Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

Interfejs od viaken k+dcan pro przełącznik ustawiony w prawo, e61 2004r 3.0d 218km(w engine wybieram dde 5.0 for m57). Zainstalowałem wszystko na nowo z instalki od Din76 i dalej nie łączy się z e61 (z e39 jest ok wszystko działa). Nie wiem gdzie już szukać przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E39 i e60 z tych roczników to ta sam linia K

więc musi być diagnostyka ,

powodem braku e60 może być źle ustawione opóźnienie w konfiguracji interfejsu (ma byc na 1 często ustawia się na 16)

drugi powód to braki w rejestrze windows (dokładnie w serial )

OBDsetup. exe sprawdza się

jak braki to należny dodać http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/serial+port,5326921881.reg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz, zrobiłem wszystko jak wyżej- opóźnienie na 1, wgrany serial port https://zapodaj.net/18a2eaf5503f8.bmp.html Niestety dalej wywala takie błędy

po wejściu w silnik644f009a8e44.jpg b8737804fa0a.jpg

w skrzynie d86760d665ce.jpg 0293ca8deb81.jpg

ten czerwony komunikat znika po kilkunastu sec potem po ponownym wejściu przez jakiś czas się nie pojawiwa 93dcf3b3c249.jpg

Nie wiem gdzie szukać przyczyny, może to być wina samego laptopa? Jest dosyć stary ma z 10 lat(fujitsu siemens esprimo mobile v5515) bez baterii tylko przez kabel, Windows xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale co próbujesz diagnozować? Silnik?


Jaki to samochód? E39? Pierwszy blad zignoruj, wszystko ok, drugi to kompletny brak komunikacji z modułem. Ktory rocznik auta?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

czy jest ktoś z Krakowa kto pomógłby zainstalować NCSa? Inpa mi działa. Ncs mi wywala błąd:

"COAPI 1000 fehler L20

COAPI 1000 fehler l20

COAPI 1081 ..."


Kabelek mam viakena K+DCAN, 4 dzien walcze z tym. Na poczatku było vin is faulty.


BMW e46 330D 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, panowie chce nauczyć się kodowania i tak próbuje zakodować światła do jazdy dziennej. Robię krok po kroku po opisach i filmikach, ale wyskakuje mi błąd

„Error in cabd! Lock wy cabi.err nad error.log

Coapi-2060: coding faulty (general) i tak dalej może mi ktoś pomoc z tym błędem? Albo wyjaśnić co robię zle.


Mam windowsa Xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam forumowiczów:) borykam sie z problem juz od kilku dni . mam zainstalowna inpe zgodnie z instrukcja zawarta na Tym forum podlanczam uruchamiam program i zaplon , pozycja battery a takze pozycja ignition jest zapalona po wybraniu modelu silnika czy obojetnie ktorej pozycji wywala mi bład IFH-0003 DATATRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED dioda na kablu gasnie dopiero po ponowym podłaczeniu kabelka od nowa dziala i tez wiaze sie moje pytanie czy po prostu kabel jest winowajca tego błedu ? jesli tak to moze ktos z forum posiada lub poleci mi jakis dobry kabelek aby dzialal bo ten akutalny tez niby mial dzialac i 80zl wywalone w błoto. inpe mam napewno zainstalowana dobrze i kabelek tez zgory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam ustwione tak jak w opisie instalowalem inpe 3 razy zgodnie z instrukcja i filmem na youtube i kabel lecz za kazdym razem ten sam bład nawet na innym laptopie gdzie na jedym jest windows 8 a na drugim 10 czas opoznienia portu na 1 i nr portu tez na 1. wpisujac ten bład w wyszukiwarce pisza ludzie na Tym forum ze interfce jest przyczyna gdyz dane ktore sa wysylane powinny byc "odbite" jesli tak sie nie stanie to face jest uszkodzony .Bede probowal w dalszym Ciagu moze to jednak nie kabel .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie . problem pojawia sie nadal lecz inny. zainstalowalem inna inpe na drugim lapku i teraz bład jest taki ifh-0009 no response from control unit. program will be stoppe.juz mam dosc instalowania tego od nowa bo i tak za kazdym razem jest blad a forum przejrzalem cale w poszukiwaniu czy czegos nie spartolilem przy instalacji . Takze pytanie czy jest ktos w stanie zainstalowac ta inpe tak aby dzialala (oczywiscie nie za darmo) jestem z kalisza wiec moge gdzies podjechac jesli ktos jest w stanie to zrobic z wielkopolski .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Update SP-Daten - rozpakuj pliki, a następnie:


Skopiuj wszystkie pliki z


sp-daten\ECU (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\EDIABAS\ECU


sp-daten\DATEN(LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN


sp-daten\DATEN (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN\E89 (jeśli chcecie inne auta niż E89 to ściągacie inną wersję SP-daten (np. do E46) i tworzycie katalog np. E46, a z resztą postępujecie analogicznie.


sp-daten\SGDAT do C:\NCSEXPER\SGDAT

 


Tutaj mam pytanie, bo po sciagnieciu sp-daten mam nastepujace katalogi:

sp-daten\E60


caly katalog E60 przenoszę do C:\NCSEXPER\DATEN\E60,

a podkatalogi z katalogu E60 dodatkowo skopiować tak jak napisane wyzej?

sp-daten\E60\ECU do C:\EDIABAS\ECU itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ponieważ masz złą instrukcję :)

A tak ogólnie to zależy od modelu bmw inaczej jest w starszych przeważnie w zegarach a od e60, e7x, E8x, E9x dane CBS są zapisane w różnych modułach

np silniku olej itp,


Co do poprzedniego pytania odnośnie aktualizacji NCS plikami sp-daten to najlepiej zrobić za pomocą aplikacji NCSdummy

jak na moim filmie (można tylko do jednego modelu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zainstalowałem sobie wszystko według instrukcji, jednak mam problem przy próbie odpalenia ncs wyskakuje błąd chassis faulty. uzupełniałem spdaten ręcznie , wszystko wrzucone do podfolderu e89 i nadal nic. Ktoś może byłby chętny pomóc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

poradziłem sobie z instrukcją, jednakże jest kilka kwestii.

Pierwsza sprawa, wszystko mam w języku niemieckim po za tym że instalowałem język angielski, tutaj prosiłbym o pomoc w zmianie języka.


Druga sprawa, posiadam E90, jednakże nie widzę aby były dostępne dla tego modelu SP-Daten.


Ostatnia sprawa, moim zdaniem INPA nie działa tak jak powinna, udało mi się uruchomić, podłączyć pod samochód, nawet usunąć błędy, jednakże nie mogłem zrobić diagnostyki, jako samochód wyświetlało mi cały czas że jest to E89, z dziwnym silnikiem itd...ogólnie informacje były przekłamane i to mocno. Czy jest to wina tego że nie mam SP-Daten do E90 wgrane czy może czegoś innego? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Dinedal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dalej problem tym razem zassałem instalkę i SP-daten ze wskazanej stronki i przy wyborze SP--daten do aktualizacji wyrzuca mi, że wybrany folder jest nie właściwy..... Innych nie ma do wyboru i ręce mi już przy tym opadają... Ktoś ma jakieś pomysły w tej kwestii? Odistalowywałem i instalowałemna nowo po kilka razy z restartami , czysczeniem rejestrów i nic nie pomogło. Cały czas ten sam problem. Okno dialogowe z informacją że folder jest nieprawidłowy...

Ścieżka u nie i pewnie u większości to:

c:/NCSEXPER/DATEN/.... (podkatalogi e...)


 

Witam,

poradziłem sobie z instrukcją, jednakże jest kilka kwestii.

Pierwsza sprawa, wszystko mam w języku niemieckim po za tym że instalowałem język angielski, tutaj prosiłbym o pomoc w zmianie języka.


Druga sprawa, posiadam E90, jednakże nie widzę aby były dostępne dla tego modelu SP-Daten.


Ostatnia sprawa, moim zdaniem INPA nie działa tak jak powinna, udało mi się uruchomić, podłączyć pod samochód, nawet usunąć błędy, jednakże nie mogłem zrobić diagnostyki, jako samochód wyświetlało mi cały czas że jest to E89, z dziwnym silnikiem itd...ogólnie informacje były przekłamane i to mocno. Czy jest to wina tego że nie mam SP-Daten do E90 wgrane czy może czegoś innego? Proszę o pomoc.

 

Powiedz jak sobie z tym poradziłeś?

Jak coś napisz na Messengerze albo FB do Adrian Ge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy napotkał się ktoś kiedyś z takim problemem że inpa rozłącza się po uruchomieniu silnika ?

Dokładniej :

mam zapłon - inpa działa normalnie mozna wszystko sprawdzić

odpalam silnik - po kilku sekundach rozłącza się z interfejsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.