Skocz do zawartości

Jak działa wosk? :D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Być może mega głupie zapytanie, ale już sam nie wiem.

Bo opinie i komentarze są różne. Położyłem wosk na auto - zleciłem wykonanie tej usługi 369zł brutto.


Osobiście uważam, i z tego co słysze, że po nałożeniu wosku powinno nie widać mniejszych rys na aucie, a jednak je widać (mikrorysy) w niektórych miejscach się zmniejszyły, ale dalej widać na masce np mikrorysy długie.

Ale jakoś to nie powala, a rzekomo wosk premium. Druga sprawa, to że auto przyciąga ogromną ilość kurzu drobnego pyłu na lakierze. Dzisiaj nie wiało aż tak, a samochód stał

tylko w warsztacie otocznym, budynkami a kurzu tyle, że... ;) jak by 2 dni nie myty. Dla mnie troszkę śmiesznie.


Dodatkowo wyszła mała głupia sytuacja, bo Panowie czyścili mój wydech i przypadkowo psikneli na tylni zderzak i szybko wytarli szmatą (głupota z ich strony) na aucie od razu

smugi się pojawiły. Nie wiem czy to nie jest sprawka tego, że ten wosk nie wysechł czy cuś ;)


Woski jakich używają to Zymol lub lub chemical guys black pearl. Więc chyba premium czy nie? Czasem mam wrażenie, że jednak wrzucili tu najtańszy wosk, ale to czas pokaże

bo to są tylko moje wątpliwości,


Przepraszam z góry, ale detailing to moja słaba strona. Zleciłem zrobienie takiej uslugi, żeby sprawdzić także czy te studio się nadaję.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wosk ma nadać lakierowi właściwości hydrofobowe, ale powierzchnię trzeba przygotować, jednoetapowa korekta to jest minimum, po odpowiedniej dekontaminacji oczywiście. Wszystko kosztuje i za 300 zł efekt będzie mizerny.

Wosk to tzw. wisienka na torcie a wszystkie rysy jeszcze bardziej uwidoczni. Auto nawoskowane lepiej się myje, bo brud nie przylega bezpośrednio do lakieru tylko do warstwy wosku.

Zazwyczaj wosku nie nakłada się w słońcu, po nałożonym na element trzeba odczekać tyle ile producent nakazuje i dopiero wypracować, zapytaj jak nakładali.

Trochę bez sensu wydałeś 3 stówy, bo to się trzymać będzie z miesiąc max, nie wiem czy tyle.

Chemical Guys to średniawka, Zymol wyżej, mniejsze znaczenie ma tu wosk, a powierzchnia bo wosk za 35 zł poleży troszkę na super powierzchni.

Następnym razem zrób korektę lakieru, to zobaczysz jak lakier wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko zalezalo na efekcie max na 3 miech. Auto wymaga korekty tak czy siak.

3 paki poszło do pieca, ale lekcja jest :oops:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie mozesz zrobic korekty zawsze mozesz przed woskiem nalozyc politure ktora wypelni mikrorysy :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politure nakladamy po uprzednim wyczyszczeniu lakieru cleanerem lub glinka lub tym i tym potem zakladamy politure(oczywiscie pod kolor lakieru) i po utwardzeniu sie politury nakladamy wosk ktory zabezpieczy lakier :wink:

jesli nie mozesz zrobic korekty zawsze mozesz przed woskiem nalozyc politure ktora wypelni mikrorysy :wink:

 

I wytrzyma do pierwszego deszczu.

nie wiem jakiej politury uzywasz ale z doswiadczenia powiem poorboysa nie zmyje pierwszy deszcz :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale po co on ma to robić wszystko ręką, jak zejdzie mu może 2% rys z auta? Po co? Będzie machał kilka godzin a efekt będzie mizerny. Jak auto nie widziało polerki kilka lat to będzie dramat na lakierze.

Już widzę jak laik używa glinki z całym tym piachem...

Dzięki takim radom można więcej szkód narobić i jak tego nie robił niech się za to nie zabiera. Ja pamiętam swoje pierwsze glinkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki to jest forum i staramy sie doradzic gosciowi nie wiem jakie ma zdolnosci manualne jesli dobrze umyjesz auto zadnego piasku na glince nie bedzie juz widze jak zakonczy sie ten temat zaplac za korekte lakieru i poloz ceramike :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :D

Dobrze wiesz, że ceramikę to można kłaść na nowe auto, na nowy lakier, bo czasem na 10 letni lakier z ubytkami się to nie opłaca, a korekta nie sprawi, że będziesz miał lakier jak z fabryki.

pierwsze slysze ze ceramike kladzie sie na nowe auto ceramika jak wosk ma za zadanie zabezpieczyc lakier i nadac mu polysku oraz odpychac wode (oczywiscie przed wczesnym przygotowaniu lakieru )nie mowimy tu o przypadkach ktore nadaja sie do blacharzy i lakiernokow :wink: temat zbacza na inny tor gosc chcial usunac mikro rysy sprawa prosta maszyna pasta polerska i wszystko w temacie :wink:

Breras jak rozumiem twoja wypowiedz to jakis zart :?:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chodziło mi o to, ze nowe auto ma lakier w nienagannym stanie (po 1 przejechaniu maszyną lakier jest bez najmniejszej skazy).

Oczywiście w starszym aucie też można mieć taki lakier.

Nie ma sensu natomiast folia/ceramika do 15 latka z rdzą na każdych drzwiach :D

Ok, już nie offtopicuję.

Breras chyba wcześniej święta zacząłeś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po tym wosku, od razu po myciu xD. Powiedzieli mi żebym mył auto wodą po prostu. Że brud odpadnie itp..

Że chemia na myjkach zje ten wosk...

Po umyciu xD dokładnie samą wodą na lakierze jest w cholerę kurzu pyłu. Klei się do niego wręcz.

Dlatego po 1 dniu stwierdzilem, ze pier. e ten wosk i myje normalnie auto, do póki nie zrobie korekty.

Prawie 4 paki poszło z dymem. Trudno. Osobiście uważam, że firma która nakładała ten wosk to partacze.

Chciałem im dać szansę na jakiś większy zabieg, aczkolwiek. Spodziewałem się takiej sytuacji.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tak wygląda auto po samym spłukaniu kercherem - 3tyg od 1 etapowej korekty - dekontaminacja, glinka, pasta a na koniec wosk colinite - całość 250 zl :) po takim zabiegu znikło 90% mini rysek


https://www.instagram.com/p/B0dtDR5oqKe/?utm_source=ig_web_button_share_sheet


e906f6193c1cd795m.png


oczywiście teraz do mycia tylko odpowiednia chemia :)

aktywnapiana, szampon o neutralnym PH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

3 tygodnie, zapraszam za 3 miesiące jak wosk tyle wytrzyma :D

Kropelki nie są już owalne/okrągłe także ten wosk to średni ci nałożył...

Ode mnie za one-step bierze 500 zł, a u mnie dach odpada i auto wielkości maluszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krople i to jak odprowadza lakier wodę świadczą o wszystkim :D

 

Jak zwykle ekspert od wszystkiego musiał podważyć czyjąś opinię, bo jego musi być na wierzchu. :mad2: :mad2:

Odniosłem się do posta mnocom, który pokazał krople, będące są efektem procesu detailngowego, zakończonego położeniem wosku.

Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś o co chodzi.

Napiszę, więc to dla Ciebie wielkimi literami: TAKI SAM EFEKT KROPELKOWANIA JEST NA DWUMIESIĘCZNYM BSD, BEZ ŻADNEGO PRZYGOTOWANIA LAKIERU.


Zajmuję się tym zawodowo i przerobiłem już dziesiątki produktów na setkach aut, więc proszę Cię "nie ucz ojca dzieci robić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zapomniałem dopisać, że wosk utrzymał się chyba 1,5 tygodnia.

Bo po 2-3 myciach na zwykłej myjce samą wodą wszystko znikło. Zalecali mi mycie auta bez chemii, żeby się długo utrzymał.

Zero śladu wosku po 2 tygodniach. Krople stały i stoją i schną. Auto trzeba myć ręcznie lub oddać na korekty.

Szkoda KASY!

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.