Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz mi napisać w skrócie jak w NCS go zakodować?

W INPA wiem jak zrobić wymianę.

poszukaj kodowanie fa jest duzo filmów na youtube sam się nauczysz wpisałem ci co nalezy

dla e90 mozliwe są tylko takie akumulaatory

B046 BATT_46AH //46 Ah-Batterie

B055 BATT_55AH //55 Ah-Batterie

B070 BATT_70AH //70 Ah-Batterie

B080 BATT_80AH //80 Ah-Batterie

B090 BATT_90AH //90 Ah-Batterie

A070 BATT_AGM_70AH //70 Ah-AGM Batterie

A080 BATT_AGM_80AH //80 Ah-AGM Batterie

A090 BATT_AGM_90AH //90 Ah-AGM Batterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam taki nietypowy problem z inpą. Wszystkie moduły się łącza itp. Na odpalonym silniku tez wszystko działa. Problem następuje tylko wtedy gdy włączę inpe a potem chce odpalić samochód aby zobaczyć wartości podczas rozruchu. Silnik nie odpala kręci rozrusznikiem i tyle. Następnie muszę wyłączyć inpę zamknąć auto aż przejdzie w stan uśpienia i odpala wtedy bez problemu bez inpy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czołem Panowie,

 

Metoda prob i bledow poradzilem sobie wiec nieaktualne.

 

od pewnego czasu biję się z działaniem INPY.

Kabel po wpięciu do złącza diagnostycznego śweci się - wiec teoretycznie połączenie jest.

Próbowałem kilku różnych metod instalacji niestety nadal bez efektu.

Opierałem się na metodzie opiasnej przez Mlodzik'a rowniez na jego danych z chomika,a przed chwilą dla odmiany spróbowałem krótszej metody z YT (poniżej)

W INPA'ie nie widzę, aby było połączenie z komputerem - instalowałem tez sterowniki do kabla usb.

Załączam screenshot z błędem - może ktoś z Was bedzie w stanie mnie ukierunkować.

Dodam, że instalacja odbywa się ze zgodnościa na Windzie 10 64bitowej.

https://zapodaj.net/ca8ad77205e77.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom. Chciałem usunąć inspekcję i usunąć błąd poduchy w swoim e39 (lift z automatem nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). System W7 x64 inpa 5.00 ediabas v6.4.7 kabel viakena K+DCAN. Inpe instalowałem wg poradnika kkkkamil26 z bmwsport. Sterowniki do kabla to CDM-2.08.28-WHQL-Certified1.zip bo mi w managerze urządzeń wyskakiwało że nie miał sterownika(ft323r usb). Po zainstalowaniu do niego sterowników w managerze widniał jako COM3 to zmieniłem go na COM1 przez właściwości->ustawienia portu->zaawansowane. Teraz normalnie pokazuje go jako com1. Po podpięciu do auta i włączeniu zapłonu te kropeczki świecą się na czarno (battery i zapłon jeśli włączony). Klikam w ike instrument cluster i wyskakuje mi błąd ifh-0006 command not accepted. Przełącznik sprawdzałem jest na K. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby działało ? :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten interfejs nie bedzie dobry dla E83.

Do tego auta musi byc dcan z przełacznikiem.

 

Z jakim przełącznikiem?

 

Z tymi kablami to jest niezły burdel...

Ten jest 2x tańszy, wygląda że się niczym nie różni.

http://allegro.pl/kabel-interfejs-diagnostyczny-skaner-obd2-bmw-usb-i7138861144.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten interfejs nie bedzie dobry dla E83.

Do tego auta musi byc dcan z przełacznikiem.

 

Z jakim przełącznikiem?

 

Z tymi kablami to jest niezły burdel...

Ten jest 2x tańszy, wygląda że się niczym nie różni.

http://allegro.pl/kabel-interfejs-diagnostyczny-skaner-obd2-bmw-usb-i7138861144.html

 

Musi byc przełącznik bo Twoje auto potrzebuje pinu 8 -go.

Ten zadziała z Twoim Bmw i każdym innym:)

http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-2k-dcan-inpa-ista-dis-i7150501773.html

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce swojemu kumplowi zainstalować inpe do f30 która polecacie? Wiem ze Ista lub Rheingold lepsze ale on chce tylko odczytać błędy i parametry podstawowe nic więcej. Silnik to N20 184 konie 320i. Z gory dziękuje:)

 

Z Rheingoldem mniej fatygi i błędy kolega bedzie mial po polsku :)

Nie trzeba nawet instalowac,.Wystarczy skopiowac Ediabas na dysk c a Rheingolda na jakikolwiek inny dysk, oczywicie muszą byc freamworki, c++ itp.

i bedzie smiagac, bez instalacji i cudowania z inpa do serii F.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich!

Zainstalowałem INPA_EA-90X od Trandolfa. Po konfiguracji łączę sie z samochodem, odczytuje live data, czytam błędy i je usuwam. Problem polega na tym, że chciałbym skasować adaptacje vvt, ale w mojej Inpie nie ma opcji "F3 Coding" :mad2: . Czy ktoś z szanownych furomowiczów wie, dlaczego tak jest i jak to naprwaić? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

PRoszę o namiary na INPA w polskiej kompletnej wersji dla W8 i E91 318i 129km 2006r

Zakupiłem http://allegro.pl/interfejs-bmw-e39-e46-e60-e90-usb-1996-06-inpa-pl-i4963380542.html?snapshot=MjAxOC0wMi0wOVQxMjoyMjo0Ny44NTVaO2J1eWVyO2EzNTBlOWI2OThjMWJjZDIwMDVkMmExZTQ4MjU0MjQxNDM2MjFiNGQ3YjI0MmMzOGQ3M2UxOTQ5ZmQ3YzVmNjE%3D lecz nie wszystko chce odczytać i w zasadzie tłumaczy tylko główną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze szukam i nic, nic ciekawego nie wyczytałem na moj durny problem,

gdy uruchamiam inpe, podłaczam interfejs do auta i kompa, wyskakuje battery on ignition on

i na tym się kończy żaden z przycisków(po za dwoma pierwszymi,ktore są zawsze) się nie pojawia,

wgrałem biblioteki do e89, podłączam e91 lci, jakie dane wkleić abyście mogli pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemanko Pany

 

w co udeżać/diagnozować/demontować na podstawie n.w błędów ? Elektrozawór ? Podgrzewacz ?

Dodam, że od pewnego czasu bije się z tematem ogrzewania - co prawda powoli zaczyna mnie po prostu [BAD]ć bo robi się cieplej, ale mimo to chcialbym temat rozwiązać.

 

43F1 43F1 elect. spare heater, Ansteuerung

4AB2 4AB2 elect. spare heater

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.