Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pilnej pomocy, nie mogę sprawdzić korekt wtrysków w aucie żony, a samochód jak jest zimny bardzo drży do momentu aż nie zrobi się ciepły i czasem na 4 garze wypada mu zapłon. Próbowałem już chyba każdej INPY, mam interfejs


http://allegro.pl/bmw-k-d-can-interfejs-diagnostyczny-inpa-dis-tis-i5750929942.html?


Silnik 118i N43, cewki i świece nowe. Nie mam pomysłu jaka inpa i ediabas może to obsłużyć, próbowałem ostatnio 5.0.2 i ten silnik jest tylko przy E90, nie ma go przy E87 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zainstalowalem inpe wg instrukcji na win 8 i mam problem bo kabel nie zawsze sie laczy. Wyskakuje ciagle blad :

data transmission to control unit disturbed. Udalo mi sie raz polaczyc, ale po odlaczaeniu kabla i ponownym polaczeniu nie laczy sie znowu. Czy ktos mial taki problem i moglby pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Panowie, mam problem z inpą, zainstalowałem, wersje gotowca od rzecik-a, na win 7, po przerobieniu interface (musiałem zmostkować dwa piny -bmw x3 E83 żeby to zadziałało) wszystko działa aż miło, jednak problem pojawił się gdy chciałem podejrzeć pracę sondy lambda, jest w programie zakładka analog values1, dwójka pojawia się jak przełącze w menu ale gdzie szukać wartości z zakładki analog values3?? Na filmikach w necie widzę że niektórzy mają na dolnej belce programu analog1, 2, 3 a u mnie tylko analog1. Pytanie czy mam jakąś okrojoną wersję, czegoś nie doczytałem, czegoś nie przełączyłem? Potrzebuję podejrzeć jak i czy ona w ogóle pracuje, w aplikacji btool expert po wejściu w odczyt sondy lambda wyświetla wartość:1, dlatego szukam alternatywnej metody sprawdzenia jej programowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy ja zainstalowałem wszystko i pokazuje battery na OFF i inition na OFF, zarówno w samochodzie jak i na stole podłączone pod OBD, chyba coś ze sterownikiem kabla, jakie s pomysły



wersja "gotowiec" udostępniona przez mlodzik1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli poprawnie zainstalowales sterowniki ftdi, kabel jest widoczny w menedrzerze urzadzen jako port com , ustaw com i opoznienie na 1.(musi byc com taki jaki ustawiles podczas instalacji standard tools)

Jesli program inpa poprawnie zainstalowany a mimoto to kropki sa nadal biale przy wlaczonym zaponie to albo kabel uwalony albo dziala mimo to ale wsad kiepski (chinski) mozna przeprogramowac

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam mam problem z instalacja inpy, tzn zawsze wysztko dzialalo na starym kablu ale zmienilem auto na e91 LCI z silnikiem n47 kupilem kabel d-can i sie nie laczy, moge polaczyc sie z innymi modulami skrzynia, airbag itp ale nie z silnikiem, wyskakuje blad

Mam wersje inpy ea-90x, odiabas v6.4.7 dogralem dwa pliki aby byl widoczny silnik N47 (DDE7N47)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem który próbuję rozwiązać od dłuższego czasu wczytując się w różne tematy na forum lecz ostatnio stanąłem w miejscu. Usiłuję zakodować światła dzienne za pomocą NCS. Od początku moich prób wyskakuje błąd przy próbie sczytania modułu o treści jak poniżej:


https://zapodaj.net/c6ba483dd8760.jpg.html


Errorlog wygląda natomiast w ten sposób:


https://zapodaj.net/b8af9dd85ef72.jpg.html


Spróbowałem wpisać poprawny VIN do modułu ponieważ na początku przy module FRM w INPi'e były same zera. Aktualnie numery VIN poszczególnych modułów wyglądają w ten sposób:


https://zapodaj.net/16cab5abeeec0.jpg.html


Po zmianie numeru VIN w module oraz aktualizacji sterownika (za pomocą WinKFP) cały czas wyskakuje ten sam błąd. Próbowałem się jeszcze łączyć z modułem CIC i udało mi się go zarówno sczytać jak i wgrać modyfikacje które działają, także myślę że sam NCS jest poprawnie skonfigurowany. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną wyskakującego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Czy ktoś z was sprawdzał kiedyś czy inpa w skrzyni automatycznej pokazuje prawidłowe wartości momentu obrotowego "produkowanego" aktualnie przez silnik? Czy są to wartości z d**y wzięte?

Pozdro

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Witam.Kupiłem interfejs Viakena do inpy.Z racji tego że jestem zielony w sprawach instalacyjnych czy jest ktoś z okolic Pruszkowa kto by mógł mi pomyślnie zainstalować inpe tak aby się łączyła z samochodem.Instalowałem zgodnie z instrukcją i podpowiedziami z forum ale dalej się nie łączy. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.