Skocz do zawartości

Pytanie zielonego o przetarcie i ryski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Na wstępie zaznaczę, że posiadaczem własnego samochodu jestem od niedawna więc nie bijcie bardzo ,a przynajmniej nie mocno ; )


1. Najważniejsze na sam początek :

Jak ostatnia sierota przetarłem lewe nadkole przy wyjeżdżaniu z parkingu, po przetarciu tego lekko spirytusem w większości miejsc wygląda, że jest naruszona tylko wierzchnia warstwa lakieru, jednak w jednym miejscu wgłębienie jest większe :


20180609_173900.jpg


Co z tym można zrobić ? (Opcje wymiany całego zderzaka raczej bym odrzucił ;P)


2. Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale zauważyłem przy oglądaniu powyższego otarcia - czy trzeba coś z tym robić ? I ew. co ?

20180609_173855.jpg


3.

Rysa - wydaje się niezbyt głęboka

20180609_173737.jpg


Nie mam pojęcia co powinno się z taką rysą zrobić - czy jest sens bawić się w jakieś markery do rys ? Jakieś inne patenty ?


4. I ostatnie (Na masce) - wyglądają jak odpryski od kamieni jest ich co najmniej 5 jak nie 10 - i standardowe czy jest szansa coś z tym zrobić ?

20180609_174157.jpg, 20180609_174157.jpg


Będę wdzięczny za wszelką pomoc / rady / wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie uroki czarnego aut...

Mysle, ze do rys - pasta tempo i lekko sprobowac troche wyrownac brzegi tych rys. Czesc zniknie, czesc bedzie widac.

Dobrze pocwiczyc na jakims kawalku blachy- ruchy jakas miekka gabeczka robic okragle/osemki.

Tylko nie za mocno, nie ciagle w jednym miejscu - i upewnic sie, ze powierzchnia przed ta polerka jest idealnie czysta.

Latwo zalapac jakis kamyk, ziarnko piasku i bedzie gorzej. "Zebys dolow nie narobil, wez tu potem kinkiet powies"


Do tych odpryskow na masce mozna sie pokusic o wypelnienie zaprawkami do lakieru.

Oryginal kosztuje okolo 50zl. DO czarnego E90 LCI pasowala mi idealnie zaprawka czarna do Forda Focusa II.


Z tymi zaprawkami tez trzeba pocwiczyc, bo latwokapnac duza krople lakieru - a na to jeszcze przychodzi klar...

Zamiast "dziury" bedziesz mial gorke wystajaca poza poziom lakieru. Zdaje sie, ze nie o to chodzi i trudno powiedziec, ze jest teraz lepiej.


Tutaj tez trzeba znalezc sposob/pocwiczyc. Sa tacy, co te zaprawki aplikuja za pomoca patyczka do czyszczenia uszu.

Ja nie probowalem tak, ale znajomy lakiernik poleca ten sposob ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widać że lakier już wczesniej był polerowany.....

Więc, w wiekszości z tego co widać to będzie zaprawka, najlepiej rozcieńcz i kładz kilka cienkich warstw np. szpilką (nie ten bokser hehe).

wcześniej wyrównaj papierem wodnym krawędzie, 2000-2500 gradacja.

ogólnie będziesz zadowolony z samej zaprawki i pożniejszego spolerowania okolicy dodatkowo papierem wodnym 2500 i pastą do polerowania.

lepszt ekeft uzyskasz jeśli do tego dołożysz klar itp...(ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to sobie odpuść).

po porawnym zrobieniu zaprawek i spolerowaniu będzie to tzw. "dwumetrowiec" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.