Skocz do zawartości

[e60] Wymiana MULF na MULF2


duxi3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Musisz w identyfikacji SG poszukać jaki to plik PRG dla MULF2

a w tool32 będzie to pewnie odczyt (po tym poznasz pewne co wyświetla bt)

BT_USER_FRIENDLY_NAME_LESEN

a zmiana pewnie,

ta z vin numerem

FG_ALS_BT_USER_FRIENDLY_NAME_SCHREIBEN

wpisz BMW i ostatnie 5 cyfr vin twojego w pole arguments

zobacz masz różne opcje

lub ta

BT_USER_FRIENDLY_NAME_SCHREIBEN

174de749182b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać że chodzi mi o mulf 1. Jego prg to ulf_60.prg

Niestety w tool32 nie mam takich opcji. Jest BT_USER_FRIENDLY_NAME ale po wybraniu pokazuje:

Satz : 1

JOB_STATUS = ERROR_ECU_SUBFUNCTION_NOT_SUPPORTED__INVALID_FORMAT

_TEL_AUFTRAG = 6 Bytes

0000 : 83 36 F1 21 FB 14 6n!u.

_TEL_ANTWORT = 7 Bytes

0000 : 83 F1 36 7F 21 12 5C n6!.\


Czyli jakby tego nie czytało?

Normalnie w tym prg zmieniłem VIN i się udało.

Przejrzałem większość opcji "lesen" ale nigdzie nie widzę aktualnej nazwy.

Poradzi ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź TELE60.prg czasami łączy sie przez więcej niz 1 plik

w TEL60 jest opcja zmiany

zobacz ident czy odczyta dane , jak odczyta to tam zmień opcją co ci podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie Kolegów


Mam pytanie odnośnie modelu bmw 530D e60 2006r do więcej wiedzących ludzi i może nie głupie pytanie ale mam też taki tuner TV w mojej E60 tylko zastanawia mnie ta biała kostka umnie jest do niczego nie podpięta po prostu wolna do czego ona jest?. Mam też inne moduły ale który do czego jest ? właśnie prosiłbym w tym temacie o wypowiedź !!!.


I następne mam pytanko czy ktoś posiada wiedzę na przeróbkę TV z analogu na MPEG4 ponoć są rozwiązania bez potrzeby wymiany nawigacji itd.


I jeszcze jedno pytanku mam przycisk SOS który mi nie działa po naciśnięciu nic się nie dzieje dioda zielona nie miga ani nie świeci wcześniej nie sprawdzałem i nie wiem dla czego mi ta funkcja nie działa?. :mad2: Może ma to coś wspólnego z zmianą oprogramowania na j.polski + lektor w nawigacja CCC :( .


Co nie co wiem ale nie na tyle by się wypowiadać odnośnie modułów bo ich nie robiłem nie podłączałem itd... Umnie zmieniarka płyt jest w schowku mam też wyjście AUX, bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam w samochodzie niesprawny moduł MULF, tzn. nie mogę zaznaczyć opcji Bluetooth communication active: http://oi59.tinypic.com/2ypnjmr.jpg . Dostałem moduł MULF2 i chciałbym go zastosować jednak pojawiło się kilka problemów:


1. Nie mogę podpiąć wtyczki do gniazda zaznaczonego żółtą ramką. Wtyczka była podpięta do gniazda zaznaczonego zieloną ramką. Czy podpięcie tej wtyczki jest konieczne do prawidłowego działania bluetooth'a ?

https://zapodaj.net/9a43b745bde7f.jpg.html


2. Po podpięciu MULF2 (poza wtyczką z pkt. 1) mogę zaznaczyć opcję Bluetooth communication active, jednak telefon nie wyszukuje bluetooth'a z samochodu (sprawdzane na dwóch telefonach). Czy jest to spowodowane niepodpiętą wtyczką z pkt. 1 ?


3. W INPIE mogę połączyć się z MULF2 poprzez wybór E90 -> moduły komunikacyjne -> telefon. Mogę odczytać dane z MULF2, np. nr VIN poprzedniego samochodu. W INPIE jest również błąd o niepodpiętej antenie bluetooth (czy to ta wtyczka z pkt. 1 ?)


Czy kodowanie nowego MULF2 wg instrukcji, które można znaleźć na forum rozwiąże mój problem? Proszę o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam zgromadzonych .

A więć tak posiadam E61 2005 r. Jak kupiłem auto nie działał bluetooth gdyż w bagażniku nic nie było . Były w sumie tylko biała kostka + beżowa antenowa + światłowód(2 kable )

Posiadam duże radio CCC

Chciałem teraz dodać Mulf2High ze względu na bluetooth + USB aby sobie słuchać muzy a nie ciągle nagrywać płyty z mp3

Podpowie ktoś co dokładnie musze zakodować , ew dodać do wiązki by to ruszyło dobrze . Bo różnie wszędzie piszą a większości to są tematy dodania Mulfa2 do radia Profesional .

Po podłączeniu mulfa2high działa mi bluetooth , paruje go z Samsungiem S9 i Iphone Xr (te próbowałem ) , normalnie pobiera książke adresową - dzwoni ALE - słysze odbiorcę lecz on mnie nie słyszy - tak jakbym nie miał mikrofonu a mam ich bodajże 2 w podsufitce z tego co patrzyłem . Gdzie leży problem ? Kodowanie ?Ale co ?

Inpa + ISTA D nie widzi modułu telefonu . W Inpie jak wchodze w moduł telefonu wyskakuje błąd - tak samo w ISTA D w drzewie urządzeń świeci na czerwono i urządzenie nieznane . Obstawiam ze chodzi o zmiane Vinu ale mogę się mylić .

Jest ktoś kto by poratował informacjami co bym musiał zakodować ? Dokodować ? Wykodować?

Dzięki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Koledzy może mieliście taki problem mam E70 był tam oryginalnie moduł MULF2, który padł, wymieniłem na MULF2 HIGH z USB, zrobiłem update przez WinKfp ze zmiana na mój VIN, wszystko przebieglo pomyslnie. W inpie Mulf jest widoczny, ale jak chce go odczytac czy zakodowac pustym manem w ncs-ie to wyrzuca mi blad komunikacji. Co moze byc przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
MULFa zmieniasz na MULF 2 High bo tylko High ma wyjście na USB

Potrzebujesz również niebieską wtyczkę 61136920074 lecz bez tego można się obejść bo to jest tylko nakładka na piny aby wtyczka nie wypadła

Kabel raczej nie ten co podałeś ponieważ to jest do radia Professional które miało wyjście USB w radio a do mulfa ten kabel może być za krotki (61129187009)

Wtyczka USB/AUX (84109237653) jest OK.


Ja kable puściłem pod kanapą i pod wykładzinke i do podłokietnika tylko robiłem to w BMW e87 a e90 jest bardzo podobne wiec tak będzie najlepiej i najszybciej oraz najwygodniej. USB HUB nie jest potrzebny żeby działał aux jednak w MULF2 HI misi byc podłączony pod MULF'a a nie pod radio jak to jest w przypadku MULF 2 LO więc jak będziesz już miał rozebrane autko żeby pod ciągnąć kabel USB do podłokietnika to odrazu podciągnij sobie kabelek 4 PIN z podłokietnika do MULF'a wieczorem podeśle schemat gdzie trzeba wpiąć aux pod które piny w mulf.


Wszystko zakodujesz kablem K+D-CAN dodajesz do VO: $6FL ja mam auto z 2004 i u mnie nie było konieczne abym zmieniał rok produkcji bo 5FL dodało sie bez problemu dalej kodujesz CAPPL i MULF2 i cieszysz się USB ;)

Rozumiem że dodając USB HUB mamy rozgałęźnik na dwa porty USB plus wejście aux i nie trzeba wpinać sie bezpośrednio we wtyczkę od mulf wyedy ciągniemy aux z hub'a?

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dodając USB HUB mamy rozgałęźnik na dwa porty USB

Niby tak, ale przy MULF 2 LO w iDrive widać tylko jedno podłączone urządzenie. Żeby korzystać z drugiego trzeba odłączyć pierwsze, wiec jest to kompletnie zbędne. Być może przy MULF 2 HI jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki plan że przy dodaniu mulf2hi podłączę pod wtyczkę mulf'a ryżową płytkę ES9038 + CSR8675 Bluetooth z aptX HD tak żeby mieć Bluetooth audio odrazu

usb w podłokietniku mialem w poprzednim e60 i już nie chcę najprędzej zainstaluje oryginalne gniazdo takie jak jest instalowane w schowku gdzieś w bagażniku

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnosnie mulf2hi to rozumiem że najlepiej szukać takiego z najnowszym firmware bodajże FW13? dodając FA datę dać najnowsza czy najbliższą produkcji auta (auto to lci końca 2008 roku)

jak mulf będzie z e90 to wystarczy pustym man'em go przelecieć czy lepiej zczytać ustawienia ze starego a potem pozmieniać recznie w nowym? VIN w polifcie da radę zmienić D-Can i tool32 czy tylko ICOM i most?

dodam ze po zmianie na mulf2hi chialem podjechać do kogos na aktualizacje softu w całym aucie

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

date w fa zmieniamy ponieważ mulf2 był głównie w poliftach i przedlifty po prostu w ncs expert go nie widzą przy starej dacie. Soft można zmienić dcanem, nie jest duży więc idzie bez problemu przez kabel. Vin moze pozostać stary z innego auta, nie wpływa to na działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

date w fa zmieniamy ponieważ mulf2 był głównie w poliftach i przedlifty po prostu w ncs expert go nie widzą przy starej dacie. Soft można zmienić dcanem, nie jest duży więc idzie bez problemu przez kabel. Vin moze pozostać stary z innego auta, nie wpływa to na działanie.

jak soft da radę zmienic d-can'em to winKFP można odrazu vin dopisać (trzeba zaznaczyć w opcjach winKFP write UIF after data? i wtedy VIN z checksum blokiem czy tylko sam VIN?)i będzie zgłowy. Coś jeszcze warto/mozna zaktualizować D-can'em? Dzięki za pomoc Pozdrawiam

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.