Skocz do zawartości

Interface do INPY i problemy z anglikami


Gargi4482

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem w czym tkwi problem bo mój interface obdII + przelotka ADS łączy się bez problemu z moją bemką z 99 roku przez przelotkę i przez obd. Ale natomiast z anglikami mam problemy, dziś udało mi się zkomunikować z silnikiem tylko w angielskiej e46 gdzie już jest tylko złącze obd, wykrywa batery i ingnition. W ogóle nie mogłem się zkomunikować z angielską e39 po lift i X5. W inpie mam ustawione OBD i coś tam na dole ptaszek zaznaczony virtual usb, i wybrany rejon united kingdom. Napiszcie co może być nie tak ustawione. Acha dodam że na 100% wszystkie auta mają w pełni sprawne złącza obd bo skasowano w tych samochodach błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam, nie wiem w czym tkwi problem bo mój interface obdII + przelotka ADS łączy się bez problemu z moją bemką z 99 roku przez przelotkę i przez obd. Ale natomiast z anglikami mam problemy, dziś udało mi się zkomunikować z silnikiem tylko w angielskiej e46 gdzie już jest tylko złącze obd, wykrywa batery i ingnition. W ogóle nie mogłem się zkomunikować z angielską e39 po lift i X5. W inpie mam ustawione OBD i coś tam na dole ptaszek zaznaczony virtual usb, i wybrany rejon united kingdom. Napiszcie co może być nie tak ustawione. Acha dodam że na 100% wszystkie auta mają w pełni sprawne złącza obd bo skasowano w tych samochodach błędy.

 

Nie ma roznicy w sterownikach z UK i poza w tych autach. Protokol diagnozy jest taki sam.

Mozesz napisac dokladniej jaki masz interfejs i jak jestes podpiety?

W tej 99 lecisz przez 20 pin zlacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam interface OBD USB i posiadam przelotkę z OBD na ADS. W mojej e46 z kwietnia 99 roku łączy mi się przez złącze obd pod kolumną kierownicą tylko z silnikiem (tak jak powinno być) a przez złącze ADS z zastosowaną przelotką łączy mi się ze wszystkim. A tej E46 angielskiej z grudnia 2000roku musiałem się łączyć tylko przez odb pod kolumną kierowniczą bo, nie posiadała już złącza ADS, to samo z X5 i e39 po lifcie. Jedynie w tej e46 z 2000 roku połączyła mi się tylko z silnikiem. W każdym prztpadku inpa jest skonfigurowana pod złącze OBD i ma zaznaczona virtual USB. Acha nie mam wsadzonych tych plików OBD ani ADS do inpy. Może to jest przyczyną, tylko dlaczego u mnie się bez problemu łączy?

 

Link do interfejsu jaki mam, od tego allegrowicza go kupiłem. http://moto.allegro.pl/item800524935_interfejs_tester_bmw_obdii_usb_inpa_dis_sss_gw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do interfejsu jaki mam, od tego allegrowicza go kupiłem. http://moto.allegro.pl/item800524935_interfejs_tester_bmw_obdii_usb_inpa_dis_sss_gw.html

 

 

mi to wygląda na fejs od vag-a po małym modzie

 

ustawienia edibas.ini i obd masz na forum w długim temacie o dis poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tu ustawienia nie pomoga. Skoro ma fejsa na USB to ma go ustawionego na STD: OBD. I jest to jedyna opcja konfiguracji dla tego fejsu. Komunikuje sie z 1 autem wiec ediabas.ini jest poprawny. Wina lezy w fejsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że jest to VAG po małej przeróbce, bo u tego gościa zamówiłem też Vaga i ma taki sam środek, tylko chyba 3 elementy dolutowane na "pająka" więcej. Ale komunikuje się też z e46 kolegi bez problemu przez złącze 20pinowe, więc myślę że to nie fejsu wina. U mnie też za każdym raze łączy się bez najmniejszego problemu i mam właśnie ustawione STD: OBD. A co jeszczcze oprucz fejsu może mieć na to wpływ. Bardzo proszę o pomoc.

 

A może znasz Nerwus podpowiesz co dodać lub zmienić w fejsie żeby go usprawnić? Wiem że to trochę jak łatanie kondonów, ale kupiłem go pod siebie, ale przydał by się też do innych bemek... Wiem że te starsze co mają tylko złącze BMW nie pójdą na tym bo jest on na usb, ale chciałbym żeby czytał wszystkie bemki co mają tylko złącze obd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.