Skocz do zawartości

Renowacja lakieru - partacze, a profesjonaliści


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dla potomnych, by nie weszli na mine, jak ja.

 

Ostatnio zdecydowałem się odnowić lakier w moim starociu. Troche km już przejechał, z kilkoma uprzejmymi użytkownikami partkingów przy supermarketach się widział, ogólnie - widać było na nim znaki czasu. Co prawda nie został skatowany przez myjnie mechaniczne, jak moja poprzednia 7mka, ale kilka razy tam zawitał i od tej pory w pełnym słońcu można było obserwować eleganckie spirale na masce czy klapie tylniej.

 

Zapadła decyzja - renowacja lakieru. Chciałem zaoszczędzić, więc wybrałem cieszącego się dobrą opinią lakiernika w mojej okolicy. Zrobił, wyglądało fajnie (w zaciemnionym pomieszczeniu w którym auto odbierłem....). W pełnym słońcu natomiast wyglądało to tak:

 

http://f3.home.pl/bmw/lakier/przed_holo.jpg

 

http://f3.home.pl/bmw/lakier/przed.jpg

 

Na początku nawet nie wiedzialem, ze te plamy widoczne na pierwszej fotce, to tzw. hologramy. Spędziłem troche czasu na jednym z for związanych z BMW i wiedziałem już, dlaczego w slońcu moje auto wygląda tragicznie.

 

Opcje były dwie: samodzielnie naprawić hologramy, co było malo rozsądne i temat olałem (poza tym było sporo kolistych rys po myjni i po polerce, jak widac, ktorych usuwanie samodzielnie skonczyloby sie pewnie malowanie calego auta na nowo ;) ) lub oddać auto do ludzi, ktorzy się na tym znają. Tylko że to kosztuje, wiadomo. Ale już na partacza kase wydałem i nie stać mnie było wyrzucić ją w błoto ponownie.

 

Tak to wygląda po renowacji lakieru u specjalistów (sławna Diamentowa Ochrona Lakieru, robiłem w Tychach), oceńcie sami:

 

http://f3.home.pl/bmw/lakier/po.jpg

 

http://f3.home.pl/bmw/lakier/finalizacja.jpg

 

Jestem BARDZIEJ niż zachwycony :)

 

PS. Jak znajde troche czasu, wrzuce wiecej fotek, będzie można ocenić całość. Na prawdę wyszło rewelacyjnie, auto jest bez rys, a lakier wygląda jak na nowym aucie. Troche to koszotwało, ale moim zdaniem efekt wart jest swojej ceny.

 

Pozdrawiam

Zodiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o kosztach tego zabiegu. Ja zawsze byłem przeciwny polerkom, bo widziałem jedynie takie kwiatki, jak u Ciebie po pierwszym zabiegu. Niby wszystko cacy w zakładzie przy sztucznym świetle, ale jak już wyjedziesz na słońce to tragedia.

Czy chłopaki dawali na koniec jakieś specyfiki nabłyszczające? Bo jeśli taki jest efekt bez konieczności nakładania tony wosku po każdym myciu, to ja jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o kosztach tego zabiegu. Ja zawsze byłem przeciwny polerkom, bo widziałem jedynie takie kwiatki, jak u Ciebie po pierwszym zabiegu. Niby wszystko cacy w zakładzie przy sztucznym świetle, ale jak już wyjedziesz na słońce to tragedia.

Czy chłopaki dawali na koniec jakieś specyfiki nabłyszczające? Bo jeśli taki jest efekt bez konieczności nakładania tony wosku po każdym myciu, to ja jestem za.

 

Dałem 1000 zł za całość, bo wybrałem najdroższą opcję z usuwaniem wszystkich rys plus jeszcze usuneli efekt skórki z pomarańczy z elementu, który był malowany (jak sie okazuje, nawet niemieckie ASO spartoliło sprawe i skorka była widoczna właśnie w słońcu i pod lampą odpowiednią - teraz jej nie ma :) ). Dostałem rabat 10%, troche jeszcze dotargłowalem do równej kwoty i wyszło sporo, ale nie tak źle.

 

Efekt jest bez nakładania czegokolwiek (jak widać na fotkach, były robione tuż po polerce i w trakcie). Wczoraj go przywiozłem i dziś 5h pucowałem (padało jak wracałem autem do domu) i smarowałem woskiem. Ale fotek z tego zabiegu jeszcze nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go przywiozłem i dziś 5h pucowałem (padało jak wracałem autem do domu) i smarowałem woskiem. Ale fotek z tego zabiegu jeszcze nie mam :)

 

No to czekamy... :cool2:

 

PS. Z ciekawosci sprawdzilem - w DE Diamond Brite kosztuje dla 7er 700€ :)

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wygląda super :cool2: - sam się zastanawiam czy się na coś takiego po zimie nie przejechać - mam parę rys a kolor też czarny :D więc widać na nim wszystko.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Malinowa.............jak lusterko.

A zabieg takiej renowacji jest uzalezniony od wielkosci auta, czy od koloru lakeiru? 3er ma tyle samo elementow tyle ze mniejszych. Wiec jak licza za usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowa.............jak lusterko.

A zabieg takiej renowacji jest uzalezniony od wielkosci auta, czy od koloru lakeiru? 3er ma tyle samo elementow tyle ze mniejszych. Wiec jak licza za usługę?

 

Tak, od wielkoci, cennik maja na stronie nawet.

 

Wystawilem na allegro - powoli czas przejść na coś świeższego, a te auta sie stosunkowo długo sprzedaje, więc dobry czas by zaczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce,to można spróbować wypieścić autko we własnym zakresie :)

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=102449

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowa.............jak lusterko.

A zabieg takiej renowacji jest uzalezniony od wielkosci auta, czy od koloru lakeiru? 3er ma tyle samo elementow tyle ze mniejszych. Wiec jak licza za usługę?

 

Tak, od wielkoci, cennik maja na stronie nawet.

 

Wystawilem na allegro - powoli czas przejść na coś świeższego, a te auta sie stosunkowo długo sprzedaje, więc dobry czas by zaczać :)

.na cos mlodszego......... :oops: zlituj sie na innymi fanami marki, auto masz rewelacyjne, ja moge tylko pomarzyc.

efekt koncowy super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rówież polecam Diamentową Ochronę Lakieru w Tychach.

Byłem, sprawdziłem. Goście wiedzą co robią.

Ceny na pierwszy rzut oka może wysokie, ale to tylko dla tego, że partacze przyzwyczaili nas do niższych.

Dobra robota musi kosztować, a w "Diamentowej" dostałem jakość premium.

Samo mycie samochodu u nich trwa grubo ponad gozinę.

Chłopaki potrafią dopieścić auto. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety korzystając z usług wspomnianej tu firmy mam złe doświadczenia (ale raczej z produktami tej firmy na d.). Po półrocznym użytkowaniu po wosku zostało tylko wspomnienie, co potwierdził inny warsztat zajmujący się detailingiem.

Od tej pory tylko kosmetyki firmy Zymol bądź Swissvax i nie inaczej. I efekt trzyma się długo...

 

Niemniej jednak Zodiac gratuluje, nic tak nie cieszy jak sprawny i błyszczący resorak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety korzystając z usług wspomnianej tu firmy mam złe doświadczenia (ale raczej z produktami tej firmy na d.). Po półrocznym użytkowaniu po wosku zostało tylko wspomnienie, co potwierdził inny warsztat zajmujący się detailingiem.

Od tej pory tylko kosmetyki firmy Zymol bądź Swissvax i nie inaczej. I efekt trzyma się długo...

 

Niemniej jednak Zodiac gratuluje, nic tak nie cieszy jak sprawny i błyszczący resorak.

 

Jakiego produktu używałeś konkretnie?

 

Panowie proponowali mi nalozenie wosku Swissvaxa bodajze, ale zrobie to na wiosne dopiero.

 

Masz racje, nie ma to jak sprawna i błyszcząca zabawka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie jakiego produktu używałem ? Chodzi o diamondbrite'a (to nawet nie wiem co nałożyli, dali jakiś woskoszuwax do pod nazwa conserver...) czy o Zymola ?

 

Napisałeś, że masz złe doświadczenia z ich produktami. O jakie produkty chodzi?

 

Mnie nie nakładali wosku - zrobiłem tylko renowacje lakieru (polerka + wycinannie uszkodzeń/rys na lakierze) - doprowadzenie powłoku do stanu salonowego (według nich). Lakier się błyszczy i świeci na fotkach po renowacji, bez nakladania czegokolwiek :)

 

Ja już sobie nałozyłem odpowiednie specyfiki sam, ale nie mam zdjęć po tej operacji już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, moje auto bylo podobno robione w Warszawie (diamentowa ochrona), podobno najdrozsza opcja. Mowie podobno, bo taki mi mowil poprzedni wlasciciel wiec nie jestem w stanie tego udokumentowac. Auto przez pierwszy rok wygladadalo super, niestety minelo juz ok 4 lata od kiedy ta powloka byla robiona i efektu juz praktycznie nie ma. Na myjni automatycznej tylko raz bylo , zawsze mylem recznie. Lakier teraz wyglada jak kazdy inny. Co wiecej mam calkowicie splerowany lakier bezbarwny.

 

Zastrzegam jednak, ze bazuje na tym co mi powiedzial poprzedni wlasciciel, ja osobiscie u nich nie bylem.

Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.