Skocz do zawartości

Regeneracja lamp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Otóż szukam kogoś kto zajmuje się regenerowaniem lamp nie chodzi o wymianę odbłyśnika bo to jest najmniejszy problem chodzi o regenerację soczewki oraz zregenerowanie całego odbłyśnika w lampie. Jedyna osoba która zajmuje się tym znajduje się 100km ode mnie i wcześniej niż za pół roku tego nie zrobi i taniej niż 800 nie zejdzie za obie lampy. Znacie kogoś kogo możecie mi polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie dodawać nowego tematu, również mam problem z regeneracją lamp. Kupiłem e65 po lifcie, ogolnie bardzo ładną w shadowlinie ale z masakrycznymi reflektorami przednimi. Zaprowadziłem je do sąsiedniego detailingu aby je odswiezyli i uzyskali taki efekt :


https://zapodaj.net/439b41ac3ec9a.jpg.html

https://zapodaj.net/eabf4ec86b6d6.jpg.html


Mówią, że lepiej nie będzie i to jest taka wersja, że są ciemne w środku i można oddać je do profesjonalnej regeneracji ale oni by tak zostawili.


Mi szczerze mówiąc nie do końca ten efekt odpowiada bo nie wyglądają świeżo, a chciałbym aby wyglądały jak nowe. Czy one są ubrudzone / matowe od środka i trzeba by je rozklejać i czyścić od srodka, czy po prostu za słabo wypolerowali zewnętrzną część? Czy da się z nich zrobić praktycznie nowe reflektory? Może trzeba by wymienić klosz? Miał ktoś do czynienia z podobnym problemem? Mi się na chłopski rozum wydaję, że jeśli są one hermetycznie zamknięte to w środku muszą być jak nowe, jedynie odbłyśnik mógł się trochę wypalić, ale to nie jest tak bardzo w lampie widoczne, a widoczność jest jak dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepsze nie będą, popatrz pod światło z boku czy masz mikroryski albo poświeć dobrą latarką ledową. Ta 'mgiełka' to prawie na 100% kurz który osiadł w środku na kloszu bo lampy nie są 100% szczelne, mają odpowietrzniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby odnowić lampę nie wystarczy polerka z zewnątrz, trzeba wymontować soczewkę i ją wyczyścić, odnowić odbłyśnik i wyczyścić klosze od środka (można użyć patentu z magnesem).

Nie wiem jak w innych modelach ale w E90 można to zrobić samemu bez rozklejania lampy (jeśli lampy są nieskrętne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.