Skocz do zawartości

Panorama X3 2017 pleśń, woda, problem


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

Zwracam się z prośbą o pomoc /każda wskazówka na wagę złota/.

W październiku odebrałem nowe x3 f25 (produkcja sierpień, auto stało na placu 2 dni na odbiór).

Otwierałem kilka razy panoramę, ale od grudnia do lutego z powodu temperatury, dachu nie otwierałem.

Po sezonie zimowym na siatce i plastiku pojawiła się pleśń oraz zapach stęchlizny.


Pierwszy serwis BMW usunął pleśń, wyczyścił i stwierdził, że kanały odpływowe są drożne.

Polewając auto wodą nie stwierdzili nieszczelności.

Drugi serwis BMW stwierdził, że dach nie ma wad, odpływy drożne.


Od trzech tygodni obserwuję dach i przy każdych opadach śniegu/deszczu na rynience pod siatką pojawia się woda.

Mistrz serwisu BMW stwierdził, że jak najbardziej obecność wody w tym miejscu jest naturalnym zjawiskiem.

Wszystko widoczne na zdjęciach.

Proszę o podpowiedź czy w Waszych panoramach w tej rynience na siatkę pojawia się woda przy opadach deszczu?


Gdzie może leżeć problem? Auto jest na gwarancji jeszcze przez 1,5 roku więc będę interweniował, jednakże gwarant wskazując, że jak nie ma już pleśni to nie ma wady.

Pleśń była tylko moim zdaniem efektem nieszczelności.

Każdego dnia auto w okresie zimowym było użytkowane, przejechane w 6msc 12kkm więc wilgoć miała szanse wyparować/woda wydostać się kanałami.


Może wina uszczelki? W volvo xc60 budowa jest bardzo podobna i wody tam nie odnotowałem.

galeria zdjęć

https://tufotki.pl/XoveJ

Śmiem twierdzić, że jak woda będzie pojawiać się w rynience to pleśń to tylko kwestia czasu.

dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam wprawdzie F31 z 2013r ale panorama i ta siatka wyglądają identycznie, auto stało czesto na zewnątrz i nie mam takiego problemu jak u Ciebie, tzn nie ma tam żadnego "grzyba" czy innego syfu mimo że auto ma już 5 lat i tego obszaru nawet nigdy nie myłem za specjalnie, jeszcze zobacze jak popada jak wygląda ta rynienka.


Na logikę cała siatka jest schowana pod uszczelką dachu wiec jakim cudem miała by się tam dostać woda ?


Jak dla mnie to ewidentnie masz coś nie tak, w pół rocznym aucie zapach stęchlizny i grzyb ?? :shock: :shock:

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Po myciu auta specjalnie polalem wiecej wody w okolicach uszczelki.

Woda nie stoi i jej nie widać ale siatka jest cała mokra. Czyli woda jednak tam spływa, wyglada na to że wszystko jest u Ciebie ok. Może odplyw jest zapchany i dlatego wolno woda sama splywa.

Ra siatka zbiera sporo owadów, może jakieś zwłoki dostaky sie do kanałów odplywowych?

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam panoramę zarówno w F31, jak i w F11.


W 5er siatka jest dużo (ponad połowę) niższa.

Miałem na niej i na ramce powyżej tylko muchy.

Przetarcie wilgotnym ręcznikiem wystarczyło.


Natomiast w 3er faktycznie wygląda to dużo gorzej.

Mimo, że auto świeższe i mniejszy nalot.

Siatka jest wyższa i przez to bardziej miękka.

Wygląda tak jak w linku z 1 posta.

Na dniach chcę to wszystko wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.