• Reklama

Pielęgnacja samochodu - co kupić.

Blacharka, lakier, polerki, zaprawki, odnowa chromu, plastiku, itp.

Moderator: speed1211

Pielęgnacja samochodu - co kupić.

Postprzez vinyl1984 » 29 Lut 2016 17:21

Witam,

Mam 2 samochody ze stajni BMW:
1. BMW 5 - lakier: Tiefseeblau Metallic - A76, tapicerka: Leder Dakota/creambeige - LCGE
2. Mini r50 - lakier: Chili Red - 851, tapicerka: Stoff/leder Molette/panther Schwarz - FDPN

Szukałem sporo na forum o detailingu i trochę na naszym forum ale wydaje mi się, że mam większy mętlik niż przed przystąpieniem do tematu.

Więc sytuacja wygląda tak. Myć samochód mogę tylko na myjniach ręczny niestety pod blokiem choćbym chciał to nie dam rady. Resztę mogę zrobić na placu przy myjni bądź pod blokiem.
I teraz pytanie co kupić.
1. Chciałbym oczyścić i zakonserować tapicerkę - skórzaną w jednym i w drugim i części materiałowe w Mini.
2. Chciałbym oczyścić dywaniki i okolice, które w niektórych miejscach mają plamy(np. po kawie)
3. Chciałbym zabezpieczyć lakier dobrym workiem chyba, że coś innego możecie polecić?
4. Co jakiś czas będę miał pewnie okazję wymyć samochód na działcę... więc szampon, glinka itp?

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze co powinienem kupić - tak bym nie poszedł odrazu z torbami ale również nie chciałbym kupić supermarketowego "dziadostwa" - choć pewnie i to ma Swoje plus.
Chciałbym zobaczyć efekt pracy oraz aby ten efekt pozostał na dłużej.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelką informację która pomoże mi się odnaleźć w tym temacie.
vinyl1984
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 21 Lis 2013 11:20
Moje BMW: BMW 520d (2009), Mini Cooper (2004)

Re: Pielęgnacja samochodu - co kupić.

Postprzez marton4 » 29 Lut 2016 19:58

Ja używam kosmetyków firmy TENZI wejdź na stronę i wybierzesz co ci będzie potrzebne :cool2:
marton4

Dołączenie: 01 Lis 2014 13:30
Miejscowość: Łódź Poznan
Moje BMW: E36 coupe M52b20 1995r-- ..E60 lci 525d -- E91 318i n42

Postprzez vinyl1984 » 01 Mar 2016 13:49

Dzięki za info. Podpowiesz kolego, co najbardziej polecasz... tak bym nie wybrał czegoś co np. nie dam rady nałożyć.:)

Pozdrowienia,
vinyl1984

Dołączenie: 21 Lis 2013 11:20
Moje BMW: BMW 520d (2009), Mini Cooper (2004)

Postprzez marton4 » 03 Mar 2016 21:39

To daje super efekt łatwy do nałożenia i polerowania http://allegro.pl/tenzi-pc-1-ceramiczny ... 23377.html lub to ale mi zeszlo z tym 12 godzin z myciem i glinkowaniem i odtłuszczaniem karoserii przed nałożeniem. Nakładasz wacikiem kosmetycznym trzy warstwy ale efekt [BAD] :cool2: :cool2: http://allegro.pl/tenzi-q7-kwarc-super- ... 62687.html
marton4

Dołączenie: 01 Lis 2014 13:30
Miejscowość: Łódź Poznan
Moje BMW: E36 coupe M52b20 1995r-- ..E60 lci 525d -- E91 318i n42

Postprzez ktosiowatyktos » 03 Mar 2016 23:14

Sam jestem na etapie kompletowania informacji i chemii do poprawienia wyglądu lakieru.
Na razie w planach/kupione:
- rękawica do mycia nadwozia (taka z frędzlami)
- pędzelek koniecznie okuty jakimś plastikiem albo guma bo metalowym możesz łatwo załatwić lakier
- iron off do lotnej rdzy (spryskujesz na początku)
- szampon (tu chyba nie ma się co wielce masować z wyborem)
- Glinka
- politura (zakupiłem Poorboy black hole dla ciemnego lakieru)
- twardy wosk (akurat w ręce wpadł mi k2)

- gdzieś (chyba przed politura) zastanawiam sie nad jakaś pasta delikatna polerska ale zobaczymy - za pierwszym razem chyba stosować nie będę

Plus mnóstwo mikrofibry i aplikatory - koledzy na forum dot kosmetyki aut polecają Tricolor albo takie okrągłe żółtawe pady od k2, meguiar.

Tyle, jeżeli chodzi o moje dotychczasowe zmagania.
ktosiowatyktos

Dołączenie: 24 Wrz 2015 15:59
Moje BMW: e46 318ci 2000

Postprzez Morten100 » 30 Lis 2018 22:23

Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.
Morten100

Dołączenie: 28 Lis 2018 15:00
Moje BMW: nie powiem

Postprzez luk_byd » 14 Gru 2018 08:34

Morten100 napisał:Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.

To akurat są przeciętne, choć z tego co podałeś to jedynie ADBL jest warty pieniędzy.

Jest jeszcze Soft99, Poorboys, Chemical Guys i wiele innych nad którymi warto się zastanowić ale...

trzeba umieć to też używać.

kosmetykaaut.pl
POZDRAWIAM
//Lukasz
Awatar użytkownika
luk_byd

Dołączenie: 26 Paź 2016 06:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Moje BMW: F11 LCI 525d / F02 750 Ld

Postprzez Morten100 » 30 Gru 2018 19:02

luk_byd napisał:
Morten100 napisał:Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.

To akurat są przeciętne, choć z tego co podałeś to jedynie ADBL jest warty pieniędzy.

Jest jeszcze Soft99, Poorboys, Chemical Guys i wiele innych nad którymi warto się zastanowić ale...

kosmetykaaut.pl

Umieć używać to oczywiście ważna sprawa, mimo wszystko uważam, że to są bardzo subiektywne odczucia. Jeśli pojedziesz do dobrego punkty, gdzie są fachowcy i specjalizują się w środkach określonej firmy to zrobią nimi cuda. Kwestia kasy jaką to będzie kosztowało. Ja ostatnio w warunkach domowych użyłem środków, które wygrałem w konkursie na FB. Na spokojnie w garażu się nimi "pobawiłem" i jak na moje skromne umiejętności jestem zadowolony, przede wszystkim z siebie :) A środki dały radę. Dostałem próbki kilku środków firmy Premo. Generalnie jak dla mnie spoko.
Morten100

Dołączenie: 28 Lis 2018 15:00
Moje BMW: nie powiem

Postprzez luk_byd » 03 Sty 2019 08:54

Morten100 napisał:
luk_byd napisał:

kosmetykaaut.pl

Umieć używać to oczywiście ważna sprawa, mimo wszystko uważam, że to są bardzo subiektywne odczucia. Jeśli pojedziesz do dobrego punkty, gdzie są fachowcy i specjalizują się w środkach określonej firmy to zrobią nimi cuda. Kwestia kasy jaką to będzie kosztowało. Ja ostatnio w warunkach domowych użyłem środków, które wygrałem w konkursie na FB. Na spokojnie w garażu się nimi "pobawiłem" i jak na moje skromne umiejętności jestem zadowolony, przede wszystkim z siebie :) A środki dały radę. Dostałem próbki kilku środków firmy Premo. Generalnie jak dla mnie spoko.

Tak jak AdBuster kiedyś pokazał że talerz można umyć samą gąbką i wodą, nie potrzeba do tego płynu do naczyń - to chyba chodziło o tą reklamę że 150 talerzy jedną kropelką się umyje czy coś takiego.

Więc... środki mają ułatwić czyszczenie, poprawić jakość czyszczenia. Skóre można mydłem glicerynowym nawet...
Tylko chodzi dalej o to by dobrze zakonserwować i zabezpieczyć taki wyczyszczony element, aby efekt możliwie długo się utrzymał.
POZDRAWIAM
//Lukasz
Awatar użytkownika
luk_byd

Postprzez Bawaria5 » 04 Sty 2019 13:06

Ja mam w swojej stajni : "5" oraz B klasę. Latem ubiegłego roku kolega na tym forum pokierował mnie, że wosk COLLINITE no. 476s sprawdzi się dobrze, bo jest trwały i prawda to jest, ponieważ w tej chwili mam od tygodnia nałożony wosk na nowej 5, ponieważ zmieniłem natomiast w B klasie nie nakładałem kolejnej warstwy i utrzymuje się kropelkowanie i piękne lustro do sierpnia 2018 r. Więc myślę, że woskowanie tym woskiem 3 razy w roku spokojnie wystarczy jak nie 2. Ja z uwagi na chęć tego efektu lustra, zdecydowałem, że będę taki zabieg robił 3 razy w roku. Ostatnio w aucie zabezpieczałem skórę i użyłem tego zestawu: CarPlan Leather Connoisseur. Jestem bardzo zadowolony. Z tym, że dużo szybciej zużywa się preparat do czyszczenia skóry niż krem do jej zabezpieczania.

Natomiast mam pytanie odnośnie zabezpieczenia felg czy macie jakieś propozycje odnośnie powłoki? Zastanawiałem się nad zakupem tych produktów:

https://allegro.pl/nano-ochrona-felg-po ... 86590.html
https://allegro.pl/oferta/powloka-ceram ... 7752645647
https://allegro.pl/powloka-hydrofobowa- ... 21040.html
https://allegro.pl/oferta/4nano-rim-pro ... 6127659049
Awatar użytkownika
Bawaria5

Dołączenie: 22 Lis 2016 11:10
Moje BMW: BMW 5 G30 518d 2018 r.
Mercedes B Klasa 180 D 2008 r.

Postprzez karambol » 06 Sty 2019 22:05

Gtechniq rim :cool2:
Co do efektu lustra jeżeli chcesz zachować to polecam po myciu lub co drugie mycie adbl ssw
Awatar użytkownika
karambol

Dołączenie: 14 Maj 2011 00:12
Moje BMW: e90 330d

Postprzez luk_byd » 04 Lut 2019 08:39

Bawaria5 napisał: bo jest trwały i prawda to jest, ponieważ w tej chwili mam od tygodnia nałożony wosk na nowej 5,

:D
POZDRAWIAM
//Lukasz
Awatar użytkownika
luk_byd

Postprzez kuczyn58 » 04 Mar 2019 14:04

Od zawsze lubię sam bawić się w pielęgnowanie auta i tym samym przetestowałem wiele środków od wielu producentów.
Po zakupieniu pierwszego specyfiku od Gtechniq (była to akurat "niewidzialna wycieraczka" do szyb), całkowicie przeszedłem na wszelkie kosmetyki od tej firmy i jestem pod wrażeniem!
Nie chcę, żeby to brzmiało jak reklama, ale nie mam zamiaru już tego nigdy zmieniać.
Awatar użytkownika
kuczyn58

Dołączenie: 26 Sie 2011 13:36
Moje BMW: był: X3 (F25) 2.0d xDrive 2011
jest: 3GT (F34) 330i xDrive 2017

Postprzez Bawaria5 » 06 Mar 2019 14:14

Ja mam pytanie z innego gatunku. Chodzi o to ze mimo iz na myjni szybaa jest myta chemia to pozostaja na niej smugi.. wieczorem czy w zachmurzony dzien szyba jest czysciutka, problem pojawia sie gdy zaswieci na nia slonce. Macie sprawdzone sposoby badz preparaty ? Moze preparaty z Moje Auto?
Awatar użytkownika
Bawaria5

Dołączenie: 22 Lis 2016 11:10
Moje BMW: BMW 5 G30 518d 2018 r.
Mercedes B Klasa 180 D 2008 r.

Postprzez kuczyn58 » 07 Mar 2019 10:14

Awatar użytkownika
kuczyn58

Dołączenie: 26 Sie 2011 13:36
Moje BMW: był: X3 (F25) 2.0d xDrive 2011
jest: 3GT (F34) 330i xDrive 2017

Następna

Powróć do Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wygląd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości