Skocz do zawartości

318 is coupe 92rok M42B18 pomocy z INPA


bobo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Chciałem uzyskać pomoc od kolegow którzy zajmuja sie diagnostyką na programie INPA prosił bym o przetłumaczenie wszytkich pozycji w opcji old models - e36 - Body

 

http://images38.fotosik.pl/177/cdc863631407dd66m.jpg

 

Bo u mnie angielski na poziamie bardzo niskia a jak probowałem tłumaczyc przez translator to cuda mi tam wychodziły wiec jak zawsze licze na wasza pomoc z gory wielkie dzieki.

Edytowane przez bobo23
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airbag - to chyba wiadomo o co chodzi

Seat occupation detection - czujnik tzw mata pasażera znajduje się w przednim fotelu pasażera i aktywuje lub dezaktywuje poduszkę powietrzną w zależności czy ktoś siedzi (podsuszka aktywna) lub gdy nie ma nikogo (poduszka nieaktywna)

EWS - immobilizer

on board computer BC5 - rozszerzona wersja komputera pokładowego

on board computer /clock/uhr/BCe36 - podstawowy mały komp ze wskazaniem daty godziny i temp. zewnętrznej

DWA 4 - fabryczny alarm bmw

CVM - składany miękki dach (cabrio)

remote control - sterowanie zdalne

IHKA - automatyczna klima (climatronic)

IHKR - klima manualna

instrument cluster - licznik

PDC - czujnik parkowania

Cruise control CR2 - kontrola trakcji

thermal oli level sensor TOENS - czujnik temperatury i poziomu oleju

Zke 4 - moduł elektryki wnętrza auta

ZV36 - moduł centralnego zamka

 

to by było na tyle

 

oczywiście nie każde e 36 posiada te modułu wszystko zależny od roku i wersji wyposażenia , życzeń klienta itp

 

jeśli posiadasz inpę z instalatorem 9.0.7 czyli tę starszą możesz w testach specjalnych zeskanować całe auto a inpa sama znajdzie moduły jakie posiadasz i zrobi ich diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki dla Ciebie Sebek!!!!

Jestem szczęsliwym posiadaczem fejsu ADS od nerwusa ,Inpe tez zainstalowałem z linku od niego to jest chyba wersja 4.4.7 nie mogłem nigdzie znalesc nowszej pełnej wersji do pobrania

Diagnozuje swoja e36 18is z 92 roku i nie moge sie połaczyc z wielona sterownikami np: Instrument cluster niby sie łaczy ale niec nie moge zrobic anie skasowac inspekcji ani nawet licznika dziennego cały czas wyskakuje mi bład

 

http://images39.fotosik.pl/178/793f46597ddec29fm.jpg

 

nie mam pojecia co zle robie ,moze cos zle zainstalowałem...? :( Aha jeszcze powiec Ci ze jestem poczatkujacy ,mozna powiedziec ze raczkuje. Wdzieczny Ci bede za pomoc i moze pomoge w innej dziedzinie mechaniki...

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek2407 moge pisac do Ciebie na PW ? nie chciał bym zaśmiecać forum moimi błachymi pytaniami :(
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po instalacji inpy uruchomiłeś zgodnie z opisem adssetup z lokalizacji C:\edibas\hardware?? czy do lokalizacji C:\edibas\bin wkleiłeś plik z linków nerwusa ediabas.ini

 

jeśli masz kabel na ads do portu com to zobacz przełącz przełącznik w pozycję ds2only i zobacz czy się skomunikuje

 

jeśli to nie poskutkuje to jest jeszcze w pakiecie inpy programik tool32 poszukaj go odpal i żeby zrobić diagnozę dajesz na "file" i load sgbd, group file odpali się okienko i szukasz pliku sterownika o nazwie dla motoru m 42 DM173K20.PRG(podobnie dla innych modułów np.kombi36.PRG to zegary) klikasz i odpali ci się kilka okienek w okienku o nazwie selekt job dajesz sobie fs_lesen klikasz 2 x i odpala diagnozę silnika fs_loeschen to kasowanie błedów reszta funkcji w okienku Jobs zgodnie ze znaczeniem niestety po niemiecku ale ze słownikiem da się to ogarnać

 

jeśli jednak to nie poskutkuje to pozostaje ci zainstalowanie easydis v 44 on napewno ugryzie całą twoją e36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze przed chwila chcialem sprawdzic takowa 318is z 94roku i inpa 5.0.2 nie polaczylem sie z silnikiem nawet :mad2: .

 

Czas zassac ta 4.4.7.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotres własnie mam tez ten sam problem tylko ze umnie nie widzi engine ale body czyta ładnie a ja mam ta starsza wersje inpy z linku od Nerwusa

Kolega sebek 2407 powiedzał mi jak łaczyc sie ze sterownikiem silnika poprzez EDIABAStool32 (zaco wielkie dzieki) i tez nic nie widzi.... juz sam niewiem co jest grane :(

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.