Skocz do zawartości

Źle wykonana naprawa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem jakiś czas temu BMW 330i z Niemiec.

Uszkodzenia: Błotnik, drzwi, klapa bagażnika, który zdecydowałem się naprawić wymieniając te elementy na nowe.

Naprawa przeprowadzana była u poleconego blacharza/lakiernika. Napisze od razu.

Blacharz/Lakiernik wykonał źle swoją pracę, poprawiał ją już 3 raz. Nie chcę oddawać kolejny raz samochodu w te same miejsce na poprawki.

Widać, że "położył szpachlę" moim zdaniem nie było to potrzebne aż w takiej ilości.. Samochód uszkodzony tylko z opakowania, żadna ćwiara.

Błotnik kupiłem nowy i co mam teraz zrobić? Zauważyłem że szpara błotnika, a drzwiami jest mniejsza niż po drugiej stronie.

Prawdopodobnie błotnik został źle zamontowany, bo już na pewno źle polakierowany (widać dziwne fale w miejscu spawania błotnika..



Co robić? Komu oddac na poprawki. Koszt tej naprawy wynosił ok 3 tys zl + części.

Wycinać błotnik? Czy kupować nowy.. Oddać na naprawę do BMW? Przynajmniej gwarancja i faktura.

Czy szukać kolejnego magika.. Można takie naprawy przeprowadzić z AC?


//Blacharz/Lakiernik deklaruje poprawki, ale ostatni raz bo stwierdził że się czepiam o pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej tak naprawdę porady tu szukasz? Nikt za Ciebie nie zdecyduje co masz zrobić z autem. Jeżeli uważasz że robota zostapa spartolona prosisz o zwrot kosztow badz czesciowy skoro nie ptrafia tego naprawić. Szukasz kolejnego fachowca, który bedzie sie chcial tego chwyć, chodź sam bardzo nie chetnie poprawiam po innych partaczach.

Reasumując szukasz innego warsztatu czekasz na wycene i przedstawiasz tym pana , jezeli maja jakies ale to pozostaje droga sądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za 3tyś taka naprawa to chyba w szopie u Zenks i takie są efekty. Zakład musi mieć doświadczenie i sprzęt minimum komore lakierniczą. Zawsze będąc u nowego fachowca pooglądaj co aktualnie robi lub zrobił i jak to zostało polakierowane i naprawione.

Bez problemu znajdziesz zakład, który zrobi to dobrze poza ASO bo tam za taką naprawę zapłacisz ok 10000zł.

Stawiam że trafiłeś na warsztat gdzie wszyscy okoliczni handlarze robią auta bo szybko i tanio. Błotnik możliwe że da się uratować kwestia co z nim zrobił poprzednik tego na odległość nikt Ci nie powie. Jeżeli zdecydowałeś się na wymianę błotnika powinno być to zrobione po zgrzewach i praktycznie bez szpachli. Jak masz jakieś zaprzyjaźnione osoby lub warsztaty mechaniczne z dużą wiedzą motoryzacyjną i doświadczeniem podjedź do nich i zapytaj co o tym myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.