Skocz do zawartości

Przyciemnienie tylnych szyb, kropki


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem przyciemnienie tylnych szyb (profesjonalny zakład, certyfikat, 480 zł) w mojej F30 ale widzę, że wokół tylnej szyby jest taka ramka tam gdzie są te kropki... czy to jest normalne? Tam jest jakby takie jaśniejsze.


mj-CEw-Dw-R8a-X6mzc8n-xk-A.jpg


Widziałem auta gdzie nie ma tych kropek tylko od razu czarna ramka szyby to nie ma czegoś takiego.

Czy to norma? Na bocznych trójkątach też jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki warsztat i jaka folia. Bo ja też chcę sobie przyciemnić i pytałem w różnych warsztatach. Różnie odpowiadają, ale podobno ciężko żeby nie były te kropki widoczne. Jeden warsztat jak zapytałem czy mają fotki z przykładowej realizacji to przesłali zdjęcie ale tylko bocznej krawędzi gdzie linia kropek jest węższa i tam wyszło elegancko.

Jak wpiszesz w necie "bmw dot matrix issue" to przypadkow jest sporo i wygląda to średnio estetycznie


Na zagranicznych forach rozwiązania sa 3:

1. Zeszlifowac trochę czarne kropki przed przyklejeniem folii

2. Nałożyć gruba warstwę bezbarwnego kleju w miejscu kropek przed naklejeniem folii

3. Przyklejenie czarnego paska winylu w miejscu kropek czyli de facto ich zamaskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyciemniałem szyby i jak dałem szybe w dól to powstały rysy :duh:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam kolego. Ja w swojej E36 Coupe również mam przyciemnioną szybę z tyłu oraz z boku z tyłu x2 i na szybach również są te kropki w oryginale, a samo przyciemnienie tj. nierówności przy tych kropkach wyglądają tak samo jak u Ciebie, może nawet trochę gorzej. W niektórych miejscach mniej a w niektórych więcej. Ochyda... ale co zrobić.

Zlecałem robotę prywatnemu zakładowi w Sztokholmie, a właściwie to znajomy z widzenia się tym zajmuje i jestem na 100% pewien, że nie robi lipy, ma certyfikaty, jeździ na kursy, inwestuje w siebie, działalność 8 lat prowadzi i nie tylko szyby w samochodzie okleja. Po roku czasu oddałem mu auto do poprawki bo mi się to nie podoba. Myślałem, że się nie przyłożył za pierwszym, a dostałem 10 lat gwarancji na folię oraz robotę także skorzystałem i dałem do poprawki za friko w ramach gwarancji. Zrywał folie przy mnie i na nowo pół dnia zakładał a efekt taki sam. Ten typ tak ma i to są uroki szyb beemek z kropkami, tak mi powiedział... i że jedyny sposób na pozbycie się tego to ściąganie szyb i wygrzewanie jej w piecu albo przyciemnienie do tych kropek no ale nie będą szyby w całości przydymione już i będzie widać nie przyciemnione paski na około.


Podane rozwiązanie przyklejenia winylu z drugiego posta wątpię aby się sprawdziło. Osobiście zdjąłem tylne szyby z boku kilka dni temu, zamaskowałem środek do tych kropek oraz naokoło ich i zacząłem je lakierować czarnym lakierem Motip 303. Od wewnątrz szyba na linii kropek polakierowana okej - 0 prześwitu i równiutko, po założeniu uszczelek szyby od wewnątrz i tak lakieru nie widać. Od zewnątrz jest niewiele lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

w sobotę oddałem szyby do oklejenia w mojej e92.

Finalnie na kropkach z tyłu efekt mizerny... Wielki biały pasek... Z tego co widzę sporo osób boryka się z podobnym problemem, pytanie czy da się to w jakiś sposób poprawić? Podobno (słyszane od montażysty) folia carbonowa mogłaby rozwiązać sprawę... Efekt poniżej:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/dc882f72fb1f2270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda kolego. Ja bym to zrywał od razu. Poczekaj jednak jeszcze kilka dni aż się ułoży i podeschnie troszeczkę. Może się zmienić ale jak to tak wygląda to na cuda bym nie liczył. Jak już zauważyłeś to wiele osób boryka się z tym problemem i nie istnieje nic co zapobiegnie temu a jeśli już to i tak cudów nie będzie. Chcesz mieć przyciemnione to jedynie wymiana szyby na ori przyciemnioną albo udajesz się ze swoją i do pieca i Ci ja wygrzeją i wtedy masz przyciemnione jak fabryka. Planuje taki zabieg wykonać ze swoją przednią i bocznymi z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inne firmy tak uważają to niech dadzą Ci na to 100% gwarancję albo 0 kosztów i jedź do nich i to popraw, a potem do poprzedniego o zwrot za chujową robotę. Sam chętnie pojadę poprawić swoją tylną szybę, choć tragedii nie ma. Dwa razy miałem oklejane jak już wspomniałem i w obu przypadkach na kropkach jest lekka lipa. Inne samochody, które okleja ten człowiek, który mi to wykonywał wychodzą dobrze i widziałem jego robotę jak wykonuje na własne oczy bo znam się z nim także lipy nie odwala, certyfikaty, inwestuje w swoją jednoosobową firmę i dobrze prosperuje. Nie tylko oklejaniem samochodów się zajmuje. Tym bardziej, że za drugim razem siedziałem z nim w warsztacie, on poprawiał, ja przyglądałem się i wyszło tak samo jak za pierwszym razem. Po kilku dniach jak wyschło to puściło lekko na kropach i tam gdzie kropki okleina zrobiła się wyblakła czarna. Mogę foty porobić jak to wygląda ale u mnie inna maszyna, E36 Coupe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.