejś innej bitej BMW i po lakierować.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tej wyceny i ewentualne wskazówki co można zrobić bo od tej kwoty napewno będę się odwoływał, jest to moja pierwsza taka sytuacja więc z góry dziękuje za wszelkie rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie zaniżona wycena a wybór PZU był najgorszy z możliwych to obecnie najwięksi złodzieje na rynku. Za takie uszkodzenie uczciwa kwota to okolice 6-8tyś. Muszą uznać nową klapę, nowy zderzak, no2y pas tylny+ wymiana i lakierowanie. W przypadku twojego auta musisz uważać żeby nie przesadzać bo zrobią szkodę całkowitą. Podjedz gdzieś wyceń części i naprawę i wyślij wraz z odwołaniem do PZU .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.