• Reklama

Pytanie "detailingowe"

Blacharka, lakier, polerki, zaprawki, odnowa chromu, plastiku, itp.

Moderator: speed1211

Pytanie "detailingowe"

Postprzez powertokeny » 17 Maj 2020 11:08

Hej.

Otoz dostalem kiedys bardziej w formie zartu (chyba?) cos co ma w domysle przypominac polerke (lidlowe ULTIMATESPEED 120 W UPM 120). Poszlo do szafy i dzis przy porzadkach wyciagnalem to i przeszlo mi przez mysl uzyc tego sprzetu dla minimalnej o ile mozna tak to nazwac (nigdy tego nie robilem) odnowy lakieru. W zestawie sa 2 rodzaje nakladek : frotowy i syntetyczny. W garazu znalazlem takze 2 pasty menzerna: one step polish i 3800. Pytanie czy jest szansa osiagnac nawet minimalny efekt takim "zestawem", jesli tak to ktorej pasty uzyc i ktorej nakladki, czy moze narobie wiecej szkod niz pozytku? Lakier ma troche bardzo drobnych rysek, jest ciemny. Wielkie dzieki za pomoc
powertokeny
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 17 Maj 2020 11:04
Moje BMW: E90

Re: Pytanie "detailingowe"

Postprzez Ponta » 17 Maj 2020 12:23

Zanim tego użyjesz, przygotuj lakier.
Piana aktywna
spłukujesz
mycie na dwa wiadra
spłukujesz
glinkowanie
spłukujesz
mycie
spłukujesz
Gdzieś możesz jeszcze jakiegoś tar n glue removera użyć.
Potem dopiero w garażu się baw polerką, bo możesz więcej szkody narobić jak piasek wejdzie w pad.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85

Postprzez nossy » 23 Maj 2020 23:39

prawie, ale nie do końca....zatem zaczynasz od umycia auta gdzieś na myjce, następnie:
-ściągasz robale np.: adbl beetle juice
-piana aktywna np.: shiny garage citrus oil , k2, adbl
-tar and glue czyli ściągasz asfalt,smołę -możesz spłukać i osuszyć np.: adbl albo koch jak masz dużo wlepionego syfu, ale koch śmierdzi na potęgę.
-deironizer, czyli ścigamy wbite tlenki, syf drogowy z klocków np. adbl wampirek i płuczesz
-glinkowanie -polecam tradycyjną glinkę.
-mycie na 2 wiadra i suszenie.

Zapewne już jesteś przerażony, a jeszcze nie doszliśmy do polerowania. Masz tzw. taboret czyli coś co wg forum kosmetykaaut nie nadaje się do polerowania, ale po drobnych zmianach nadaje się jako napęd do kuli dyskotekowej...ale spokojnie...coś tam da radę zrobić,z małym ale o czym za chwilę. Masz 2 pasty:
-manzerna 3in1, czyli tzw. AIO, czyli lekko poleruje i nanosi wosk więc tej nie odtłuszczamy, robimy raz i spokój- ogólnie fajny produkt.
-manzerna 3800 to pasta mocno finiszowa po manzernia 400 lub 2500, za dużej korekty nie zrobi więc w Twoim wypadku lepsza ta 3in1.

I teraz tak-futro służy to cięcia lakieru. Jedyna opcja żeby zrobić to dobrze to średnio miękka gąbka, którą pewnie masz zamontowaną na tej polerce. Zanim podejdziesz do tematu oglądnij parę filmików na YT MX Nowicki m.in o dekontaminacji lakieru oraz SWAGTV - m.in. polerowanie taboretem. Wiele Tobie to rozjaśni i nie popełnisz błędów.
nossy

Dołączenie: 31 Lip 2017 14:34
Moje BMW: E46 323ci

Postprzez Smokin » 24 Maj 2020 00:24

Dobry post nossy :cool2: Widać, że siedzisz w temacie.
Tak przy okazji polecisz coś dobrego na water spoty?
Awatar użytkownika
Smokin

Dołączenie: 31 Lip 2013 09:55
Miejscowość: Mielec
Moje BMW: E90/330i/N52B30

Postprzez nossy » 24 Maj 2020 11:49

Water spoty to temat rzeka...lepiej przeciwdziałać niż walczyć. U siebie mam zmiękczacz na instalacji i twardość wody na poziomie 7-8dh więc problemu zbytnio nie ma. Zresztą zaraz po myciu i osuszeniu (oczywiście chłonnymi ręcznikami) idzie quickdetailer (obecnie Norton Liquid Ice) na lakier. Jak się zdarzy jechać na myjkę bezdotykową to zawsze spłukuje demi na koniec (czasami się to zwie program nabłyszczanie). Niestety kamień kamieniowi nie równy-wszystko zależy od lakieru i jak mocno siedzi kamień. Generalnie najtańszym jest....ocet. Sam używałem na wnękach i zbierał pięknie. Zawsze jednak warto zrobić próbę. Z ogólnie polecanych warte uwagi wsr-y to tenzi car stone, adbl, carprotect, 4detailer, shiny garage. Na polerkach ponoć dobry jest carpro essense (ale to taki cleaner lekko ścierny z powłoką kwarcową)- będę go testował pewnie w czerwcu. Widziałem na zdjęciach bmw e46 coupe w butelkowym kolorze po aplikacji tego carpro- wyglądało bardzo dobrze, piękna głębia koloru. Na szybach gdzie nalot z węglanu tez może się pojawić też ocet lub inne wsr-y. Na szybach forda gdzie mam jakieś dziwne zacieki będę testował shiny garage glass polish pro.
nossy

Postprzez Smokin » 24 Maj 2020 13:35

Z waterspotami na lakierze radzę sobie dobrze, ale mam cholerny problem z szybami :shock: Nie wiem od czego to jest zależne, ale za cholerę nie mogę się ich pozbyć :mad2:
Płyn do szyb, apc, spirytus, ocet, roztwór sody oczyszczonej nic nie pomaga :nienie:
Awatar użytkownika
Smokin

Postprzez Ponta » 24 Maj 2020 15:58

Mi pomaga mleczko np. pro polish PB. Ale użyłem tylko raz jak kupiłem poajzd używany. Teraz jak myję to zawsze wycieram auto plus kompressor do szczelin.
Autoglym też ma mleczko do szyb.
Awatar użytkownika
Ponta

Postprzez Sołtys » 24 Maj 2020 16:52

Uzupełniając post nossy, należy dodać, że preparaty typu tar& glue romover oraz deironizery nakładamy na suchy lakier.
Sołtys

Dołączenie: 17 Lis 2007 12:55
Miejscowość: KR
Moje BMW: F31

Postprzez nossy » 24 Maj 2020 17:05

Smokin napisał:Z waterspotami na lakierze radzę sobie dobrze, ale mam cholerny problem z szybami :shock: Nie wiem od czego to jest zależne, ale za cholerę nie mogę się ich pozbyć :mad2:
Płyn do szyb, apc, spirytus, ocet, roztwór sody oczyszczonej nic nie pomaga :nienie:

Mleczko może być dobrym pomysłem podobnie jak jakiś dedykowany wsr. Jak wspomniałem będę testować shiny garage glass polish pro bo mam jakieś zacieki od płynu do odmrażania szyb. Niby czyści i lekko poleruje (na tlenku ceru). Kontaktowałem się z SG i odpisali mi, że można go stosować ręcznie oraz na maszynach dual action na lekko zwilżonym padzie cutingowym...więc spróbuje podziałać i dam znać co wyszło. Patrzyłeś na forum kosmetykaaut.pl?
nossy

Postprzez Smokin » 24 Maj 2020 21:29

Tak, szukałem po forach i wstępnie dobrałem sobie taki zestaw:
- KOCH CHEMIE Speed Glass Cleaner - https://detailingstore.pl/plyny-do-szyb ... 80036.html
- FX Protect Water Spot Remover - https://detailingstore.pl/water-spoty/3 ... 500ml.html

Jutro to zamówię i również dam znać jak się sprawdziło ;)
Awatar użytkownika
Smokin

Postprzez Ponta » 24 Maj 2020 21:32

To nie zadziała na waterspoty, ale twoja kasa.
musi być mleczko ścierne.
Awatar użytkownika
Ponta

Postprzez Smokin » 24 Maj 2020 21:38

Oglądałem właśnie test produktów RRCustoms. Ich spot removery widać dały radę a ten FX niby ma jeszcze lepsze opinie.
https://www.youtube.com/watch?v=kfqyUNiRnW4
Awatar użytkownika
Smokin

Postprzez Smokin » 27 Maj 2020 21:11

Ponta, w efekcie zamówiłem taki oto zestaw na http://www.detalingstore.pl , dziś przyszła paczka :wink:
Ten żel na waterspoty postaram się przetestować jak tylko znajdę chwilę na to...najpewniej w sobotę.
Troszkę rozczarował mnie zapach nowej skóry od Poorboys. Myślałem, że da podobną woń do kosmetyków gliptone których niedawno używałem, ale niestety nie dał - śmierdzi mówiąc wprost. Być może do jutra coś się zmieni bo zaraz po zaaplikowaniu daje tanim glanem :lol:
Image
Image
Awatar użytkownika
Smokin

Postprzez Ponta » 27 Maj 2020 22:25

Fajny zestawik. Ja kupuje california scents, tylko niektóre trzymają tydzień...
Kilka lat temu na autopii i autogeeku prym wiódł CG strip scent, ale zmienili recepturę, rozcieńczyli i w ogóle nie jest trwały.
Ktoś porównał przed i po i różnią się kolorem, muszę potestować.
Awatar użytkownika
Ponta

Postprzez Smokin » 27 Maj 2020 22:34

Ponta napisał:Fajny zestawik. Ja kupuje california scents, tylko niektóre trzymają tydzień...

Znam je, kilka lat temu były mega trwałe...teraz znacznie obniżyli loty.
Coronado cherry jest świetny :cool2:
Awatar użytkownika
Smokin

Powróć do Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wygląd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości