Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było cacy szukam zegary z USA z Vin'em 5UXF.. resztę się zmieni..PAsoftem

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi.. dlaczego w NCS w wyborze do komunikacji wyświetla mi do EWS - ok, KMBI - ok iiii i KMB - ? nowszy i starszy? o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam taki problem. W mojej E39 w touringu z 1999roku zmieniłem lampy tylne na poliftowe. Jak wiadomo ledy mi mrugaja i stop świeci jak pozycja oraz komunikat na desce. Posiadam moduł LCM 3 ale pierwszy i niestety nie mogę w nim wyłączyć sprawdzania żarówek na zimno i ciepło ale udało mi się wyłączyć komunikat na desce w ncs expert. Muszę teraz wymienić moduł z polifta tylko nie wiem jakie ma mieć poprawne oznaczenia. Wiem ze musi być LCM 3 B ale rodzajów jest wiele ja np. Na swoim mam LOEWE. LCM III o. LWR. HW:00 / SW:4.1 jakie powinien mieć oznaczenia ten co potrzebuje i co te oznaczenia znacza. Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam e53 z 2004r i chciałbym zakodowac tzw. Kierunki autostradowe czyli za lekkim przchnieciem mrygaja 3 razy, ale nie mogę znaleźć tego, i znalazłem coś też o swiecacych się cały czas zegarkach, czy u mnie jest taka opcja do zakodowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Stałe podświetlenie zegarow

Modul KOMBI

M_TAG_SKALENBELEUHTUNG.

Ale u mnie w e53 nie ma tego modułu i nie wiem gdzie szukać, tak jak do kierunków, bo większość jest opisane do e46. Znalazłem to tu https://www.scribd.com/document/347537129/Kodowanie-Modułow-BMW-NCS-Przydatne-Funkcje#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pomoże? Udało mi się zaprogramować kierunki przy otwieraniu, zmienić mpg na l/100 km, i webasto, tylko co do webasto nie wiem czy dobrze działa bo jak ustawie na godzinę która ma się włączyć to na początku włącza się samo webasto a później po jakimś czasie dopiero wentylator w kabinie z bardzo słabym nawiewem, nie wiem czy tak ma byc czy cos źle ustawiłem. Grzać grzeje, a jak odpala go odrazu z guzika to wieje odrazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Stałe podświetlenie zegarow

Modul KOMBI

M_TAG_SKALENBELEUHTUNG.

Ale u mnie w e53 nie ma tego modułu i nie wiem gdzie szukać, tak jak do kierunków, bo większość jest opisane do e46. Znalazłem to tu https://www.scribd.com/document/347537129/Kodowanie-Modułow-BMW-NCS-Przydatne-Funkcje#

Nie wiem, po co Ci to, bo jak dla mnie światła dzienne na tym polegają, że to wszystko się nie świeci.

Może masz IKE? Tutaj masz listę skrótów stosowanych w BMW https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=122392

Pewnie ta opcja, o ile dostępna, będzie trochę inaczej się nazywać, ale może znajdziesz coś. Musisz miec modul zegarów.

Co do webasta to nie wiem, bo u mnie nie działało i często było wadliwe. Chyba dopiero przy niższych temperaturach ocenisz, czy jest skuteczne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pomoże? Udało mi się zaprogramować kierunki przy otwieraniu, zmienić mpg na l/100 km, i webasto, tylko co do webasto nie wiem czy dobrze działa bo jak ustawie na godzinę która ma się włączyć to na początku włącza się samo webasto a później po jakimś czasie dopiero wentylator w kabinie z bardzo słabym nawiewem, nie wiem czy tak ma byc czy cos źle ustawiłem. Grzać grzeje, a jak odpala go odrazu z guzika to wieje odrazu.

 

Webasto calkiem dobrze diagnozuje sie Inpą. w aktywacjach mozna wymusic włączenie nawet w cieple dni i w live data podejrzec czy wszystkie elementy pracują i czy nie gasnie od razu po załaczeniu.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co Ci to, bo jak dla mnie światła dzienne na tym polegają, że to wszystko się nie świeci.



Ale ja nie chodzi mi o światła dzienne, bo jeżdżę bez świateł(UK) tylko chce żeby zegary się świeciły po przekreceniu stacyjk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Witam,

Czy istnieje możliwość przywrócenia ustawień przed kodowaniem?

Zapisałem plik z kodem, ale nie wiem, jak teraz przywrócić go do użytku.

Proszę o pomoc!

Zapisałeś plik z kodem? to zakoduj tym plikiem? :D

Generalnie pusty plik .MAN przywraca ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

musisz zmienić dla e39 w ZCS w kodzie GM

masz teraz

0855 00000005 0000000000000000 0000000000 1 ITALIENISCH //Armaturenbeschriftung italienisch

musisz zmienić na

0853 00000003 0000000000000000 0000000000 1 ENGLISCH //Armaturenbeschriftung englisch

jak nie będziesz wiedział jak podeślij swoje ZCS (GM, SA, VN) to ci edytuje

potem kodujesz moduły z nowego ZCS do serii licznik i radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

edytuj pierwszy kod ZCS

GM wpisz taki

58810003G

wybierz pirofil expertmode lub expertmodus

F1> F3> E39 > wybierz KMB/IKE lub EWS jako moduł komunikacyjny > OK > F1 eneter ZCS >E39> potwierdź vin ok >

zmień kod GM zmieniając dwa ostatnie znaki > OK > F6 back > F4 wybierz ecu > IKE> OK > OK > F3

powinno się zakodować jak będzie zakodowane IKE to nic nie wyłączaj tylko F1 zmień ecu > RAD > OK> OK F3 wykonaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytuj pierwszy kod ZCS

GM wpisz taki

58810003G

wybierz pirofil expertmode lub expertmodus

F1> F3> E39 > wybierz KMB/IKE lub EWS jako moduł komunikacyjny > OK > F1 eneter ZCS >E39> potwierdź vin ok >

zmień kod GM zmieniając dwa ostatnie znaki > OK > F6 back > F4 wybierz ecu > IKE> OK > OK > F3

powinno się zakodować jak będzie zakodowane IKE to nic nie wyłączaj tylko F1 zmień ecu > RAD > OK> OK F3 wykonaj

 

Tak robię i nie zmienia się GM, jak go zapisać na stałe?



Z ciekawości zmieniłem czytnik MK4 i założyłem z samochodu który ma j ang na zegarach i j pol na dużej navi.

Ku mojemu zdziwieniu na zegarach pojawił się j ang a na dużej navi j pol.


Czyli na to wygląda że czytnik MK4 ma zakodowany język a nie samochód. No chyba że to się koduje właśnie czytnik w ZCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, pojawił się problem z komfortowym otwieraniem/zamykaniem w E38. Kolega dokładał sobie hydrauliczne otwieranie tylnej klapy. Z tego powodu musiał wymienić moduł komfortu i tu pojawiły się drobne komplikacje. Najpierw był problem z działaniem pilota w kluczyku, ale okazało się, że trzeba było przekodować kluczyk. Ten problem kolega rozwiązał i w zasadzie jest OK poza właśnie komfortowym otwieraniem/zamykaniem szyb.

Działa to tak, że po przekręceniu kluczyka w zamku i przytrzymaniu wszystko funkcjonuje prawidłowo. Natomiast przy próbie zdalnego sterowania i przytrzymaniu przycisku na kluczyku, tylne szyby odsuwają/zasuwają się ok. 20 cm, po czym zatrzymują się. Ponowne wciśnięcie i przytrzymanie, to kolejne 20 cm. Przednie szyby natomiast ledwo się ruszą to się zatrzymują.

Sprawdzałem pliki modułu GM3 pod NCS i próbowałem przekodowywać ponownie i nic. Teoretycznie wszystko jest odznaczone i powinno działać, zwłaszcza, że kiedyś przed wymianą modułu wszystko działało bez zarzutu. Być może coś przeoczyłem. Nie sprawdziłem tylko czy wejście do ustawień przez opcję Car&Key coś zmieni.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :cool2: . Pewnie nie ma znaczenia od której strony do tego się podejdzie. Tym razem użyłem opcji poprzez Car&Key. Najpierw wyłączyłem komfortowe otwieranie i zamykanie z pilota, wyłączyłem zapłon. Ponownie włączyłem i sprawdziłem co się zmieniło, ustawiłem jeszcze raz opcje komfortowego otwierania i zamykania z pilota. Tym razem wszystko zakodowało się tak jak trzeba.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.