Skocz do zawartości

Plamy po wysychającej wodzie po ulewie - jak zapobiegać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego E46 Compact, ale z każdym razem gdy natrafiam na ulewę to szczęście zanika. Pewnie każdy zna jakie szkody na naszej karoserii powoduje wysychająca woda. Większość porad na które natrafiłem dotyczy usuwaniu owych plam. Tej czynności z każdym tygodniem mam co raz bardziej dosyć. Czy znacie jakieś metody które zapobiegną powstawaniu tych plam, lub przynajmniej zminimalizuja ryzyko ich powstawania? Najlogiczniejszym wyborem byłby skuteczny wosk. Tylko jaki? Jeśli nie to może znacie inne sposoby?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam e46 Coupe i tez czarny metalic. Niestety na czarnym widac wszystko.

 

Jesli chodzi o dobry wosk twardy to polecam Collinite 476 Super DoubleCoat. Oczywiscie nakladanie mechaniczne. Niestety zabawa jest troche pracochłonna i trzeba uwazac zeby nie przypalic klaru. Jest tez mozliwosc po kazdym myciu lub chociaz po co drugim zrobić całe auto Quick detailerem np. rodzimy Shiny Garage Mountain Dew - Polecam. Najlepszym zabezpieczeniem bedzie jednak powłoka kwarcowa/ceramiczna. Mozna kupic samemu i samemu nalozyc wtedy wyjdzie taniej, ale jest to operacja ktora lajk moze zepsuc. Sam osobiscie nie stosowalem.

Dobrze jest zaopatrzyc sie w duzą mikrofibre i po kazdym myciu osuszyc auto. Wtedy kamien sie nie osadza i syf po deszczu bedzie sie slabiej trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem świeżo po nałożeniu ceramiki na czarny lakier licząc, ze łatwiej będzie o pielegnacje. Woda co prawda utrzymuje się w formie kropli po deszczu/myciu jednak wysychajac zostawia plamy pod każdą kropla. To już moje trzecie, czarne auto i niestety tak na dobrą sprawę auto jest brudne po wyjeździe z myjni, bo nawet jak udało się dobrze umyć auto to wysychajaca woda szybko zepsuje efekt. O ile po myjni można auto wytrzeć to po deszczu raczej uciążliwe i niewskazane :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.