Skocz do zawartości

Przednia szyba - BMW F31 320d 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wymieniam w swoim BMW lampy zwykłe na bixenony, jednak aby je założyć mechanik powiedział mi, że muszę mieć szybę przednią z sensorem deszczu/światła, której niestety nie posiadam. I stąd moje pytanie, ponieważ na allegro jest dość duży wybór: Czy koniecznie kupić szybę przednią z logiem BMW, czy szyba od firmy PILKINGTON ale bez logo BMW jest również wystarczająco dobra? i jaka w ogóle między nimi jest różnica? No i czy skoro znajduje się w niej sensor deszczu to również znajduje się w niej sensor światła?

Z góry dziękuje za wszystkie rady i odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Sensor deszczu i zmierzchu to to samo. Ja bym wybrał nową szybę, bo używana może być zajechana albo uszczerbana od wycinania. Problem polega na tym, że w f30 występują dwie różne wersje szyb bez sensora: jedna to sam uchwyt na lusterko (montuje się je przekrecajac o 120 stopni) druga wersja to taka która wygląda identycznie jak pod czujnik ale to okienko jest zaślepione (lusterko zsuwa się w dół). W pierwszej wersji potrzebujesz również lusterka i obudowy lusterka. Jeśli masz tą drugą wersję to lepiej, możesz sprawdzić czy ktoś może nie wymieniał szyby i tylko zamalował to okienko. Możesz wtedy również wsadzić tam t3n czujnik i dalej ręcznie włączać światła. Musisz też pamiętać, że nowe szyby posiadają TYLKO uchwyty i nadruk pod czujnik, sensor będzie trzeba dokupić. Używane szyby przeważnie każdy sprzedaje już z czujnikiem w komplecie. Co do narek nowych szyb: pilkington to przereklamowany szajs, najlepsze szyby to Saint-Gobain Sekurit i chińskie Fuyao (polecam tą firme!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.