Skocz do zawartości

LSZ.C34 update to LSZ.C36


lobo.

Rekomendowane odpowiedzi

ja w samohcodzie mam inny ten kupiłem ale jest c35

6 936 832 ten jest c35 mam juz cztery kartki z numerami któe napewno nie sa c36 odpusciłem juz szukanie po pozmiej trzeba i tak kodowac zrobie moduł to ogłosze na forum bedzie on obslugiwał e38 e39 e46 e53

 

 

Ale takie moduły sa juz dawno dostepne,czym bedzie sie wasz wyrózniał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bedzie działał w e46, bo to co jest juz dawno dostępne jest do samochodów z przerywaczem jak np matiz polonez hmm nawet audi 80.

 

Ze schematu wynika ze trzeba to podłączyc do przewodu idącego do kierunkowskazu, ale w bmw każda żarówka od kierunku ma oddzielny przewód idący od modłu świateł do żarówki. Więc bedziesz mogł podłączyc tylko np przednie kierunki lub tylne lub te co sa na błotnikach. Nawet jak połączysz to przez diody, to i tak nie zadziała bo ten modul z allegro nie odczyta prawidłowo czasu włączenia manetki moduł bmw zawsze wysła długi sygnał na zarówkę nie da sie szybko mrógnąc kierunkiem bo nawet jak szybko ruszysz manetkę i puscisz to moduł i tak zapali zarówki kierunku jak przy zwykłym kierunkowskazie. Do modułu z manetki idzie tylko jeden przewód, nie ma oddzielnego do lewego kierunku a oddzielnego do prawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie działał w e46, bo to co jest juz dawno dostępne jest do samochodów z przerywaczem jak np matiz polonez hmm nawet audi 80.

 

Ze schematu wynika ze trzeba to podłączyc do przewodu idącego do kierunkowskazu, ale w bmw każda żarówka od kierunku ma oddzielny przewód idący od modłu świateł do żarówki. Więc bedziesz mogł podłączyc tylko np przednie kierunki lub tylne lub te co sa na błotnikach. Nawet jak połączysz to przez diody, to i tak nie zadziała bo ten modul z allegro nie odczyta prawidłowo czasu włączenia manetki moduł bmw zawsze wysła długi sygnał na zarówkę nie da sie szybko mrógnąc kierunkiem bo nawet jak szybko ruszysz manetkę i puscisz to moduł i tak zapali zarówki kierunku jak przy zwykłym kierunkowskazie. Do modułu z manetki idzie tylko jeden przewód, nie ma oddzielnego do lewego kierunku a oddzielnego do prawego.

 

 

Ok a nie mozemy sie podpiac pod manetke kierunkowskazów tam jest tylko rozdział prawa lewa strona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem swój *.trc, ten cały ze wszystkich modułów no i znalazlem komende

CYCL_TI_BLK

einmal

Z tego co się dowiedziałem to ta komenda odpowiada za pojedyncze lub potrójne (dreimal) mrugnięcia kierunkami. Ale ja mam przedlifta, lsz.c27, no i w ustawienaich tylko z modulu świateł (mały *.trc) już tej komendy nie ma.

Trochę to wbrew logice i nawet jeśli można zmienić ustawienia na dreimal to pewnie nie da się tego zakodować bo za kierunki i tak odpowiada moduł świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę odgrzeję kotleta. Mianowicie gdyby ktoś chciał zaktualizować swój LSZ z wersji CI (Codiren Index) C34 bądź C35 na C36 obsługujący opcję potrójnego kierunkowskazu (CYCL_TI_BLK) to jestem w stanie to ogarnąć. Info na priv.

 

Dla przypomnienia:

SW 3.56 - C34

SW 3.6 - C35

SW 4.0 - C36

SW 4.5 - C37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Biorąc pod uwagę, że są osoby, które chcą pozyskać nowszy soft ode mnie, poniżej wklejam link do niego :cool2:

 

https://mega.nz/#!yUxGjLRb

 

P/S Klucz do pobrania: !9wE5UZpoJVw1ce9LZN_GgPfx5aMSU_FPN-ZXOTn__c8

Edytowane przez _Przemek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Ponieważ nie udało mi się skontaktować z @_Przemek_. Próbowałem poGooglać na własną rękę. Nie jest to jakieś bardzo skomplikowane jak się ma narzędzia. Ponieważ mam w/w moduł pod upgrade, zalazłem również oprogramowanie na innym zagranicznym forum. Pozostaje tylko zamówić narzędzie do wgrania softu do sterownika - zamówiony. Po powrocie z urlopu jak dojdzie programator wrócę do tematu i postaram się to jakoś łopatologicznie opisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie kolego


Jak ogarniesz swój moduł to wyślę Ci mój... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się aktualizować LSZ do C37 i otrzymać w końcu normalną funkcjonalność manetki kierunków. Firmware to 45 jak widać na zdjęciu poniżej.


http://foto.czarnobialy.com.pl/e46/lcm_odczyt.jpg


Upgrade robiłem z C35 także nie wiem jak to będzie z innymi modułami, C36 nie ma sensu, bo już ma tą funkcjonalność. Jak mi wpadnie w ręce C34 i niższe do testów dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ogarniesz mój c34 prawdopodobnie, sprawdzę to na dniach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie udało mi się skontaktować z @_Przemek_. Próbowałem poGooglać na własną rękę. Nie jest to jakieś bardzo skomplikowane jak się ma narzędzia. Ponieważ mam w/w moduł pod upgrade, zalazłem również oprogramowanie na innym zagranicznym forum. Pozostaje tylko zamówić narzędzie do wgrania softu do sterownika - zamówiony. Po powrocie z urlopu jak dojdzie programator wrócę do tematu i postaram się to jakoś łopatologicznie opisać :)

 

Przepraszam kolego, że nie odpisywałem, ale ostatnio urwanie beretu mam. Prze edytowałem swój post, tak aby podać Wam klucz do pobrania softu.


Nie jest to skomplikowane masz racje, ale trzeba mieć sprawne ręce manualnie do lutowania.


 

Hej ogarniesz mój c34 prawdopodobnie, sprawdzę to na dniach...

 


C34 ma inny procesor oraz inną elektronikę. Wgranie tego softu "uśmierca" sterownik.



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.