Skocz do zawartości

Zaprawka na białym zderzaku


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otarłem sobie dolną krawędź M-pakietowego zderzaka - nic wielkiego, kilka niewielkich ubytków lakieru, ale na białym to widać. Malowanie całości nie wchodzi w grę, więc zapacykowałem to pędzelkiem z oryginalnym lakierem zaprawkowym Alpine Weiss. Oczywiście nie wyszło najlepiej, więc proszę o radę:

 

- czy nałożyć jeszcze trochę tego lakieru tam, gdzie jest go za mało, a potem wszystko zapolerować? Czym?

- a może lepiej jednak oddać do fachowca, który by te ubytki najpierw czymś wyrównał przed lakierowaniem?

 

Osobiście jestem za opcją pierwszą (szkoda pieniędzy na poważne zaprawki - takie otarcia na pewno zdarzą się jeszcze niejeden raz) - ale nie mam pojęcia, jak ten nierówno nałożony lakier wyrównać. Poradźcie proszę jakieś domowe sposoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, dzięki :)

 

Nałożyłem oryginalną zaprawkę 4-krotnie, usunąłem nadmiar na mokro papierem 2000, zapolerowałem - i jestem gotów na następne krawężniki. Koszt: 75 zł za zaprawkę AlpinWeiss (z której zużyłem może 5%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hej, podepnę się pod temat bo mam obicia drzwi w e60 jak widać poniżej:


d766a7cd2322.jpg


040ade089aac.jpg


Chciałbym się ich pozbyć lub jakoś chociaż zamaskować aby się tak nie rzucało w oczy. Jeden lakiernik w wawie mi krzyknął 650 zł i mówił, że to trzeba całe drzwi malować... to są ewidentne obicia parkingowe więc na początku chciałbym zapytać czy samemu nie da rady tego ogarnąć? Kolor to alpin weiss 3 300. Poszukałem i na allegro jest takie cudo:


https://allegro.pl/oferta/oe-bmw-lakier-zaprawka-alpinweiss-3-300-7310158760


I teraz pytanie jak się to robi bo powiem, że nie robiłem tego nigdy i z tego co wiem to drzwi są aluminiowe, tak? Czy to trzeba jeszcze jakoś przygotować? Ogólnie wszystkie porady mile widziane. Tam pod lakierem jest czarne tak jakby jakis podkład czy coś?


Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.