Skocz do zawartości

blad 4212 glow plug cylinder 1-6


vieviur

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialem zapytac czy ktos widzial kiedys taki blad, wystepuje w miare regularnie co jakis czas i zawsze na wszystkich cylindrach.

4212 glow plug zylinder 1

4212 glow plug zylinder 2

4212 glow plug zylinder 3

4212 glow plug zylinder 4

4212 glow plug zylinder 5

4212 glow plug zylinder 6

 

probowalem cos szukac w necie, ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi, sa podejrzenia ze albo wszystkie 6 swiec padlo, niektorzy tez probuja sugerowac, ze to jakis modul sterujacy swiecami, ale INPA nic wiecej oprocz tego nie pokazuje, a wydaje mi sie ze jakby cos bylo nie tak z modulem to bylby tez blad modulu. auto pali bez problemu, co prawda jest teraz goraco, ale mimo to nie obserwuje zadnych objawow zwiazanych z problemami z zapalaniem, auto pali od pierwszego zakrecenia walem. dajcie znac jak macie jakies sugestie bo nie do konca wiem czy wymieniac swiece czy szukac przyczyny gdzie indziej.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chcialem zapytac czy ktos widzial kiedys taki blad, wystepuje w miare regularnie co jakis czas i zawsze na wszystkich cylindrach.

4212 glow plug zylinder 1

4212 glow plug zylinder 2

4212 glow plug zylinder 3

4212 glow plug zylinder 4

4212 glow plug zylinder 5

4212 glow plug zylinder 6

 

probowalem cos szukac w necie, ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi, sa podejrzenia ze albo wszystkie 6 swiec padlo, niektorzy tez probuja sugerowac, ze to jakis modul sterujacy swiecami, ale INPA nic wiecej oprocz tego nie pokazuje, a wydaje mi sie ze jakby cos bylo nie tak z modulem to bylby tez blad modulu. auto pali bez problemu, co prawda jest teraz goraco, ale mimo to nie obserwuje zadnych objawow zwiazanych z problemami z zapalaniem, auto pali od pierwszego zakrecenia walem. dajcie znac jak macie jakies sugestie bo nie do konca wiem czy wymieniac swiece czy szukac przyczyny gdzie indziej.

pozdrawiam.

 

kolego powiem tak,

 

mialem tak samo jak Ty. Tutaj problem jest ze sterownikiem swiec! Swiece w BMW trzymaja kolo 100 tys. Jak zpali sie ktoras z nich, leci czesto takze sterownik swiec do tego! I tutaj bym uwazal! Gdyz sterownik walniety bedzie na 99% i conajmniej jedna swieca ktora wykonczyla twoj sterownik.

 

Wymien wszystkie swiece gdyz jak poszla jedna, padna takze nastepne w najblizszym czasie. Sterwonik kosztuje kolo 100€! Dostaniesz na ebay.de uzywki w cenie kolo 20€+przesylka. Kodowac nic nie trzeba, wykasowac bledy i bedzie smigac! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Również mam taki problem: glow plug cylinder 1-6. Najciekawsze jest to że wszystkie parametry dla każdej ze świec INPA pokazuje IDENTYCZNIE (błąd z 1 świecy poniżej).

Czy to jest błąd przekaźnika świec żarowych ? Co o tym sądzicie ? Dodam, że auto pali bez żadnego problemu, model auta: E60 525d 2004r.

 

4212 4212 Glow plug zylinder 1, Control

Error counter: 2

Logistic counter: 40

1. Umweltsatz

Mileage 190304 km

Engine speed 0.00 1/min

coolant temperature 34.06 °C

Rail pressure Actual 0.00 bar

Injection quantity 33.48 mg/Hub

Air mass per cylinder 0.00 mg/Hub

Charge pressure Actualwert 984.61 mbar

Linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 12056.55 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

Status of glow display 0.00 -

2. Umweltsatz

Mileage 190304 km

Engine speed 0.00 1/min

coolant temperature 34.06 °C

Rail pressure Actual 0.00 bar

Injection quantity 33.48 mg/Hub

Air mass per cylinder 0.00 mg/Hub

Charge pressure Actualwert 984.61 mbar

Linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 12056.55 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

Status of glow display 0.00 -

Unterbrechung

Test conditions fulfilled

Error present now, but not yet stored (debouncing phase)

Error would not cause a warning lamp to light up

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Error code: 42 12 44 06 00 00 02 28 5C EC 00 54 00 55 00 64

00 4A 00 00 5C EC 00 54 00 55 00 64 00 4A 00 00

-------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,


wiem, że odgrzewam kotleta ale mam taki sam problem. Świece wszystkie wymienione na nowe beru dwa tygodnie temu i nowy sterownik w ten weekend. Błędy dalej 4 świec (BMW E87 M47 2.0d 122KM). Opadłem z sił...


Kolega wyżej pisze o przekaźniku ale nie wiem czy mu chodzi o sterownik? Jest tam dodatkowo przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.