Skocz do zawartości

INPa - sterownik świeć żarowych


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale szukam przyczyny trudnego palenia na mrozach. Słyszałem że dość często w e46 320d właśnie psują się te sterowniki i świece żarowe. Żeby dostać się do świec żarowych to tzreba zdejmować kolektor. Niby żadnych błedów na INPIe nie mam ale czasem jest tak że podczas diagnostki nic nie pokazuje a jest coś "uwalone".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz auto po lifcie więc sterownik świec żarowych jest umiejscowiony pod kolektorem koło rozrusznika i jedyna możliwość aby sprawdzić co jest uwalone to zrzucić kolektor i sprawdzić w jakim stanie są świece.

Jak wszystkie dobre to sterownik do wymiany.

 

To prawda że bardzo często nie wywala na kompie problemu ze świecami albo wywala że swiece uwalone a wszystkie dobre. Wtedy żle działa sterownik.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moze moj samochod to nie e46,ale problem mialem taki sam.

Wymienilem swiece (dwie byly spalone),bo mialem problem z porannym odpalaniem.

Problem po wymianie pozostal,nastepnie wymienilem przekaznik,bo w serwisie powiedziano mi,ze przy spalonych swiecach sterownik jest przesilany i sie przepala,wykasowalem bledy nastepnie za pomoca INPA i jest idealnie.Samochod pali jak to sie mowi od kopa.

Za kazdymrazem z wymiana swiec trzeba wymienic sterownik-takie info mam ze serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem z wymiana swiec trzeba wymienic sterownik-takie info mam z serwisu.

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem.

Nie zawsze przepalone (uszkodzone) świece muszą się wiązać z uszkodzeniem modułu.

Informacje sprawdzone. Ostatnio wymieniałem u kumpla jedną świecę a sterownik jest dobry (nowy typ). Także nie dajcie się naciągnąć przy wymianie w ASO.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam, Odgrzebuję kotleta ale nie chcę zakładać takiego samego tematu, a w tym brakuje odpowiedzi na pytanie autora postu. Jestem świeżym użytkownikiem inpy i mam pytanie gdzie wejść aby sprawdzić stan świec żarowych w e60. Auto słabo paliło mi przy dużych mrozach, wymieniłem wszystkie świece (dwie były spalone) i chcę sprawdzić czy mam jeszcze jakieś błędy świec czyli spalony moduł... Pomożecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Można, po wejściu w silnik trzeba dać F6 i szukać, na pewno jest. Jak będziecie mieć dalej problem to podepnę auto i napiszę dokładnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.