Skocz do zawartości

Pielęgnacja samochodu - co kupić.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 2 samochody ze stajni BMW:

1. BMW 5 - lakier: Tiefseeblau Metallic - A76, tapicerka: Leder Dakota/creambeige - LCGE

2. Mini r50 - lakier: Chili Red - 851, tapicerka: Stoff/leder Molette/panther Schwarz - FDPN

 

Szukałem sporo na forum o detailingu i trochę na naszym forum ale wydaje mi się, że mam większy mętlik niż przed przystąpieniem do tematu.

 

Więc sytuacja wygląda tak. Myć samochód mogę tylko na myjniach ręczny niestety pod blokiem choćbym chciał to nie dam rady. Resztę mogę zrobić na placu przy myjni bądź pod blokiem.

I teraz pytanie co kupić.

1. Chciałbym oczyścić i zakonserować tapicerkę - skórzaną w jednym i w drugim i części materiałowe w Mini.

2. Chciałbym oczyścić dywaniki i okolice, które w niektórych miejscach mają plamy(np. po kawie)

3. Chciałbym zabezpieczyć lakier dobrym workiem chyba, że coś innego możecie polecić?

4. Co jakiś czas będę miał pewnie okazję wymyć samochód na działcę... więc szampon, glinka itp?

 

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze co powinienem kupić - tak bym nie poszedł odrazu z torbami ale również nie chciałbym kupić supermarketowego "dziadostwa" - choć pewnie i to ma Swoje plus.

Chciałbym zobaczyć efekt pracy oraz aby ten efekt pozostał na dłużej.

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszelką informację która pomoże mi się odnaleźć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daje super efekt łatwy do nałożenia i polerowania http://allegro.pl/tenzi-pc-1-ceramiczny-twardy-wosk-carnauba-i5187123377.html lub to ale mi zeszlo z tym 12 godzin z myciem i glinkowaniem i odtłuszczaniem karoserii przed nałożeniem. Nakładasz wacikiem kosmetycznym trzy warstwy ale efekt zajebisty :cool2: :cool2: http://allegro.pl/tenzi-q7-kwarc-super-zabezpieczenie-lakieru-50ml-i5135162687.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie kompletowania informacji i chemii do poprawienia wyglądu lakieru.

Na razie w planach/kupione:

- rękawica do mycia nadwozia (taka z frędzlami)

- pędzelek koniecznie okuty jakimś plastikiem albo guma bo metalowym możesz łatwo załatwić lakier

- iron off do lotnej rdzy (spryskujesz na początku)

- szampon (tu chyba nie ma się co wielce masować z wyborem)

- Glinka

- politura (zakupiłem Poorboy black hole dla ciemnego lakieru)

- twardy wosk (akurat w ręce wpadł mi k2)

 

- gdzieś (chyba przed politura) zastanawiam sie nad jakaś pasta delikatna polerska ale zobaczymy - za pierwszym razem chyba stosować nie będę

 

Plus mnóstwo mikrofibry i aplikatory - koledzy na forum dot kosmetyki aut polecają Tricolor albo takie okrągłe żółtawe pady od k2, meguiar.

 

Tyle, jeżeli chodzi o moje dotychczasowe zmagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.

To akurat są przeciętne, choć z tego co podałeś to jedynie ADBL jest warty pieniędzy.


Jest jeszcze Soft99, Poorboys, Chemical Guys i wiele innych nad którymi warto się zastanowić ale...


trzeba umieć to też używać.


kosmetykaaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.

To akurat są przeciętne, choć z tego co podałeś to jedynie ADBL jest warty pieniędzy.


Jest jeszcze Soft99, Poorboys, Chemical Guys i wiele innych nad którymi warto się zastanowić ale...


trzeba umieć to też używać.


kosmetykaaut.pl

 

Umieć używać to oczywiście ważna sprawa, mimo wszystko uważam, że to są bardzo subiektywne odczucia. Jeśli pojedziesz do dobrego punkty, gdzie są fachowcy i specjalizują się w środkach określonej firmy to zrobią nimi cuda. Kwestia kasy jaką to będzie kosztowało. Ja ostatnio w warunkach domowych użyłem środków, które wygrałem w konkursie na FB. Na spokojnie w garażu się nimi "pobawiłem" i jak na moje skromne umiejętności jestem zadowolony, przede wszystkim z siebie :) A środki dały radę. Dostałem próbki kilku środków firmy Premo. Generalnie jak dla mnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele jest dobry kosmetyków i chyba trudno znaleźć ten najlepszy. Każdy ma swoje upodobania. Myślę, że warto wypróbować różnych firm ADBL, FROG, PREMO. NIe każdy produkt musi ci odrazu przypaść do gustu.

To akurat są przeciętne, choć z tego co podałeś to jedynie ADBL jest warty pieniędzy.


Jest jeszcze Soft99, Poorboys, Chemical Guys i wiele innych nad którymi warto się zastanowić ale...


trzeba umieć to też używać.


kosmetykaaut.pl

 

Umieć używać to oczywiście ważna sprawa, mimo wszystko uważam, że to są bardzo subiektywne odczucia. Jeśli pojedziesz do dobrego punkty, gdzie są fachowcy i specjalizują się w środkach określonej firmy to zrobią nimi cuda. Kwestia kasy jaką to będzie kosztowało. Ja ostatnio w warunkach domowych użyłem środków, które wygrałem w konkursie na FB. Na spokojnie w garażu się nimi "pobawiłem" i jak na moje skromne umiejętności jestem zadowolony, przede wszystkim z siebie :) A środki dały radę. Dostałem próbki kilku środków firmy Premo. Generalnie jak dla mnie spoko.

Tak jak AdBuster kiedyś pokazał że talerz można umyć samą gąbką i wodą, nie potrzeba do tego płynu do naczyń - to chyba chodziło o tą reklamę że 150 talerzy jedną kropelką się umyje czy coś takiego.


Więc... środki mają ułatwić czyszczenie, poprawić jakość czyszczenia. Skóre można mydłem glicerynowym nawet...

Tylko chodzi dalej o to by dobrze zakonserwować i zabezpieczyć taki wyczyszczony element, aby efekt możliwie długo się utrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej stajni : "5" oraz B klasę. Latem ubiegłego roku kolega na tym forum pokierował mnie, że wosk COLLINITE no. 476s sprawdzi się dobrze, bo jest trwały i prawda to jest, ponieważ w tej chwili mam od tygodnia nałożony wosk na nowej 5, ponieważ zmieniłem natomiast w B klasie nie nakładałem kolejnej warstwy i utrzymuje się kropelkowanie i piękne lustro do sierpnia 2018 r. Więc myślę, że woskowanie tym woskiem 3 razy w roku spokojnie wystarczy jak nie 2. Ja z uwagi na chęć tego efektu lustra, zdecydowałem, że będę taki zabieg robił 3 razy w roku. Ostatnio w aucie zabezpieczałem skórę i użyłem tego zestawu: CarPlan Leather Connoisseur. Jestem bardzo zadowolony. Z tym, że dużo szybciej zużywa się preparat do czyszczenia skóry niż krem do jej zabezpieczania.


Natomiast mam pytanie odnośnie zabezpieczenia felg czy macie jakieś propozycje odnośnie powłoki? Zastanawiałem się nad zakupem tych produktów:


https://allegro.pl/nano-ochrona-felg-powloka-hydrofobowa-nanoauto-i6749186590.html

https://allegro.pl/oferta/powloka-ceramiczna-kwarcowa-do-felg-nano-rims-7752645647

https://allegro.pl/powloka-hydrofobowa-do-felg-nano-impregnat-i6271721040.html

https://allegro.pl/oferta/4nano-rim-protect-100ml-powloka-do-felg-6127659049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od zawsze lubię sam bawić się w pielęgnowanie auta i tym samym przetestowałem wiele środków od wielu producentów.

Po zakupieniu pierwszego specyfiku od Gtechniq (była to akurat "niewidzialna wycieraczka" do szyb), całkowicie przeszedłem na wszelkie kosmetyki od tej firmy i jestem pod wrażeniem!

Nie chcę, żeby to brzmiało jak reklama, ale nie mam zamiaru już tego nigdy zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innego gatunku. Chodzi o to ze mimo iz na myjni szybaa jest myta chemia to pozostaja na niej smugi.. wieczorem czy w zachmurzony dzien szyba jest czysciutka, problem pojawia sie gdy zaswieci na nia slonce. Macie sprawdzone sposoby badz preparaty ? Moze preparaty z Moje Auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie taka sprawa, może ktoś pomoże.. W jednym miejscu na szybie mam takie naloty jakby ktoś dotknął czterema palcami plus jakieś kreski. W weekend myłem szybę wodą z płynem i myślałem, że będzie ok.. a dzisiaj pod słonce patrze, że ślady są nie ruszone. Dotknąłem ja chusteczka suchą żeby zobaczyć czy da się to w ogóle ruszyć i ku mojemu zdziwieniu nic.. Czy ktoś ma pomoc co to może być? Czy ktoś podczas montowania szyby mógł czymś dotknąć? Czym można coś takiego umyć? Myślałem, że to rysy albo Bóg wie co.. ale widać to tylko pod słońce. W normalnym warunkach szyba jest idealnie czysta. Niestety podczas jazdy nie potrafiłem cyknąć fotki.


Jeszcze raz powtarzam, ślady jak by ktoś czterema palcami na raz dotknął plus dwie grubsze kreski idące w gore ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Meguiar's Endurance. DObrze wyczyść opony np. ExceDe Tire. Na suchą powierzchnię nałóż Megsa.

Potem brudne opony tylko myjką pod ciśnieniem i wszystko schodzi. Nie mniej, potrzeba tak z 4-5 zabiegów i potem trzyma jak diabli ten „mokry czarny" kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.