Skocz do zawartości

Zacieki i plamy na fotelach od mat. budowlanych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Niedawno kupiłem E91 320d LCI z 2009r. Na fotelach są pamiątki po poprzednim właścicielu oraz jego pasażerach. Zacieki i plamy na fotelach, które widać na poniższych zdjęciach to pył i brud z budowy, którym pokryte są ubrania robocze - auto używane było jako transport do i z pracy (budowlanka). Fotele dałem do prania do lokalnego speca od prania dywanów, tapicerek i foteli. Po praniu fotele wyglądały jak nowe, auto schło 3 dni w ciepłym garażu (bez uruchamiania nawiewów, by równomiernie wilgoć odparowała) i po tygodniu od prania fotele wyglądają identycznie jak przed praniem. To prawdopodobnie jakiś pył gipsowy lub pył od szlifowania szpachli. Czy jest sens i nadzieja ze da radę to usunąć? Ktoś z Was miał do czynienia z takim rodzajem zabrudzeń?

IMG-20191231-154819.jpg IMG-20191231-154809.jpg

IMG-20191231-154849-1.jpgIMG-20191231-154900-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To było profesjonalnie panie? Najpierw środek, który odczepi ten bród mówiąc kolokwialnie, potem szczota i, bezwzględnie, odkurzacz piorący? Jeśli tak, to widocznie trochę zafarbowało na biało i wtedy koniec - potraktuj to jako możliwość upgradu na skórzaną tapicerkę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że profesjonalnie, miał jakiś specjalny odkurzacz i środki piorące, polecił mi go mój znajomy który też w tej branży trochę robi. W tygodniu podjadę do pana czyściciela podpytać jak on to widzi i dopytać czego użył. Trochę obciach jeździć z takimi fotelami bo wyglądają jak przepocone z zaciekami z soli... :?

Ponowne tapicerowanie tego typu materiałem wszystkich foteli i drzwi to pewnie z ok. 2500zł? :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, takie rozwiązanie z wymianą foteli jest jak najbardziej sensowne. A czy przy takiej wymianie foteli po liftowych na fotele sprzed liftingu (jak np. te z aukcji za 200zł) może coś nie pasować (np. kostka od poduszki) czy to nie ma znaczenia? Moje fotele są bez grzania - standardowe golasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, odgrzewam temat uaktualniając i kończąc - postanowiłem kupić nowe fotele (m-pakiet) z grzaniem i pompowaniem, w super stanie, tak więc biorę się za wymianę :D Nie chcę robić off topa ale mam tylko takie pytanko przed wymianą- czy może się navi/radio w jakiś sposób zablokować po odłączeniu akumulatora w celu wymiany foteli? Miałem poprzednio Forda Mondeo i tam po odłączeniu akumulatora wpisać należało 4-cyfrowy kod ( z instrukcji) by odblokować radio po przywróceniu zasilania. Znalazłem tylko info na zagranicznym forum że BMW nie stosuje takich zabezpieczeń od 20 lat bo uznało że nikt nie będzie kradł takiego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.