Skocz do zawartości

Nowy przepływomierz adaptacja


sssivy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Witam jak w inpa zrobić adaptację przepływomierza?

 

Inpa adaptecji przeplywiomerza nie zrobisz. Tzw "adaptacja" polega na zmianie oprogramowania w sterowniku silnika. SSS, NFS.

Sprawa dotyczy aut z przelomu 98-01 gdzie fizycznie przeplywki juz nie produkuja i przy sprzedazy nowej czesci jest zaznaczony SI w ETK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa adaptecji przeplywiomerza nie zrobisz. Tzw "adaptacja" polega na zmianie oprogramowania w sterowniku silnika. SSS, NFS.

Sprawa dotyczy aut z przelomu 98-01 gdzie fizycznie przeplywki juz nie produkuja i przy sprzedazy nowej czesci jest zaznaczony SI w ETK.

Czyli co należy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Inpa adaptecji przeplywiomerza nie zrobisz. Tzw "adaptacja" polega na zmianie oprogramowania w sterowniku silnika. SSS, NFS.

Sprawa dotyczy aut z przelomu 98-01 gdzie fizycznie przeplywki juz nie produkuja i przy sprzedazy nowej czesci jest zaznaczony SI w ETK.

Czyli co należy zrobić?

 

Poczytaj SI (Service Manual) i sie do niego zastosowac. Jakie auto masz? Jaki przeplywomierz wstawiles, jaki przeplywomierz byl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w inpa zrobić adaptację przepływomierza?

 

Inpa adaptecji przeplywiomerza nie zrobisz. Tzw "adaptacja" polega na zmianie oprogramowania w sterowniku silnika. SSS, NFS.

Sprawa dotyczy aut z przelomu 98-01 gdzie fizycznie przeplywki juz nie produkuja i przy sprzedazy nowej czesci jest zaznaczony SI w ETK.

 

"Adaptacja" - proces przyuczania i dopasowania niektorych wartosci sterujacych np. silnikiem (w pewnym zakresie tolerancji) w zaleznosci od stylu jazdy, zuzywania sie elementow, odchylek od nominalnych wartosci, warunkow pracy itp. Skasowanie adaptacji przywraca ustawienia fabryczne (defaultowe).

"Update" - wgranie nowszej, ulepszonej, innej, wersji softu.

 

Jesli chodzi ci o e46 z M43 to adaptacje zrobisz disem, jest w service functions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam jak w inpa zrobić adaptację przepływomierza?

 

Inpa adaptecji przeplywiomerza nie zrobisz. Tzw "adaptacja" polega na zmianie oprogramowania w sterowniku silnika. SSS, NFS.

Sprawa dotyczy aut z przelomu 98-01 gdzie fizycznie przeplywki juz nie produkuja i przy sprzedazy nowej czesci jest zaznaczony SI w ETK.

 

"Adaptacja" - proces przyuczania i dopasowania niektorych wartosci sterujacych np. silnikiem (w pewnym zakresie tolerancji) w zaleznosci od stylu jazdy, zuzywania sie elementow, odchylek od nominalnych wartosci, warunkow pracy itp. Skasowanie adaptacji przywraca ustawienia fabryczne (defaultowe).

"Update" - wgranie nowszej, ulepszonej, innej, wersji softu.

 

Jesli chodzi ci o e46 z M43 to adaptacje zrobisz disem, jest w service functions.

 

Jak zwal tak zwal ale uwiez mi po wypowiedziach na forum wiekszosc ludzi wlasnie ma na mysli tym co napisalem. To takie potaczone okreslenie wsrod mechanikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze się wymienia jak każdy inny "czujnik" i po sprawie...

 

No to nie dobrze... bo nie mam dostępu do kompa osobiście żeby podłączyć autko i sprawdzić, ale ostatnio jak byłem przy okazji kasowania zupełnie innego błędu a problem był to nie było żadnego błędu związanego bądź wskazującego na przepływomierz a przypuszczam ze mam przeplywke walnięta, bo samochód jak zimny niema mocy dopiero po ok. 2-3 minutach jak się rozgrzeje troszkę ma moc tak jak powinien mieć, a ostatnio doszły problemy że jak i cieply to czasami trudno mu się wkręcić do 6tyś obr. no i kiedyś tez na forum się doczytałem ze jadąc na 4 biegu przy wciśniętym pedale gazu na max spalanie powinno być a nawet przekraczać max, czyli ponad 20l na tym wskaźniku wskazówkowym a jeśli nie dochodzi to znaczy ze przeplywka a u mnie tak jest ze dochodzi do 17-18l i to jest max...

A jak wiadomo nie chce w ciemno przepływki zmieniać bo się okaże że to coś innego i podobnie z innymi rzeczami, wole wymienić rzecz uszkodzona na 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty z Warszawy żeby ewentualnie posprawdzać czy to przepływka :?:

I tak jak pisałem najgorsze jest to że on tylko na zimnym silniku muła łapie i to dosłownie na 1-2km max i potem wraca wszystko do normy... wiec nie wiem czy takie to proste do zdiagnozowania będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam, posiadam BMW e46 316i 2000r. Wymieniłem przepływke i powiem szczerze różnicy nie ma nadal! jest coś nie tak, przepływka orginalna bosch, numery te same, błędy wykasowane. Jeśli adaptacja nic nie szkodzi to czy może ktoś dokładnie opisać jak w tym modelu BMW można zrobić tą adaptację?? jakim programem itd. Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś może mi pomóc w naprawie mojej buni?

Wymieniłem przepławkę bo sprawiała wrażenie słabej, przepławkę kupiłem nową i z tymi samymi oznaczeniami, lecz po wymianie silnik zaczął nie równo chodzić na wolnych i się dławić przy dodawaniu gwałtownie gazu w całym zakresie obrotów. Czas na adaptację przepływka miała, odłączanie akumu na początku coś dało ale znowu to samo, Podejrzewam że to może być sonda silnik krokowy ale brak mi doświadczenia .

przeskanowałem inpa i pokazał mi to:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2592629&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
witam, mam f11 z 2014r i komputer pokazał błąd i ograniczył moc w serwisie ocenili, że to przepływomierz , kupiłem wymieniłem i błąd nadal jest , co trzeba zrobić może ktoś to potrafi okolice Warszawy to podjadę , może jakaś adaptacja czy kasowanie błędów jest potrzebne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.