Skocz do zawartości

BMW ICOM A+B+C ISIS ISTA ISID


Dlugas27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam A2 ale z innej aukcji.Poszukaj troszke dluzej, sa sprzedawcy którzy nie mają zadnego negatywa i sprzedają troche droższy ale naprawde dopracowany sprzet. Nie patrz na najtansze, tanio = kiepska jakość, przegrzewanie, czesto walniety can. Dolicz jeszcze oplaty bo wszystko idzie dhl a on nikomu nie przepusci. :)
sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie tylko DHL, poczta też , teraz już wszystkie prawie przesyłki z poza uni trzeba liczyć się z podatkiem i cłem

ja już kilka razy musiałem przesłać dokumenty

- zrzut ze strony z ceną z numerami przesyłki

- zrzut z opłaty PAYU

i potwierdzenie zapłaty z banku

DHL dodatkowo opis produktu, do czego służy i do czego przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Sam na poważnie zacząłem się zastanawiać nad ICOMem

Pisaliście wyżej o jakichś "pewniejszych" sprzedających, czy ten z linku poniżej się nada?

https://pl.aliexpress.com/item/WIFI-ICOM-nast-pny-ICOM-A2-A3-dla-BMW-nast-pny-dla-BMW-ICOM-A2-B/32922166924.html

I kolejne pytanie bo A2 i NEXT są praktycznie w tej samej cenie, rozumiem żeby z dwojga brać NEXT (bez wifi i bez hdd) ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć

Sam na poważnie zacząłem się zastanawiać nad ICOMem

Pisaliście wyżej o jakichś "pewniejszych" sprzedających, czy ten z linku poniżej się nada?

https://pl.aliexpress.com/item/WIFI-ICOM-nast-pny-ICOM-A2-A3-dla-BMW-nast-pny-dla-BMW-ICOM-A2-B/32922166924.html

I kolejne pytanie bo A2 i NEXT są praktycznie w tej samej cenie, rozumiem żeby z dwojga brać NEXT (bez wifi i bez hdd) ?

Nie ma pewnych sprzedawców, już wielokrotnie pisalem najlepszą wersją icom był A1 sklonowany 1do 1

A2 to przeróbka A1 ta dolna płyta zaprojektowana przez inżynierów z chin nie obyło się bez problemów , mimo że A1 też miało wpadki z kl15 dcan,

dodatkowo różne partie produkcyjne mają wady, być może zastępuję brakujące podzespoły innymi swoimi które generują wady,

kupowanie to troche loteria , jak trafisz na ok to ciesz , ale radzę dobrze sprawdzić

na

K-line (pin 7 i 8 ) modele bmw od 2000 roku do 2007 (E46, e53, e83

K-line - most (bmw e90 , e60 )

Dcan (pin 6,14 ) modele bmw od 2007, 03 z nowymi silnikami więc lepiej od 2008 roku sprawdzać bmw aby mieć pewność

DCAN - most (e60, e70, e8x ,e9x z radiem prof i nawigacją )

Ethernet bmw f- G seria ( ale radzę wybrać esys do sprawdzania lub istap starsza wersja do 3.63

Ten akurat z linku ICOM next to przeróbka icom A3 bardzo zła jakość bywało że podwaja napięcie i wiadać zamias 13V w ista pokazuje 26V

poznaję po pojedynczej płytce

jak chcesz to samo w icom next co A2 to poszukaj wersji z dwoma płytkami tak jak a2 z radiatorem ale ceny widziałem ok 300$

A1 jest dobry to jeszcze stare zasoby ale trochę słabowitą ma obudowę nie do warsztatu , lepszy jest A2

od A2 wygodniejszy jest ICOM NEXT clone , to złącze d-sub 15 się skręca , jak rs232 i mi to odpowiada , mam orginał next ale to to samo

z wyglądu zewnętrznego . ICOM A2 ja położysz od siedzeniem u kierowcy bywa że ktoś rozłączy ci połączenie , kopnie, zawadzi wychodząc ito :)

a w next skręcone i nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś pomagałeś mi z aktualizacją modułów i na priv polecałeś mi właśnie a1 Z tego linku https://s.click.aliexpress.com/e/bFSgwB0k

No i oczywiście Wtedy został mi most niezaktualizowany więc kupię Też https://s.click.aliexpress.com/e/b72O76hE

Wlasnie dlatego zadałem pytanie czy warto kupować ten icom next skoro mogą być problemy a ja i tak nie będę miał tak nowego samochodu żeby był mi potrzebny next

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To też nie prawda,

A1 będzie chodził z każdą F i G serią , tylko do momentu jak BMW AG zablokuje icom A1 i A2 w ISTA+

wtedy będzie tylko ICOM NEXT ,

Oczywiście BMW AG zaleca używać do G-serii ICOM NEXT, tylko do programowania,

diagnostyka , kodowanie pracują idealnie z icom A1, clone czy oryginał.

Clone ICOM NEXT nie jest icom next , to jest ICOM A2 w innym opakowaniu , lub co gorsza ICOM A3 w innym opakowaniu

, tak samo było z ICOM A2 zmienili tylko opakowanie , mimo że icom A2 i A1 oryginały maja wspólne oprogramowanie ,

oryginał ICOM NEXT jest oparty na innym procesorze ARM i ma też inne oprogramowanie niż stare icom (A1 , A2)

oryginał poznacie po itoolradar , pisze ICOM NEXT , a w clone pisze tylko ICOM i ma te same IP 169.254.92.38

oryginał icom next każdy ma inne ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W takim razie widzę, że z Chin i tak bezpieczniej będzie trafić dobrą sztukę A1 albo A2.

Cena A1+B jest taka sama jak A2+B+C. O ile na C to mi nie zależy to jednak A2 wygląda solidniej.

Nie martwi mnie ta kwestia blokowania A1 albo A2 bo nie będę pracował na najnowszej wersji ISTA a zanim dojdę do serii G to pewnie będę miał jeszcze jedną E9x.

Także podsumowując bardziej skłaniam się ku ICOM A2

z tej aukcji (https://www.aliexpress.com/item/ICOM-A2-B-C-Diagnostic-Programming-Tool-For-BMW-without-Software-With-Fast-Express-Shipping/32799158588.html)

lub z tej aukcji (https://www.aliexpress.com/item/WIFI-ICOM-NEXT-ICOM-A2-A3-FOR-BMW-NEXT-for-BMW-ICOM-A2-B-C-3/32922166924.html)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jakby ktoś się zastanawiał dalej

Miałem już na kompie zainstalowane wszystko bo działałem wcześniej ze zwykłym kablem KCAN.

Kupiłem ten egzemplarz A2+B+C - https://www.aliexpress.com/item/2015-03-New-for-BMW-ICOM-A2-B-C-Diagnostic-Programming-Tool-without-Software-ICOM-A2/32335237277.html

Jak już wspomniałem wszystko działa sprawnie z wersją Rheingold 4.15.16 / SDP 4.15.12 / ISTA-P 3.66.0.200.

Sprawdzałem na swojej e91, poza tym na e70, e60 i Mini. Mam jeszcze do podłubania w E30 cabrio w automacie ale nie było jakoś pogody, więc nawet nie ruszyłem tematu.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak już wspomniałem wszystko działa sprawnie z wersją Rheingold 4.15.16 / SDP 4.15.12 / ISTA-P 3.66.0.200.

Sprawdzałem na swojej e91, poza tym na e70, e60 i Mini. Mam jeszcze do podłubania w E30 cabrio w automacie ale nie było jakoś pogody, więc nawet nie ruszyłem tematu.

E70 i e90 to za mało aby sprawdzić czy icom jest sprawny w pełni

to tylko linia K na pinie 7 i DCAN na pinach 6 i 14 , nie wiem czy most sprawdzałeś z tymi liniami , częsta wada icom A2

proponuje podłączyć e 46 po lifcie z obd2 zobaczysz pin 8 też częsta wada drugiej linii K na pinie 8

jak również powiązany z pinem 8 Ethernet z serią F i G ,

e30 nie ma żadnego znaczenia dis v44 nie chodzi z icom a ista nic nie ma dla tego modelu

lepszy już ADS na RS232, INPA 3 ediabas 6.4.3 i dis v44

przejściówka odd2 na OBD1 okrągła 20pin jest tylko dla modeli od 98 roku e38, e39, e46 ,e53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Adapter do MOST działa, sprawdzałem w ista-d.

Dzięki za info.

Na E30 mi nie zależy, a na sprawdzenie F/G muszę poczekać.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Adapter do MOST działa, sprawdzałem w ista-d.

/quote]

Nie da się sprawdzić most interfejsu światłowodowego w ISTA-d , nawet w ISTA-P czyta dane ze sterowników most po OBD ,

jedyna informacja to na początku przy sprawdzanie dostępu do pojazdu wyświetli monit aby podłączyć interfejs most , a w przypadku prawidłowego podłączenia

nie będzie tej informacji , kliknięcie OK przechodzi do tworzenia planu aktualizacji i nie pomnie most sterowników przy pełnym programowaniu , dopiero wykonywanie planu zostanie przerwane z powodu braku dostępu po most

w INPA można sprawdzić , ICOM reserve itoolradar

Ediabas.ini

Interface= REMOTE

[TCP]

;===============

RemoteHost =169.254.92.38

Port = 6802

INPA ident i powinno wyświetlić sterowniki most

to jest sprawdzanie interfejsu most

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A tak z innej beczki, może ktoś przerabiał temat.


Chciałem dołożyć WIFI do icom a2 , kupiłem kilka kart miniPCI, lecz żadna z nich nie działa. Fakt, w teście głowicy pokazuje OK ale nie widzi MAC adresu.


Czy to prawda, że musi być jedna konkretna a nie jakakolwiek z chipem atheros ?

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam czy ma ktoś jakieś informacje kiedy będzie można kupić w serwisie głowice diagnostyczna? Icom nie dostępny rozmawiałem z elektronikiem z aso z mojego miasta, twierdzi że ma wyjść nowa głowica diagnostyczna ale kiedy co i jak nic nikt nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.