Skocz do zawartości

Pytanie "detailingowe"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Włosiowe lepiej pienią i nie są ostro zakończone jak te plastikowe druciaki. Dlatego tak piszę.

Jeden duży do felg, mały do wnętrza a średni tak o żeby był.

Pamiętaj, jak felgi raz porządnie umyjesz i dasz jakąś powłokę, a już za 100 można kupić, to potem tylko wystarczy im mycie APC. Nie trzeba agresywnej chemii stosować. Agresywna chemia tylko na pierwsze dobre mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maszynke ADBL Roller 9mm to uważam, że jak na pierwszą i jedyną maszynkę, dla takich amatorów jak my jest ok. Akurat mam, używam. Wiadomo ma też wady: siłą rzeczy nie tnie tak dobrze jak DA15 (mam też YATO DA15), no ale ma mniejszy skok więc to zrozumiałe, nie jest za cicha, troszkę wibruje, nieco się grzeje więc po jednym elemencie warto ją odłożyć na chwilę, przygotować następny element i jechać dalej. Jest za to bardzo poręczna i ergonomiczna, mocna jak na swój skok. Z ciekawych maszynek masz jeszcze Evoxe HDF8 (ma mniejsze wibrację i jest nieco cichsza, ale mniej ergonomiczna- przynajmniej dla mnie i trochę cięższa od adbla), Liquid Elements t2000 o skoku 8mm (lżejsza bo waży 1,7kg). Zestaw ok:

-wampirek adbl działa dobrze no ale śmierdzi starym jajem

-beetle juice też działa dobrze

-pady adbl mówią, że ok...ja na tą chwilę bawię się natami,a wczoraj całe auto z ciekawości na ABW.

-tar and glue używam teraz Kocha- jest mocny, ale śmierdzi

-zastanów się, czy chcesz od razu wskakiwać z tym flexipadem glinkowym na maszynkę. Jak Tobie coś tam nabruździ to później będziesz się męczył na mocnym padzie i cutingowej paście żeby się tych rys pozbyć. Ja na Twoim miejscu zostałbym przy tradycyjnej glince (miękka lub średnia), wczoraj testowałem shiny garage clay block (przeleciałem cało auto i jest ok, szybciej niż na zwykłej,polecam). Możesz też spróbować mikrofibrę z glinką. Do poślizgu woda z odrobiną szamponu też będzie ok.

-do maszynki koniecznie dokup sobie mały talerz 75mm. (abdl ma dedykowany), padami 80mm dojedziesz tam gdzie nie dojedziesz dużymi.

-zmywacz do silikon się przyda, ew. IPA do odtłuszczenia przed polerką albo wytarcia resztek pasty po w zależności jaką polecisz.


Generalnie to temat rzeka no bo jeszcze przyda się np.: pianownica PA jak masz myjkę ciśnieniową i aktywna piana, albo chociaż jakiś ręczny marolex 3000. Z aktywnych pian to porównywałem tylko adbl i shiny garage. Ten drugi lepiej ściąga brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, jak felgi raz porządnie umyjesz i dasz jakąś powłokę, a już za 100 można kupić, to potem tylko wystarczy im mycie APC. Nie trzeba agresywnej chemii stosować. Agresywna chemia tylko na pierwsze dobre mycie.

Znajomy ma geyona q2, świetna sprawa. Pomyślę o tym w przyszłości

 

Jeśli chodzi o maszynke ADBL Roller 9mm to uważam, że jak na pierwszą i jedyną maszynkę, dla takich amatorów jak my jest ok. Akurat mam, używam.

Bardzo mnie to cieszy w takim razie. Brałem też pod uwagę LARE LITE LD09-125, ale jakoś więcej rzetelnego info na necie jest o tym Rollerze, ma dobre opinie i jest mocno polecany.

Możesz też spróbować mikrofibrę z glinką. Do poślizgu woda z odrobiną szamponu też będzie ok.

Brałem to pod uwagę i jednak będzie to bezpieczniejsza opcja.

-do maszynki koniecznie dokup sobie mały talerz 75mm. (abdl ma dedykowany), padami 80mm dojedziesz tam gdzie nie dojedziesz dużymi.

Dzięki za słuszną uwagę :cool2:

-zmywacz do silikon się przyda, ew. IPA do odtłuszczenia przed polerką albo wytarcia resztek pasty po w zależności jaką polecisz.

Mam już IPĘ do takich prac.

Generalnie to temat rzeka no bo jeszcze przyda się np.: pianownica PA jak masz myjkę ciśnieniową i aktywna piana, albo chociaż jakiś ręczny marolex 3000. Z aktywnych pian to porównywałem tylko adbl i shiny garage. Ten drugi lepiej ściąga brud.

Mak Karchera K7 pianownica od "majfrenda" do tego aktywna piana ADBL Yeti. Jestem zadowolony z efektów.

https://www.youtube.com/watch?v=TtvZjCleAIk



943fc0e0432cb0e4f72e6b98b87d

Według tego rysunku , pad finiszowy to zielony lub czarny, w zestawie który chce kupić najdelikatniejszy jest czerwony. Czy muszę dobrać jeszcze jakiś finiszowy pad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć na wszelki wypadek , ale na DA9 z tego co widzę, to raczej pracuje się na padach twardych , ew. średnio twardych zarówno przy one stepach i AIO, a nawet padach mikrofibrowych. Wszystko zależy od lakieru i pasty oraz osiąganych efektów. Obadaj filmy MX Nowicki o polerowaniu maszyną DA i o doborze padów pod DA. Wiele rozjaśni. Mi pomogły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.