Skocz do zawartości

BMW F10 - uzupełnienie brakującej izolacji akustycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy wpis na forum.


W moim F10 był lakierowany prawy błotnik z przodu i as, który to robił nie założył z powrotem wygłuszeń słupka A.

Pod poniższym linkiem dostępny jet podgląd elementów wygłuszających:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/219863/322x227

Nabyłem wszystkie trzy elementy, które powinny być zamontowane z prawej strony i dalej pojawia się problem; wiem, gdzie zamontowany powinien być element nr 3. Co do elementu nr 1, przypuszczam, że powinien być wciśnięty gdzieś przy zbiorniku na płyn do spryskiwaczy, ale to tylko moje domniemanie. Co do elementu nr 2- zero pomysłu.

Czy ktoś z Was demontował prawy błotnik w swoim f10 i ma zdjęcia, gdzie i jak te elementy powinny być zamocowane lub potrafi to wytłumaczyć?


Ps. Jeśli był już taki temat na forum, to przepraszam, sprawdzałem w wyszukiwarce i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, auto odkupiłem jako prawie nowe od banku, przekazano mi informacje, że prawy błotnik był lakierowany. Samochodem jeździłem przez kilka miesięcy i przy wyższych prędkościach było słychać szum powietrza w kabinie z prawej strony. Doszedłem do tego, że przyczyna jest brak izolacji dźwiękowej słupka A (3 elementy). Elementy kupiłem w ASO i po demontażu błotnika i nadkola doszedłem do tego, gdzie na pewno należy zamontować jeden z nich, gdzie być może drugi - ale tu nie mam pewności - i nie mam pojęcia, gdzie przychodzi trzeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.