Skocz do zawartości

N47 e91 Kody błędów 4C9E 40E9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie dziś po podpięciu INPY wyskoczyły mi dwa błędy .Po przetłumaczeniu

4C9E Możliwe zawory recyrkulacji spalin

40E9 Regulacja pozycji recyrkulacji spalin

gdzie szukać usterki czy to turbina czy zawór EGR do wymiany już jest ? Silnik N47 143 km 2009 rok .Serdeczne dzięki za pomoce dzięki wam pozbyłem już się 4 błędów a teraz znów wyskoczyły mi dwa kolejne ręce opadają już z tym samochodem .Ale walczę dalej :-) :D :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dziś po podpięciu INPY wyskoczyły mi dwa błędy .Po przetłumaczeniu

4C9E Możliwe zawory recyrkulacji spalin

40E9 Regulacja pozycji recyrkulacji spalin

gdzie szukać usterki czy to turbina czy zawór EGR do wymiany już jest ? Silnik N47 143 km 2009 rok .Serdeczne dzięki za pomoce dzięki wam pozbyłem już się 4 błędów a teraz znów wyskoczyły mi dwa kolejne ręce opadają już z tym samochodem .Ale walczę dalej :-) :D :shock:

Recylkulacja spalin czyli egr

Zacytujw kolege jack79

Odświeże temat tych błędów.

40E9 Exhaust regain control

4C9E Exhaust-gas recirculation valve, plausibility

4C9F Exhaust-gas recirculation valve, plausibility


Jako, że zrobiło się trochę cieplej postanowiłem się tym zająć. Zdjąłem obudowe mojego EGR według tej instrukcji.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde7/air-mass-system/exhaust-gas-recirculation-control/egr-controller-electrical/exhaust-gas-recirculation-valve-check/Fli3JfLD

Auto ma 230 tysi najechane, ale chyba nigdy nikt tam nie zaglądał. Obudowa plastikowa nie chciała delikatnie zejść jak na obrazku i ciut pękła. Jak ktoś ma taką to jestem chętny. Zawór blokował się w każdej pozycji choć nie był mocno zasyfiony. Orzeczyszczony preparatem do EGR oraz nasmarowany, chodzi idealnie. Od 4 dni błędów brak, a wracały zaraz po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.