Skocz do zawartości

e60 logic7 flash error


wheeljack

Rekomendowane odpowiedzi

mam dość poważny problem

 

e60 2004r oryginalnie było CCC i TCU. Rok temu wyrzuciłem TCU, wpadł MULF2 wszystko bez problemów, zakodowane itd. Jakiś czas temu padło mi CCC, wysłałem je do naprawy i naprawa została wyceniona na 1000 zł więc zrezygnowałem i już facet mi nie odsyłał jednostki tylko sprzedałem mu ją za 250zł. Postanowiłem zrobić retrofit nbt. Wszystko podpiąłem, wyciągnąłem i zapętliłem most przy mulf2 (mulf2 poszedł w ludzi). Obecnie mam już wrzucone nbt, wszystko działa, zakodowane e-sysem itd, jedyny problem to brak dźwięku.

 

W związku z brakiem dźwięku podjęliśmy próbę aktualizacji oprogramowania logic7.

ICOM + MOST + prostownik

 

Ista oczywiście się buntuje, gdyż nie ma CCC i MULF'a2. Spróbowaliśmy przez Winfkp i poległo. Próbowaliśmy i z mostem i bez niego. Było parę prób za każdym razem wiesza się do maksymalnie 14% i błąd MOST/OPPS. Próbowaliśmy z 3 różnymi sp daten. Uaktualniliśmy gateway bez problemów przez winfkp (moduł SIG, czy SIM nie pamiętam).

Nie potrafimy amp postawić na nogi. Kolega od Icom'a rozkłada ręce walczył 5 godzin i niestety odpuścił. Prawdopodobnie mam uszkodzony MOST i przez to nie da się kodować. Nie mam znajomego z e60 na most i logic7, żeby do niego podpiąć mój amp.

 

Ma ktoś jakieś pomysły jak to ogarnąć? Ewentualnie ktoś z Krakowa pomoże mi z ogarnięciem tego? Używkę amp można kupić za 400 zł, jednak wolałbym naprawić swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nbt potrzebujesz wznacniacza z f serii jak się nie mylę.

 

 

koleś od emulatorów napisał tak:

Amp will need to have 2008 software to work with NBT, it may have this software already. No big deal to update if required.

 

więc trzeba tylko podnieść, ale jak ;/

 

zauważyłem jedną rzecz

jak bierze się Winfkp > comfort mode > enterZUSB i wbijam kod z inpy (6951670) to wyrzuca błąd 3000 o braku jakiegoś pliku xxkfconf.da2

więc Winfkp > comfort mode > chooseZUSB i wtedy AMP60 > i jak to się wybierze to program chce aktualizować wzmacniacz z sterownika 9181743 na 9181745, a przecież ja mam dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerbiałem temat kilka razy.

 

Jeśli auto masz stare z 2004 to musisz podniesc soft do najnowszej wersji w amplitunerze i dzwięk będzie smigać. Żadnego wzmacniacza z serii F nie potrzebujesz.

 

i jak to się wybierze to program chce aktualizować wzmacniacz z sterownika 9181743 na 9181745

 

W czym problem, flashuj go i bedzie ok.

 

A zakodowales, ze dzwiek idzie po MOST? A nie internal?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerbiałem temat kilka razy.

 

Jeśli auto masz stare z 2004 to musisz podniesc soft do najnowszej wersji w amplitunerze i dzwięk będzie smigać. Żadnego wzmacniacza z serii F nie potrzebujesz.

 

i jak to się wybierze to program chce aktualizować wzmacniacz z sterownika 9181743 na 9181745

 

W czym problem, flashuj go i bedzie ok.

 

A zakodowales, ze dzwiek idzie po MOST? A nie internal?

 

jeżeli pytasz o zakodowanie nbt, to tak tam ustawiłem na MOST

amp nie flashuje się, gdyż mam coś z światłowodami, kiedyś w CCC też soft podnosili mi na innym aucie

wysłałem amp do znajomego, żeby na stole go sflashował i powinno być już ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze jak masz wlozone NBT to nie uda CI sie zrobic flasha? Powinienes wlozyc CCC z powrotem i dopiero flashowac.

 

koleś od emulatora mówił, że nbt robi normalnie za bramkę w tym przypadku, i robi, inaczej przecież nie łączyłbym się z amp przez inpe nawet prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Kolego wheeljack rozwiązałeś już problem z tym wzmacniaczem? Ja też od wymiany z CCC na nbt mam problem z dźwiękiem w aucie mianowicie nie gra mi głośnik centralny i cała półka z tyłu niezależnie od kodowania NBT centralny i półka z tyłu tylko trzeszczą.Czy może to być uszkodzony wzmacniacz, bo jeśli chodzi o aktualizację to chyba w ogóle by nie grało gdyby nie była zrobiona..???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie znajomy zajmujący się emulatorami nbt postawił mój Logic7 na nogi i podniósł soft i mi go odesłał. Wszystko działa od tego czasu jednak jest inny problem mianowicie pogłos przy rozmowach przez BT.

tutaj niestety trzeba wzmak z serii Fxx, ale już zakupiony czeka na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.