Skocz do zawartości

WYCENA SZKODY E46


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

POSIADAM BMW E46 COUPE, 323CI.

NIESTETY AUTKO ULEGŁO KOLIZJI - PEWIEN PAN MI WYJECHAL I NASTĄPIŁO ZDERZENIE. USZKODZENIA TO: USZKODZONA MOCNO MASKA (TYLKO WYMIANA) BŁOTNIK PRAWY PRZEDNI (WYMIANA), ZDERZAK Z BELKĄ(WYMIANA) LAMPA PRZEDNIA PRAWA Z KIERUNKOWSKAZEM (WYMIANA) I LEKKO USZKODZONY(POGNIECIONY) TEN PAS PRZEDNI. SPRAWCA MA OC W HESTI. ILE MOGE SIĘ SPODZIEWAĆ WYCENY ? JAK MYSLICIE ILE MOGĄ MI ZAPROPONOWAĆ ZA TĄ SZKODĘ ???

Z GÓRY DZIEKI I ZYCZE JAZDY BEZ TAKICH PRZYGÓD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hestia jest wporzadku. jak dadza smieszne pieniazki to idz do rzeczoznawcy niech zrobi wycene w eurotax albo audatex i przedstaw im swoja wycene. koszt takiej wyceny ok 350zl. przekalkuluj czy ci sie to oplaci wtedy. Edytowane przez Tomek1983asd
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

w tym roku w czerwcu cisnołem po wrocku z żona jej mercedesem a klasą i doszło do dzwona nie z mojej winy mniejsza co i jak

po zgłoszeniu szkody do PZU dostałem termin na wizytę rzeczoznawcy

w moim przypadku auto było pogniecione z boku po długości i urwane koło ( pękła końcówka maglownicy ) i policzyli mi szkodę całkowitą :)

za auto chciałem przed dzwonem 11tys a dostałem 12,5 tys

a zrobił bym je za 4-5 tys więc polityka jest taka że w przypadku marek luksusowych jak M.B. czy BMW liczą po ori częściach i czasem bardziej opłaca się im że kasują auto a jeśli masz jebniętą podłużnice i wiek powyżej 10 lat to na 100% szkoda całkowita

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się ze w aso będzie to szkoda całkowita

Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś

Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś ? :duh: Za 8 tyś to ja moge u mnie w warsztacie na uzywkach czy zamiennikach naprawić .Tak na szybko policzyłem maska ,błotnik, wzmocnienie, zderzak, belka z absorberami, leflektor = 8760 PLN .Za same podstawowe części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz że za 8000 nie zrobisz

używane części w kolorze auta

Maska, wzmocnienie zderzaka, pas przedni, chlodnica klimatyzacji nadkole kosztowało mnie 2.500 PLN

lampy bixenon ori szt.2 1.600 PLN jakieś plastiki i inne cuda 2.500 robocizna 1.500 = wyszło ok 8.000 PLN

To zalezy jakich masz dostawców na zamiennikach sie nic nie oplaca robić lepiej kupić używki w kolor auta.

 

Jak potrzebujesz cześci pisz na prv podam namiary

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na normalne oc sprawcy nie naliczają używanych części tylko nowe wg eurotaxu a robisz na używkach i jeszcze zarabiasz

ja puknołem dupcią zderzak w kolorze 200 pln plus plastiki (osłona aku plus skrzela wywietrznika) 80 pln blacharz 500 pln lakierowanie u kumpla tylko materiały 180 pln suma 960 pln mogę fotki dodać bez problemu za 8 tysi zrobisz

części bierzesz od szrociarzy ale wyspecjalizowanych ja mam 20 km do gości od części z anglików tylko do BMW

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się ze w aso będzie to szkoda całkowita

Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś

Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś ? :duh: Za 8 tyś to ja moge u mnie w warsztacie na uzywkach czy zamiennikach naprawić .Tak na szybko policzyłem maska ,błotnik, wzmocnienie, zderzak, belka z absorberami, leflektor = 8760 PLN .Za same podstawowe części

 

Napisałeś, że w swoim warsztacie zrobisz za ok 8.000, a pózniej ani pół słowa o ASO i wychodzą głupoty, za same części naliczyłeś 8.760 i dlatego napisałem że bajki piszesz, jak robić z AC w ASO to naprawa wyjdzie ponad 20.000 OT

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się ze w aso będzie to szkoda całkowita

Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś

Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow

Jeszcze raz przeczytaj powoli co ja napisłem i jak Ty mi odpisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się ze w aso będzie to szkoda całkowita

Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody

Koszt takiej naprawy ok 8 tyś

Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow

Jeszcze raz przeczytaj powoli co ja napisłem i jak Ty mi odpisałeś

 

No właśnie przeczytaj raz jeszcze poszkodowany ma sprawcę :) wiec naprawa z OC OT

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak z jego OC nie z twojego AC chyba żeś puścił gościa bez oświadczenia o szkodzie z jego winy to zostaje Ci Twoje AC

a naprawa w aso to faktycznie może wyjść ze 20 tysi więc mogą dać ci szkode całkowitą

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc polityka jest taka że w przypadku marek luksusowych jak M.B. czy BMW liczą po ori częściach

 

Bzdura roku. Wszędzie gdzie się da wrzucą zamiennik, jakby były do Astona Martina czy Ferrari też by wcisnęli. Dali Ci pewnie części ori żeby naciągnąć do szkody całkowitej (chociaż jak piszesz o uszkodzeniach to chyba nawet naciągać nie trzeba było).

 

A autor jak jeszcze nie wie ile mu się należy niech dzwoni do ASO i pyta po ile są części które mu się należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc polityka jest taka że w przypadku marek luksusowych jak M.B. czy BMW liczą po ori częściach

 

Bzdura roku. Wszędzie gdzie się da wrzucą zamiennik, jakby były do Astona Martina czy Ferrari też by wcisnęli. Dali Ci pewnie części ori żeby naciągnąć do szkody całkowitej (chociaż jak piszesz o uszkodzeniach to chyba nawet naciągać nie trzeba było).

 

A autor jak jeszcze nie wie ile mu się należy niech dzwoni do ASO i pyta po ile są części które mu się należą.

naprawa z OC liczą na zamiennikach i najtansza rg, jak z AC tylko oryginały i maksymalna stawka rg tyle

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam szczerze współczuje że ubezpieczalnie was w d.... r.... a wy się dajecie.

Ja na swoim dzwonie żony mercedesem A klasą dobrze zarobiłem, trzeba umieć rozmawiać z rzeczoznawcą i pilnować swojego.

 

ps nigdzie nie musiałem się odwoływać a naprawić też się dało w rozsądnej kwocie mi za sama maglownice (brak zamiennika) więc tylko ori!!! policzył około 4 tys plus wahacz z mc personem 2felgi ori dwie pary drzwi w których tylko poszycie było pogięte elektryka wszystko działało nawet się zamykały i otwierały ale że auto było w rodzinie 3 lata postanowiłem się go pozbyć za ciosem i oddałem do ubezpieczalni i jeszcze dopłacili 8% wyrównania do ceny wraka chciałem pogonić za 8-10 tysięcy przed dzwonem po dzwonie dostałem 12,400 wiec "róbta co chceta" wasz kesz

a tak w ogóle MATT24 i BROKAT_ skąd macie takie informacje ??

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa z OC liczą na zamiennikach i najtansza rg, jak z AC tylko oryginały i maksymalna stawka rg tyle

 

:roll: Taktyka jest taka, że jak chcesz kasę, to liczą zamienniki, używane. Jak oddajesz do warsztatu, np. ASO wszystko liczą po oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa z OC liczą na zamiennikach i najtansza rg, jak z AC tylko oryginały i maksymalna stawka rg tyle

 

:roll: Taktyka jest taka, że jak chcesz kasę, to liczą zamienniki, używane. Jak oddajesz do warsztatu, np. ASO wszystko liczą po oryginałach.

 

No proste o tym pisałem czasy czas

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zależy też w jakiej firmie na sprawca OC, w roku ~2003 wjechała babka czinkłoczentwo w ojca e34 530i 1994r, do wymiany lampa, blenda między lampami, i na zderzaku odprysł lakier. Cieniak był w PZU, wartość samochodu wtedy to jakieś 28tyś, dostaliśmy 3800 zł, zderzak pomalowany, blenda ori używana lampa tak samo, nas to kosztowało ~700 zł.

 

Ja teraz miałem kolizje, wjechał mi w tylne błotnik mojej e36 coupe, rzeczoznawca wycenił na 2530 zł, wyklepanie i lakierowanie = 650 zł, także też nieźle. Tylko że auto już "bite" ale cóż... proste jest to ważne.

 

wg mnie w Twoim przypadku idzie z miejsca szkoda całkowita.

 

Ojciec teraz kupił Jag'a X-type po "szkodzie całkowitej" od znajomego handlarza, Uszkodzenia? zagięta maska, błotnik, pęknięty zderzak, przednia lampa do wymiany. maska i błotnik naprawiony, lampa nowa, zderzak sklejony. Koszt? 1500 zł, a ile wziął handlarz za szkodę całk? strzelam że ~25 tysi plus auto co odkupiliśmy :D

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zent, na pewno lepsza szpachla w tym wypadku niż wycinanie i wstawianie ćwiartki. po wyklepaniu szpachli poszło tyle co kot napłakał :), auto naprawdę dobrze zrobionę także myślę że nic się z tym nie zrobi :)
http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.