Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zamierzam zmienic alpka na coś z palety Apple. Czy na Apple da się zainstalowac INPE/ Rheingolda? Pytam czysto z ciekawosci ponieważ w razie czego te programy zostaną na obecnym lapku.

Wątpię. Wirtualkę raczej jak już pewnie musiałbyś postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...
Witam mam Windows 7 i na nim zainstalowaną inpę i do tej pory wszystko śmiało, kilka dni temu nie mogłem się połączyć z samochodem i przeinstalowalem BMW toola 2.12 od tej pory ncs ekspert nie może się zainstalować i zglasza niezgodności systemu. Usunąłem wszystko wyczyscilem rejestr i dalej to samo. Chyba trzeba usunąć jakieś klucze z rejestru ale nie pamiętam jakie. Może ktoś miał taki problem i wie jak to rozwiązać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wejdź do C:\NCSEXPER\ poszukaj aplikacji ncsexper.exe otwórz właściwości i odznacz uruchom ze zgodnością ze starszą wersją windows

- odznacz windows xp SP3 i odznacz uruchom jako administrator > zastosuj > ok i wszystko będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podczas instalacji zaznaczam zgodność i uruchamiamy jako administrator. Po instalacji toola wszystkie aplikację mają swoje ikony i działają tylko ncs nie ma ikony i problem z zgodnością. Oczywiscie twoja poradę sprawdzilem i ncs ma odznaczone xp sp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a napewno to standard tools 2.12 może to starsza wersja standard tools 2.11 tam ncs jest 16bit i nie uruchomi się w środowisku 64bit windows
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Koledzy zamierzam zmienic alpka na coś z palety Apple. Czy na Apple da się zainstalowac INPE/ Rheingolda? Pytam czysto z ciekawosci ponieważ w razie czego te programy zostaną na obecnym lapku.

 

Piszę z Macbooka, który ma zainstalowanego Windowsa 7 przez Bootcamp. Windę mam tylko do Inpy i Fallouta 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Zrobiłem wszystko tak jak napisane w poradniku, inpa łączy się z kablem, lecz po przeskoczeniu na wirtuala z disem, kabel nie jest połączony. Mogę połączyć kabel tylko w zakładce z inpą lub w zakładce z disem. Co zrobić aby kabel był na stałe podłączony na tych dwóch zakładkach?

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Panowie poratuje ktoś jakimś linkiem do ściągnięcia aktualnej wersji INPY-P oraz INPY-D, i jak to możliwe to jeszcze NCS oraz DIS.

Posiadam kabel ENET ale co nie znajdę jakiś linków to albo wygaszone albo nieaktualne, a chce skasować parę błędów w serii G.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

kwestia dotyczy diagnostyki M60b40 95rok.

Kilkanaście lat temu zakupiłem interfejs z głowicą ADS od nerwusa do swojego ówczesnego e32 m60b30 93rok.

Byłem w stanie diagnozować przy użyciu DISa bez przeszkód.

Obecnie wróciłem do tematu i mam następujące objawy przy próbie diagnostyki m60.

INPA łączy się z autem. Jestem w stanie podejrzeć parametry np. sond, temp silnika, kasować błędy w poszczególnych modułach. Wniosek, że głowica działa jak powinna.

Natomiast DIS

- widzi głowicę

- jest połączenie komputer i głowica (dwa kolorowe paski w DIS u góry ekranu są widoczne) - odpalony emulator głowicy i IFHSrv32.

Mimo to nie jestem w stanie przeprowadzić diagnostyki. Po kliknięciu przycisku "quick scan" i wybraniu auta, na ekranie pojawia się pierwszy moduł czyli DME i informacja o tym, że test trwa, proszę czekać.

Diagnostyka nie przechodzi do kolejnych sterowników.


DISv44.

Sprawdziłem wpis w EDIABAS.INI. Interfejs ustawiony na ADS, remote host na 192.168.68.30, port na 6801.

Test API przechodzi, protokół ustawiony na fister, vm nsw i dsw ustawione na "set to run".

Poprawny wpis do ediabas w zmiennej środowiskowej.

Laptop z fizycznym portem rs232 ustawionym na COM1, WIn XP z VM (dokładnie ten sam sprzęt co i kilkanaście lat temu). Przełącznik na "puszce" od nerwusa ustawiony w pozycji Normal.

Nie wiem czy mają znaczenie ustawienia portu (bits/s, data bits itd).

Będę wdzięczny za pomoc w naprowadzeniu mnie w czym może tkwić problem.

Jeżeli potrzebne są dodatkowe informacje to piszcie.


EDIT:

Wygląda na to, że sobie poradziłem z tematem. W ustawieniach protokołu w DIS ponownie ustawiłem na fister i tym razem DIS załapał, bo byłem w stanie zdiagnozować auto i odczytać np. błędy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.