Skocz do zawartości

INPA / DIS - kasowanie inspekcji


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mialem serwis olejow i kasowalem z BC wlasnie olej, jeden z filtrow + przeglad. Ale jest jeszcze jeden filtr i jego z bc nie moge usunac dlatego chcialem to zrobic INPA.

 

U mnie w E90 w zakladce active sa jakies 3 mozliwosci, tylko ktora jest od czego?

 

I czy mozna jakos podejrzec te serwisy zeby pokazal ktory od czego jest i ile do wymiany kazdego filtra/oleju/klockow itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżę temat, auto e92 2008r

Wymieniłem klocki i tarcze ale bez czujników. 2 tygodnie później zaczęła się świecić informacja na CIC ze do wymiany klocków z przodu mam jeszcze 500km no i genialnie postanowiłem to zresetować z palca w liczniku, a do tego zrobiłem to tez na tylnich i teraz mam błąd na czerwono, kreseczki zamiast ilosci km i powinienem zmienić czujniki na obu osiach i dopiero zrobić Reset.

 

Pytanie zanim wymienię czujniki:

Czy nie da sie tego zresetować z poziomu INPY?? Na pewno nie będzie tego tam gdzie reset inspekcji olejowej. INPA=>F6=>Chassis=>DSC i tu pod F8 mam "Condition Base Service" a w środku "Reset CBS VA i Reset CBS HA" czy ktoś wie co to jest??

 

Jeśli jest możliwość skaowania inspekcji klocków z poziomu INPY lub NSC to bardzo proszę o informacje gdzie tego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Odgrzewam kotleta również mam problem ze skasowaniem informacji o wymianie płynu hamulcowego :( Wchodzę w INPA następnie zegary ale opcje w aktywacji mam dwie aktywacja 1 i aktywacja 2 i w obu nie ma nic o skasowaniu np. inspekcji oleju i tym podobnych. Pytanie zatem jak INPĄ skasować info o wymianie płynu hamulcowego ??

 

To co mam w opcjach activate:

 

0F8F: string Activate 1

0F94: string

0F9A: string

0F9B: string < F1 > Milage counter Reset (<=255 km)

0F9F: int 0001

0FA0: string < F2 > ECU Reset

0FA4: int 0001

0FA5: string < F3 > ECU Reset without clock/date

0FA9: int 0001

0FAA: string < F4 > Current consumption allegate

0FAE: int 0001

0FAF: string < F5 > tank capacity allegate

0FB4: string < F6 > set-speed allegate

0FB8: int 0001

0FB9: string < F7 > Speed allegate

0FBD: int 0001

0FBE: string + < F4 > Current consumption switch off

0FC2: int 0001

0FC3: string + < F5 > tank capacity switch off

0FC7: int 0001

0FC8: string + < F6 > set-speed switch off

0FCC: int 0001

0FCD: string + < F7 > Speed switch off

0FD1: int 0001

0FD2: string < F9 > Print screen

0FD6: int 0001

0FD7: string < F10> Back

0FDB: int 0001

0FDC: string + < F10> Exit

 

0FE2: string Activate 2

0FEB: int 0000

0FED: string

0FEE: string < F1 > Self test On

0FF2: int 0001

0FF3: string < F2 > speedo On

0FF7: int 0001

0FF8: string < F3 > engine speed On

0FFC: int 0001

0FFD: string KOMB70

0FFE: string < F4 > Activate light

1002: int 0001

1003: string < F5 > Select light

1007: int 0001

1008: string KOMB70

1009: string < F6 > Activate flasher

100D: int 0001

100E: string < F7 > Select flasher

1012: int 0001

1013: string < F8 > Activate Test picture

1017: int 0001

1018: string < F9 > Print screen

101C: int 0001

101D: string + < F1 > Self test Off

1021: int 0001

1022: string + < F2 > speedo Off

1026: int 0001

1027: string + < F3 > engine speed Off

102B: int 0001

102C: string KOMB70

102D: string + < F4 > Activate light Off

1031: int 0001

1032: string KOMB70

1033: string + < F6 > Activate flasher Off

1037: int 0001

1038: string + < F8 > Activate Test picture Off

103C: int 0001

103D: string < F10> Back

103E: int 0016

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dobra no stress, takim to leniem jestem, ale już sobie zrobiłem :) Odpowiedz znalazłem na innym forum, dlatego nie bede tutaj wklejać linka, a jak ktoś bedzie chciał to pisać PW to podeśle :) - Buziol dla Panów pracowitych - pisał Leniwy Paziu :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale było napisać konkretnie dla jakiego modelu i pewnie maiłbyś odpowiedz

Najprościej jest w ISTA P ale nie wszystkie modele BMW (oczywiście mało jest opcji)

ja w BMW E91 N47 mam na 15tyś ale powiem że nie jest to tak że leci kilometr po kilometrze jest o wiele mniej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Prosze o pomoc bo nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi widze ze byl juz temat poruszany ale nikt tak naprawde nie odpowiedzial o co kaman:)?

Chodzi o brakujace menu do kasowania inspekcji serwisowej,nie ma wszystkich opcji kasowania: oleju itd. jak z tym poradzic? czy zainstalowac inna wersje?

niech ktos kumaty sie wypowie

bmw 525 E60 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie.

E61 LCI 2007 530d 235KM. Przy przebiegu trochę ponad 250kk wyskakuje błąd DPF, aby udać się na jego wymianę. Wyczytałem że to nie jest zależne od stanu DPF-a tylko przebiegu właśnie i chciałbym dowiedzieć się czy INPA posiada opcję skasowania tego a jeżeli tak to gdzie? I analogicznie jeżeli INPA nie to czym najłatwiej dostępnym mogę się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

U mnie nie ma w activate 1 i 2 opcji kasowania inspekcji, ale mam tam jeszcze 3 opcje, activate cbs, po wejściu w to mam activate CBS i reset kilometrów, czy w moim przypadku kasowanie inspekcji trzeba zrobić przez CBS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie.

E61 LCI 2007 530d 235KM. Przy przebiegu trochę ponad 250kk wyskakuje błąd DPF, aby udać się na jego wymianę. Wyczytałem że to nie jest zależne od stanu DPF-a tylko przebiegu właśnie i chciałbym dowiedzieć się czy INPA posiada opcję skasowania tego a jeżeli tak to gdzie? I analogicznie jeżeli INPA nie to czym najłatwiej dostępnym mogę się tego pozbyć?

Sory Kolego ale twój DPF kończy żywot , jego sprawność jest malutka , zastanów sie lepiej co zrobić

wymienić na nowy lub OFF

sam wymiana programowa to na krótka metę poziom popiołu na dnie filtra po 250ty jest duzy co zmniejsza wydajnść filtra

troche sadzy i juz pełny częste wypalanie komputer odczytuje jako uszkodzenie filtra DPF

możesz próbowac reanimować ale badz świadom

pamietaj to nie sadza, ale popiuł jego nie spalisz więc samo wypalanie nic nie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie.

E61 LCI 2007 530d 235KM. Przy przebiegu trochę ponad 250kk wyskakuje błąd DPF, aby udać się na jego wymianę. Wyczytałem że to nie jest zależne od stanu DPF-a tylko przebiegu właśnie i chciałbym dowiedzieć się czy INPA posiada opcję skasowania tego a jeżeli tak to gdzie? I analogicznie jeżeli INPA nie to czym najłatwiej dostępnym mogę się tego pozbyć?

Sory Kolego ale twój DPF kończy żywot , jego sprawność jest malutka , zastanów sie lepiej co zrobić

wymienić na nowy lub OFF

sam wymiana programowa to na krótka metę poziom popiołu na dnie filtra po 250ty jest duzy co zmniejsza wydajnść filtra

troche sadzy i juz pełny częste wypalanie komputer odczytuje jako uszkodzenie filtra DPF

możesz próbowac reanimować ale badz świadom

pamietaj to nie sadza, ale popiuł jego nie spalisz więc samo wypalanie nic nie da .

 

 

Póki co ciężko coś mi stwierdzić jednoznacznie... przebieg DPF-u skasowany ale pojawiały się jeszcze błędy zapchanego filtra. Po wymianie termostatów (włącznie z czyszczeniem wymiennika ciepła asb) i powrocie temperatury silnika w granice 88-90 stopni błąd przestał wyskakiwać a jeszcze nie miałem okazji pojechać gdzieś poza miasto żeby zrobić wypalanie. Chciałbym zobaczyć jakie wartości DPF ma teraz ale jeszcze nie wiem gdzie w INPIE to znależć. Do tej pory miałem jedynie jak błąd wyskoczył :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.