Skocz do zawartości

[E36] Naprawa przodu po uderzeniu w barierę - Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety wczoraj popełniłem książkowy błąd kierowcy bmw - za duża gazu w zakręcie na mokrym. W efekcie zrobiłem bączka i odbiłem się przodem od bariery energochłonnej. Mam rozwalony przedni zderzak i jego sąsiedztwo. Nie mogę otworzyć maski, więc nie mam pełnej wiedzy o uszkodzeniach. Z tego co widać z zewnątrz to mam lekko odgiętą lewą podłużnicę. Po uderzeniu odpaliłem silnik żeby stanąć bliżej barierki. Silnik odpalił bez żadnego problemu, jedynie słuchać było połamany wiatrak. Skrzynia, sprzęgło i hamulce działały normalnie na ile mogłem to ocenić cofając 3 metry. Film ze zdarzenia i zdjęcia zamieszczam niżej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1ySR2e5OMEk

 

IMG_5047.jpg IMG_5048.jpg IMG_5049.jpg IMG_5050.jpg IMG_5051.jpg IMG_5053.jpg IMG_5054.jpg IMG_5055.jpg IMG_5056.jpg

 

Na razie odholowałem auto na parking u znajomego i zastanawiam się teraz co dalej, bo jeszcze nie miałem okazji naprawiać auta po stłuczce. Na początek potrzebuję pewnie jakiegoś warsztatu, który podjąłby się naprawy tej szkody albo chociaż wyprostowania podłużnicy i naprawy reszty karoserii, tak żeby można było resztę części dokupić lub znaleźć na szrocie i zamontować. Mam tylko nadzieję że koszty nie spowodują że naprawa będzie kompletnie nieopłacalna.

 

Wszystkie porady mile widziane.

 

PS Ma nadzieję, że w dobrym dziale napisałem. Nie chciałem śmiecić wątku o polecanych warsztaty, w którym juz teraz jest problem ze znalezieniem czegoś konkretnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ojcem coś będę kombinował tylko czekam aż jego znajomy się odezwie czy nam pomoże i użyczy warsztatu. W najbliższych dniach otworzę maskę i przyjrzę się dokładnie jakie są zniszczenia. Wstępne nasze szacunki kosztów naprawy to 5-6k, co przy wartości auta około 17k jest jeszcze znośne.

 

Zadziwia mnie fakt, że tyle jest w Polsce przekrętów którzy z 3 aut robią jedno a jak zaczałem szukać po necie kto robi takie większe naprawy to nic nie mogę znaleźć. Być może źle szukam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam sprzedawać tego auta. Na 17k składa się koszt zakupu auta, naprawy, nagłośnienie i ubezpieczenie. Powiedziałbym raczej że powodzenia w kupnie auta w takim stanie jak moje za mniejszy hajs (oczywiście przed stłuczką). No i nie przesadzajmy, że wymiana głównie karoserii z przodu jest całką. Prawy reflektor mam nawet cały, więc z jednej strony to będzie tylko malowanie błotnika. Pojadę na szrot bmw, a w okolicach warszawy jest ich parę, i kupie od kogoś cały przód auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za 5 tysia zrobisz to ładnie w warsztacie, nic takiego wielkiego się nie stało. Jak ładna to naprawiaj , bo znalezienie drugiej ładnej będzie troszkę trwało . J kupiłem swoja w kwietniu tego roku, a szukałem prawie dwa lata, znalazłem w Niemczech rrginal bez wiejskiego tjjuningu :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.