Skocz do zawartości

Łuszczenie się lakieru - G20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Wczoraj zauważyłem, że na tylnio-prawej stronie (za kołem) błotnika zaczął się łuszczyć lakier/warstwa lakieru bezbarwnego zaczęła odchodzić...

Pierwszy taki przypadek u mnie i zarazem zaskoczenie, gdyż auto ma niespełna 2 lata (12.2020) kupiony w salonie.


Z tego powodu, kilka pytań, jako, że jestem laikiem.

1. Co mogło być powodem tak wczesnej "usterki"? Nie wiem czy moje częste wizyty na myjni bezdotykowej są tego powodem, choć częściej opłukuje auto, niż myje na full.

Auto ma kolor typu "individual" - czy z racji tego mogło dojść do przedswczesnego odchodzenia tej warstwy?


2. Auto miało również założoną ceramikę na cały pojazd - oferta salonu na GardX (3 letnia). Czy ceramika nie powinna zabezpieczyć tego typu usterki?


3. Czy taka wadliwość/usterka lakieru podlega pod gwarancję? Coś wstępnie poczytałem i widziałem, że raczej tak. Czy potwierdzacie?

Równiez, czy przy wizytach w serwisie ASO w dziale lakierniczym - podłączają samochód pod komputer? Auto ma zmodyfikowany sterownik i nie chciałbym stracić tzw. tuningu (z info, które dostałem takowy reset by nastąpił).


Dziękuje za opodwiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jest szansa, ale ja np. myje nawet 5cm i sie nic nie dzieje..

2. nie

3. reklamuj


popros o nie podlaczanie.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.