Skocz do zawartości

Interfejs do e46 przedlift


Vampires

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, wszystkim, z góry przepraszam, bo pewnie na tym forum przewinęło się mnóstwo tego typu tematów, sporo z nich przeczytałem, ale nadal nie do końca rozumiem, wiec może ktoś mi pomoże, albo wskaże temat, gdzie był już podobny problem.


Więc tak, posiadam e46coupe 99’, chciałbym podłączyć inpe pod ten samochód. Mam interfejs do vaga, marki viaken, czy mogę jakoś go przerobić aby działał z BMW czy muszę kupić nowy kabel? Tak patrząc po innych tematach i interfejsach, widzę ze ten mój różni się od pozostałych, gdyż po środku jest plastikowa puszka, z dwóch stron jest wejście na wtyczki rs232, jeden z tych kabli kończy się wtyczka USB, a drugi obd. Większość z widzianych przeze mnie kabli miała po prostu wtyczkę obd - USB stad moje pytanie. Ewentualnie jeśli nic się nie da z tym kablem zrobić, prosiłbym o podlinkowanie jakiegoś kabla który na pewno zadziała, bo pełno tego na Allegro, ale nie chce wtopić pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:


Udało mi się podłączyć przez obd2 z silnikiem, użyłem do tego celu interfejsu ftdi z odpowiednimi kabelkami które podłączałem pojedynczo do pinów w złączu obd2, czy mogę użyć tego samego sposobu by podłączyć się do złącza obd pod maska? Jeśli tak to czy mogę prosić o jakiś schemat tego złącza? Dodam ze większość tych schematów nie pasuje do mojego złącza, gdyż nie ma u mnie PINu 15, który odpowiada za linie L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.