Skocz do zawartości

E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skrzynie aktualizauje się WINKFP, masz w pakiecie Standard Tools.

 

Musisz zaimporotwać pełne SP-DATEN dla EGS do Twojego auta i zrobić FLASH.

 

Zajmie to ok 5 minut, sam proces flashowania.

 

Skrzynia w pozycji P i zapłon włączony. Należałoby też zadbac o dodatkowe zasilania podczas flashowania.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam koledzy

Mam pytania odnośnie aktualizacji sterownika silnika w e60


zrobiłem aktualizację skrzyni poprzez ista p i po tej operacji mam problem z kontrolą biegu 4-5 a mianowicie pod czas jazdy wygląda to tak jak by wyrzucał 4 bieg i nie wrzucał piątego a obroty idą do końca po czym skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i jedzie na trzecim biegu. Dzieje się tak przy dynamicznej jeździe przy pedale gazu wciśniętym na 3/4 . Dodam jeszcze ze po czas wrzucania biegów manualnie wszystko działa bez problemu.


Moje pytania to:

Czy jeśli w skrzyni jest nowy program to czy w silniku też powinien być i czy to może być przyczyną zachowania skrzyni?

Czy jeśli zaktualizuje sterownik silnika przy wyciętym DPFie to czy po tej operacji będą błędy od DPFu?

Czy da radę powrócić do jakiegoś starszego softu automatycznej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powinmo byc tak, ze skrzynia jest aktualizowana razem ze sterownikiem silnika i innymi zaleznymi modulami. Czyli zachowany jest poziom integracji. Mozesz zrobic downgrade skrzyni po przez reczne wybranie softu, ale pytanie brzmi czy wiesz jaki to byl numer.


Jesli zaktualizujesz sterownik silnika to oczywiscie bledy DPF sie pojawia.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powinmo byc tak, ze skrzynia jest aktualizowana razem ze sterownikiem silnika i innymi zaleznymi modulami. Czyli zachowany jest poziom integracji. Mozesz zrobic downgrade skrzyni po przez reczne wybranie softu, ale pytanie brzmi czy wiesz jaki to byl numer.


Jesli zaktualizujesz sterownik silnika to oczywiscie bledy DPF sie pojawia.

 


Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź. :cool2:


Numerów poprzedniego softu oczywiście nie mam :mad2: , czy jestem w stanie poradzić sobie samemu z błędami DPFu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam koledzy

Mam pytania odnośnie aktualizacji sterownika silnika w e60


zrobiłem aktualizację skrzyni poprzez ista p i po tej operacji mam problem z kontrolą biegu 4-5 a mianowicie pod czas jazdy wygląda to tak jak by wyrzucał 4 bieg i nie wrzucał piątego a obroty idą do końca po czym skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i jedzie na trzecim biegu. Dzieje się tak przy dynamicznej jeździe przy pedale gazu wciśniętym na 3/4 . Dodam jeszcze ze po czas wrzucania biegów manualnie wszystko działa bez problemu.


Moje pytania to:

Czy jeśli w skrzyni jest nowy program to czy w silniku też powinien być i czy to może być przyczyną zachowania skrzyni?

Czy jeśli zaktualizuje sterownik silnika przy wyciętym DPFie to czy po tej operacji będą błędy od DPFu?

Czy da radę powrócić do jakiegoś starszego softu automatycznej skrzyni?

 

Jestem w stanie znależć ci jaki był poprzedni soft w EGS , zreszta tak samo w DDE

Tool32

chociaż powiem ci że nie jest łatowo przywrócić old numer w Eserii (o wiele łatwiej jest F serii )

podaj vin i numer ZB sterownika silnika są numery zb z opcją bez DPF , ja już takie coś robiłem

tylko zalezy jak wersja DDE nie we wszystkich taka opcja jest dostepna

i teraz pytanie o soft w skrzyni czy masz prawidłowe FA i czy przez to ISTA P wybrała prawidłową opcję softu dla skrzyni automatycznej

jesli chodzi o poziom integracji całego samochodu to raczej nie to problem z twoją skrzynią

zczytaj FA , NCS i podaj razem z vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Mam pytania odnośnie aktualizacji sterownika silnika w e60


zrobiłem aktualizację skrzyni poprzez ista p i po tej operacji mam problem z kontrolą biegu 4-5 a mianowicie pod czas jazdy wygląda to tak jak by wyrzucał 4 bieg i nie wrzucał piątego a obroty idą do końca po czym skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i jedzie na trzecim biegu. Dzieje się tak przy dynamicznej jeździe przy pedale gazu wciśniętym na 3/4 . Dodam jeszcze ze po czas wrzucania biegów manualnie wszystko działa bez problemu.


Moje pytania to:

Czy jeśli w skrzyni jest nowy program to czy w silniku też powinien być i czy to może być przyczyną zachowania skrzyni?

Czy jeśli zaktualizuje sterownik silnika przy wyciętym DPFie to czy po tej operacji będą błędy od DPFu?

Czy da radę powrócić do jakiegoś starszego softu automatycznej skrzyni?

 

Jestem w stanie znależć ci jaki był poprzedni soft w EGS , zreszta tak samo w DDE

Tool32

chociaż powiem ci że nie jest łatowo przywrócić old numer w Eserii (o wiele łatwiej jest F serii )

podaj vin i numer ZB sterownika silnika są numery zb z opcją bez DPF , ja już takie coś robiłem

tylko zalezy jak wersja DDE nie we wszystkich taka opcja jest dostepna

i teraz pytanie o soft w skrzyni czy masz prawidłowe FA i czy przez to ISTA P wybrała prawidłową opcję softu dla skrzyni automatycznej

jesli chodzi o poziom integracji całego samochodu to raczej nie to problem z twoją skrzynią

zczytaj FA , NCS i podaj razem z vin

 


Dzięki kolego za odpowiedź :cool2:

Czy mogę się do Ciebie odezwać na pw za jakiś tydzień lub dwa w związku z tym tematem? Obecnie jestem w pracy i nie mam dostępu do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

dla e9x, e8x (bez e83) E6X, E7x > INPA> functional jobs> F3 czytaj AIF zobaczysz jakie są ZBnr (ZUSB) numery w AIF sterowników i kiedy były programowane

a czy jest aktualizacja trzeba podłączyć pod ISTA P najprościej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.