• Reklama

czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty

Blacharka, lakier, polerki, zaprawki, odnowa chromu, plastiku, itp.

Moderator: speed1211

Re: czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 03 Cze 2019 20:53

erness napisał:Witam, poszukuje tylnego zderzaka do e87 E076751

Witam

Zderzak tylny do powyższego BMW możemy zaproponować nowy, Oryginalny BMW, zagruntowany. Cena jest następująca:
Image

Nr 1 - https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-51127186087.aspx?

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 26 Wrz 2010 12:44
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 03 Cze 2019 21:03

xey123 napisał:Witam,
proszę o ofertę na klocki i tarcze przód, F661171

Witam

Nasza oferta na hamulce przednich kół do powyższego BMW:

- przednie tarcze hamulcowe (ceny za 1 sztukę): link, proszę kliknąć tutaj
Oprócz standardowych tarcz hamulcowych w linku znajdują się:
- nacinane tarcze hamulcowe ATE Power Disc 24.0324-0203.1
- wiercone tarcze hamulcowe Brembo Xtra 09.B337.2X
- wiercone tarcze hamulcowe Zimmermann Sport 150.2900.52

- przednie klocki hamulcowe (ceny za komplety na 2 koła): link, proszę kliknąć tutaj
Oprócz konwencjonalnych klocków hamulcowych w linku znajdują się:
- bezpyłowe ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic 13.0470-3857.2
- niskopyłowe klocki hamulcowe TRW DTEC COTEC GDB1942DTE
- niskopyłowe klocki hamulcowe Zimmermann 25199.995.1

Korzyści z zastosowania nacinanych tarcz hamulcowych ATE Power Disc to szybsza oraz agresywniejsza reakcja układu hamulcowego (różnica jest odczuwalna szczególnie podczas jazdy w deszczu) oraz ograniczenie zjawiska fadingu hamulców. Dodatkową zaletą ATE Power Disc jest zwiększona o 50% granica dopuszczalnego zużycia tarcz. Dla wszystkich pozostałych tarcz hamulcowych do Pańskiego BMW wynosi ona 1,6 mm. Dla tarcz ATE Power Disc jest ona zwiększona do 2,4 mm. Niedogodności występujące podczas użytkowania tego typu tarcz hamulcowych to charakterystyczne, dość głośne huczenie podczas hamowania z wysokich prędkości oraz szybsze zużywanie klocków hamulcowych.

Korzyści z zastosowania wierconych tarcz hamulcowych (tarcze z otworami) Brembo Xtra oraz Zimmermann Sport są podobne jak przy tarczach nacinanych przy czym ograniczenie zjawiska fadingu hamulców podczas dynamicznej jazdy z częstymi hamowaniami z wyższych prędkości jest wyraźniej odczuwalne niż podczas użytkowania tarcz nacinanych. Dodatkową przewagą tego typu tarcz nad nacinanymi jest brak występowania wad w postaci huczenia podczas hamowania z wysokich prędkości oraz szybszego zużywania klocków hamulcowych. Granica dopuszczalnego zużycia dla tarcz Brembo Xtra oraz Zimmermann Sport jest standardowa (1,6 mm).

Tarcze hamulcowe szczególnie polecam: ATE, Brembo oraz Zimmermann. Jeśli zależy Panu na cichej oraz komfortowej pracy układu hamulcowego polecam wybór standardowych, 'gładkich' tarcz hamulcowych.

Klocki hamulcowe szczególnie polecam: ATE, ATE Ceramic, Textar oraz Zimmermann. Jeśli ważne jest dla Pana jak najmniejsze pylenie na felgi oraz wydłużenie okresu eksploatacji tarcz hamulcowych polecam ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic ; jeśli stopień pylenia na felgi jest dla Pana sprawą drugorzędną polecam konwencjonalne klocki hamulcowe ATE, Textar oraz Zimmermann. Klocki hamulcowe: ATE, Textar oraz Zimmermann można z powodzeniem zastosować w połączeniu ze wszystkimi standardowymi ('gładkimi') tarczami hamulcowymi oraz z nacinanymi i/lub wierconymi tarczami hamulcowymi. Natomiast do tarcz nacinanych i/lub wierconych nie zaleca się stosowania ceramicznych klocków hamulcowych ATE Ceramic.

Do kompletu z przednimi klockami hamulcowymi rekomenduję dodanie czujnika zużycia: link, proszę kliknąć tutaj. Czujnik jest stosowany tylko 1 na daną oś. Dodatkowo podczas wymiany klocków hamulcowych BMW zaleca wymianę sprężyn stabilizujących zaciski hamulcowe jeśli są one starsze niż 4 letnie. Sprężyny stabilizujące przednich zacisków hamulcowych (dla OEM BMW cena za 1 sztukę ; dla Frenkit cena za 2 sztuki ; komplet na 2 koła to 2 sprężyny): link, proszę kliknąć tutaj. Czujnik szczególnie polecam: ATE ; sprężyny szczególnie polecam: Frenkit.

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez Kozenko » 04 Cze 2019 10:45

Proponowane komponenty przesłane przez Pana w dniu 27 Maja potrzebne do wymiany klocków z przódu w moim F31 zamówione.
Dzięki. :wink:
Awatar użytkownika
Kozenko

Dołączenie: 03 Wrz 2018 09:55
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: F31 320d (N47T) EfficientDynamics '13

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 05 Cze 2019 05:14

Kozenko napisał:Proponowane komponenty przesłane przez Pana w dniu 27 Maja potrzebne do wymiany klocków z przódu w moim F31 zamówione.
Dzięki. :wink:

Dziękuję za wiadomość oraz za zamówienie.

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez K0N1RAD » 05 Cze 2019 11:36

Witam!
Mam pytanie, czy klubowicze mają jakiś rabat na zakupy w Państwa sklepie?
Pozdrawiam
K0N1RAD

Dołączenie: 21 Gru 2017 19:04
Moje BMW: E39 530dA 2002

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 05 Cze 2019 12:08

K0N1RAD napisał:Witam!
Mam pytanie, czy klubowicze mają jakiś rabat na zakupy w Państwa sklepie?
Pozdrawiam

Witam

W ramach współpracy z BMW Klub Polska członkowie Klubu posiadają 5% rabat w czescidobmw.pl. Rabat nie obejmuje części Oryginalnych BMW oraz części z podstrony 'Promocje'. Informacje nt członkostwa w BMW Klub Polska:
https://www.bmw-klub.pl/bmw-klub/zapisz-sie/

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez konxx » 05 Cze 2019 20:19

Cześć, potrzebuję wymienić termostat lub termostaty w e90 330d 2006r. Temperatura oscyluje w okolicach 80 stopni (+-2) po 20 km jazdy miejskiej w bardzo ciepłe dni (jak dzisiaj) po trasie około 20 km 82 stopnie +-2. Czy jest sens wymieniać tylko główny czy raczej od razu odbywa? Czy w zestawie z termostatami są wszystkie niezbędne części czy należy oddzielnie dokupić jakieś uszczelki/oringi? Polecasz raczej oryginały czy zamienniki sprawdzą się równie dobrze? Numery części to zdaje się:
11717787870 - termostat EGR,
11517805811 - termostat główny.

VIN: KT01373

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 06 Cze 2019 09:57 przez konxx, łącznie edytowano 1 raz
konxx
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 05 Maj 2019 23:03
Moje BMW: E91

Postprzez bialy0226 » 06 Cze 2019 07:44

Witam, potrzebuję przednie amortyzatory do e91 VIN: KY26261.
Czy poza amortyzatorem wymagane są jeszcze jakieś części?
bialy0226

Dołączenie: 20 Kwi 2016 09:40
Moje BMW: E91 320d M47N2

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 06 Cze 2019 11:15

konxx napisał:Cześć, potrzebuję wymienić termostat lub termostaty w e90 330d 2006r. Temperatura oscyluje w okolicach 80 stopni (+-2) po 20 km jazdy miejskiej w bardzo ciepłe dni (jak dzisiaj) po trasie około 20 km 82 stopnie +-2. Czy jest sens wymieniać tylko główny czy raczej od razu odbywa? Czy w zestawie z termostatami są wszystkie niezbędne części czy należy oddzielnie dokupić jakieś uszczelki/oringi? Polecasz raczej oryginały czy zamienniki sprawdzą się równie dobrze? Numery części to zdaje się:
11717787870 - termostat EGR,
11517805811 - termostat główny.

VIN: KT01373

Pozdrawiam!

Cześć

Nasza oferta na termostaty do Twojego BMW:

- termostat główny
Image

Nr 4 (z dołączonymi w komplecie częściami o nr: 5, 6 i 7): link, proszę kliknąć tutaj

- termostat EGR
Image

Nr 8: link, proszę kliknąć tutaj

Do termostatu EGR rekomenduję dodanie o-ringu nr 10, który uszczelnia połączenie termostatu EGR z chłodnicą spalin: link, proszę kliknąć tutaj.

Szczególnie polecam termostat główny Oryginalny BMW oraz termostat EGR Mahle Behr. Termostat EGR Mahle Behr jest identyczny z sygnowanym przez BMW jako część Oryginalna BMW. Na termostacie EGR Oryginalnym BMW znajduje się logo BMW oraz logo Behr Thermot-Tronik. Na termostacie EGR Mahle Behr znajduje się logo Behr Thermot-Tronik oraz ślad po usunięciu logo BMW. W przypadku termostatu głównego sytuacja wygląda inaczej, ponieważ nie jest on produkowany dla BMW przez Behr Thermot-Tronik. Z opinii naszych Klientów wynika, że tylko termostat główny Oryginalny BMW na trwałe rozwiązuje problem ze zbyt niską temperaturą silnika.

Moim zdaniem za opisaną przez Ciebie sytuację odpowiada termostat główny, ponieważ sprawny termostat EGR powinien być cały czas otwarty od momentu osiągnięcia przez płyn chłodzący temperatury 70°C. W związku z tym na to co się dzieje powyżej tej temperatury termostat EGR nie ma wpływu. Możliwe jednak, że również jest uszkodzony i dodatkowo wydłuża czas osiągnięcia temperatury 70°C.

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 06 Cze 2019 11:27

bialy0226 napisał:Witam, potrzebuję przednie amortyzatory do e91 VIN: KY26261.
Czy poza amortyzatorem wymagane są jeszcze jakieś części?

Witam

Zgodnie ze specyfikacją wyposażenia Pańskie BMW posiada standardowe zawieszenie. Odpowiednie amortyzatory przednie oraz części związane z ich wymianą:

- amortyzatory przednie (ceny za 1 sztukę)
lewy: link, proszę kliknąć tutaj
prawy: link, proszę kliknąć tutaj

Szczególnie polecam stosowane fabrycznie przez BMW amortyzatory Sachs. Bardzo dobrze spisują się również amortyzatory Monroe. Są to amortyzatory z linii Monroe OESpectrum objęte 5 letnią gwarancją producenta. Amortyzatory pozostałych producentów są objęte 2 letnią gwarancją producenta.

Podczas wymiany amortyzatorów przednich rekomenduję zastosowanie nowych następujących elementów:
Image

Nr 11 + 12
osłony i odboje amortyzatorów (dla Meyle oraz Sachs ceny za zestawy na 2 amortyzatory ; dla OEM BMW cena za zestaw na 1 amortyzator): link, proszę kliknąć tutaj

Szczególnie polecam zestaw Sachs.

Nr 1
górne poduszki amortyzatorów (ceny za 1 sztukę ; wymagana ilość na przednią oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Szczególnie polecam Lemforder oraz Sachs.

W linku z górnymi poduszkami amortyzatorów dostępny jest zestaw montażowy Lemforder 38902 01, który składa się z 3 nakrętek górnej poduszki amortyzatora, śruby oraz nakrętki zaciskającej zwrotnicę na amortyzatorze oraz dwóch nakrętek sworzni wahaczy przedniego zawieszenia. Cena podana jest za zestaw montażowy na jedną stronę. Po dodaniu do w/w części dwóch zestawów montażowych Lemforder 38902 01 uzyska Pan pełen komplet części związanych z wymianą przednich amortyzatorów.

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez artur03061982 » 08 Cze 2019 18:21

Witam.
Przez przypadek uszkodziłem przepływomierz :mad2: i muszę kupić drugi. Chciałbym żeby to był oryginał, ale na stronce widzę, że kosztuje 1471 zł i trochę pobladłem...
Dałoby się coś taniej? Jakiś zamiennik godny zaufania?

Mój model: E46 325Ci 192KM (M54B25)
VIN: JW02218
Awatar użytkownika
artur03061982

Dołączenie: 30 Kwi 2016 17:55
Moje BMW: E46 325Ci m54b25 2001r M-Pakiet II

Postprzez Czarny124 » 08 Cze 2019 19:09

Witam serdecznie.
Jestem przed wymianą amortyzatorów przód, tył. F11 520.
Vin. DY06435. Jestem zainteresowany ceną za poszczególny komplet.
Pozdrawiam.
Czarny124

Dołączenie: 25 Lut 2019 13:28
Moje BMW: F11 2012r 2.0 184km.

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 10 Cze 2019 05:48

artur03061982 napisał:Witam.
Przez przypadek uszkodziłem przepływomierz :mad2: i muszę kupić drugi. Chciałbym żeby to był oryginał, ale na stronce widzę, że kosztuje 1471 zł i trochę pobladłem...
Dałoby się coś taniej? Jakiś zamiennik godny zaufania?

Mój model: E46 325Ci 192KM (M54B25)
VIN: JW02218

Witam

Nasza oferta na przepływomierz do powyższego BMW: link, proszę kliknąć tutaj

Polecam przepływomierz Siemens VDO:
https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5wk96050z-vdo-przeplywomierz-masowy-powietrza,11-5WK96050Z-0083-03926--5WK96050Z~2VDO.aspx

To identyczny przepływomierz z Oryginalnym BMW.

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez Maciek_czescidobmw.pl » 10 Cze 2019 06:07

Czarny124 napisał:Witam serdecznie.
Jestem przed wymianą amortyzatorów przód, tył. F11 520.
Vin. DY06435. Jestem zainteresowany ceną za poszczególny komplet.
Pozdrawiam.

Dzień dobry

Nasza oferta na amortyzatory oraz części związane z ich wymianą:

- amortyzatory przednie (ceny za 1 sztukę)
lewy: link, proszę kliknąć tutaj
prawy: link, proszę kliknąć tutaj

- amortyzatory tylne (ceny za 1 sztukę)
link, proszę kliknąć tutaj

Szczególnie polecam stosowane fabrycznie przez BMW amortyzatory Sachs.

Podczas wymiany amortyzatorów przednich rekomenduję zastosowanie nowych następujących części:
Image

Nr 2 (cena za 1 sztukę ; wymagana ilość na przednią oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Nr 3 (cena za 1 sztukę ; wymagana ilość na przednią oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Nr 6 (dla Monroe oraz Sachs ceny za zestawy na 2 amortyzatory ; dla OE BMW cena za zestaw na 1 amortyzator): link, proszę kliknąć tutaj
Szczególnie polecam Sachs.

Nr 7 (ceny za 1 sztukę ; wymagana ilość na przednią oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Podczas wymiany amortyzatorów tylnych rekomenduję zastosowanie nowych następujących części:
Image

Nr 2 (ceny za 1 sztukę ; wymagana ilość na tylną oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Nr 4 (dla KYB oraz Sachs ceny za zestawy na 2 amortyzatory ; dla OE BMW cena za zestaw na 1 amortyzator): link, proszę kliknąć tutaj
Szczególnie polecam Sachs.

Nr 5 (ceny za 1 sztukę ; wymagana ilość na tylną oś to 2 sztuki): link, proszę kliknąć tutaj

Pozdrawiam
Maciej Ziółkowski
Image
Image
Awatar użytkownika
Maciek_czescidobmw.pl
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez Kunio » 12 Cze 2019 09:38

Witam
potrzebny przegub wału i podpora E46 330D
VIN PK14016 automat ale po swapie na manual
Kunio

Dołączenie: 03 Mar 2012 18:36
Miejscowość: WWE
Moje BMW: E46 320d Touring 2005r. MPakiet

PoprzedniaNastępna

Powróć do Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wygląd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości