Skocz do zawartości

NCS - EWS, AIRBAG Problem :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od piątku mam problem z dostępem do niektórych funkcji samochodu. Głównie jest to moduł komfortu, klimatronik, airbag, ews. Chciałem przeprogramować sobie moduł GM3 i poszukać opcji od grzania foteli, zazwyczaj łączyłem się do niego poprzez moduł EWS (z tego co kojarzę).

Od piątku nie mam w ogóle z nim komunikacji - zwraca mi błąd VIN is Faulty. No answer from ECU . Co dziwniejsze na szczęście nie mam problemu z odpaleniem. Dodatkowo rozpiąłem kostki od foteli bo chciałem sprawdzić czy nie mają jakiś problemów i po zapłonie mam błąd AIRBAG. ( świadomie włączyłem zapłon, zawsze mogłem skasować błędy). Teraz Inpa nie łączy się z modułem AIRBAG.

 

Czy jesteś ktoś w stanie mi pomóc ? naprowadzić na przyczynę problemów z komunikacją pomiędzy modułami ? ewentualnie skierować do kogoś kto mi coś podpowie ?

Wczoraj rozebrałem pół samochodu żeby wykluczyć "sianie śmieci" po CAN'ie ale niestety nic to nie dało ( radio,navi,drzwi, dsp, lpg, fotele, licznik, ews, spryski itd )

 

Inpa, Ncs, Dis na gotowej maszynie Vmware, sprawdzane 3 kablami na USB ( Viaken, K Dcan, BmwScanner )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :)

 

Mam już dostęp do wszystkich modułów. Mogę kasować błędy i kodować ncs'em.

Dodatkowo zauważyłem znaczną poprawę w pracy modułów (m.in klimatronik, w którym wentylator załącza się dopiero gdy wskazówka temperatury wody wyjdzie za niebieską kreske) i samego samochodu. Zupełnie inaczej reaguję na dodanie gazu, po 3k obrotów wreszcie czuć vanosa - dosłownie wgniata w fotel :)

 

 

Co było problemem ? Problemem była spierd..ona kostka komunikacyjna od webasto. Co prawda nie była zaśniedziała anie nie dostała się do niej wilgoć ale jesienią rozbierałem piecyk w którym poleciał sterownik i postanowiłem nie podłączać kostek od zasilania. to własnie na gniazdo zasilania dostała się wilgoć i robiła zwarcie poprzez całą resztę elektroniki webasto.

 

Wielkie dzięki dla Din76 za pomoc :cool2:

 

 

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.