Skocz do zawartości

ICOM problem z konfiguracją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem ostatnio clona ICOM next + MOST, niestety mam problem ponieważ po podłączeniu ICOM-a do samochodu wszystkie lampki świecą się na czerwono, po podłączeniu żółtego przewodu lampka LAN zaczyna migać na zielono a pozostałe nadal są czerwone. W ISTA-D ustawiłem wybór ICOM, przy łączeniu pojawia się okno z wyborem ICOM, wybieram i pokazuje brak połączenia z samochodem. Zaciski 15 i 30 pokazują 0.0V. Ta sama sytuacja jest w innym samochodzie.


Pomóżcie koledzy, bo wyczerpałem już wszystkie możliwości jakie udało mi się znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Lampki mogą migać tylko na czerwono , świecenie cały czas oznacza awarię ,

 dioda system musi być na zielono ,

nie ma jakiejś specjalnej konfiguracji icom next,  podaj ip icom z itoolradar , lub najlepiej zdjęcie z itoolradar ,

ale jak kupiłeś nowy to jest ustawiony na APIPA nie na static ip ,więc podłączenie do samochodu i komputera kablem lan powinny się świecić dwie diody na zielono , system i LAN , w tej konfiguracji karta sieciowa komputera jest ustawiona na automatyczne uzyskiwanie  IP , nowa ista+ skonfiguruje icom sama i będzie odczyt,

jeśli kupiłeś używany icom i on jest skonfigurowany na static IP to do pełnego odczytu musisz mieć konfigurowaną kartę sieciową komputera przeważnie w przedziale 192.168.xx.xx maska 255.255.255.0 , wtedy zobaczysz podobną sytację 

icom będzie widoczny w itoolradar i menadżerze połączeń  ista , ale bez konfiguracji karty sieciowej nie będzie połączenia 

system będzie się świecić na zielono , a reszta będzie migać na czerwono .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.