Skocz do zawartości

BMW ICOM NEXT


Radek_650

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szuka ktos kompletu:


81312360883 ICOM NEXT A 81312360883

81312360884 ICOM NEXT B 81312360884


Raz podpiete do auta.


Zestaw kupiony u chlopakow czescidobmw.pl we wrzesniu 2020r.


Oczywiscie oryginalne pudelko z numerem seryjnym, wszystko jak przyszlo. Zdjecia oczywiscie moge zrobic, ale tak jak mowie - stan jak nowe.


Jak cos zapraszam na priv, na pewno sie porozumiemy bo juz sprzetu niepotrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

ista 4.28.20 zmienia ip icom z 169.254.92.38 samoistnie na 192.168.4.1 przez menadżera połączeń icom w trakcie łączenia

mam to samo w icom next oryginał

 

napisze wiecej... firmware zmienia ip icoma? czy ista w momencie laczenie zmienia ip icom?


pytam, bo jak zaktualizuje FW to wtedy bede musial zmienic ustawienia karty sieciowej zeby sie laczyc z icom? jesli zmienie, to co ze starszymi wersjami ista? bedzie dzialal na ktorej puli adresow?

Edytowane przez scaramanga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Icom A1 i A2 mają bardzo bliźniaczą płytę główną(jak nie taką samą). Różnica jest w dolnej płycie(ze złączami).

Icom A2 nie ma wentylatora, co ma zapisane w firmware. Tyle, że chińskie klony mają numer seryjny z A1, co powoduje błąd wentylatora


Chiński icom next ma taką samą płytę główną jak A1 i A2. Niewiele ma wspólnego z oryginalnym Icom Next.




Oryginalny Icom A2 po kilku latach zaczął mieć problem z 8. pinem OBD. Auta typu E46, E39 ze złączem OBD we wnętrzu(bez ADS pod maską) wykrywał jako połączenie po ethernet(jako serię Fxx i Gxx). Po aktualizacji firmware do najnowszego, przestał nawet zapłon wykrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli zaktualizujesz icom do najnowszej wersji to będzie obsługiwał ista 4.28.20 i nowsze

tylko ja napotkałem problem z aktualizacją icom a1 clone poprzez ista , nie aktualizuje firmvare , trzeba było zrobić poprzez przeglądarkę starą metodą

169.254.92.38:60080

root

hasło NZY1150263

tylko jeśli ktoś aktualizował poprzednio oryginalnymi plikami to ma zamknięty dostęp do tego portu 60080

teraz też polecam aktualizować plikami z otwartym dostępem do ssh

mogę podesłać pliki jak komuś trzeba

ja swój icom A1 aktualizowałem wszystko działa , również znajomemu aktualizowałem A2 i też wszystko chodzi

ista 4.28.20 zmienia ip icom z 169.254.92.38 samoistnie na 192.168.4.1 przez menadżera połączeń icom w trakcie łączenia

mam to samo w icom next oryginał

icom next aktualizowałem ista , też wszystko działa , tylko po aktualizacji też samoistnie zmienia ip na 192.168.xxx.xxx

na starszej ista 4.21 nic nie zmienia więc to domena nowej ista+


Nigdy nie rozkręcałem oryginał ICOM A2 ale też zawiera dwie płytki , zmienili tylko obudowę ze względu na słabość poprzedniej większość się urywa przy złączu obd2


icom A2 też nie ma wentylatora , prawie całość icom to ta mała płytka , reszta to tylko podłączenia porty

 

Dzieki DIN76 ! Kupiłem Icoma A1 + C za śmieszne pieniądze bo A2 czy Next jest mi zwyczajnie nie potrzebny. Wszystko ładnie śmiga z ISTA + 4.28.30 oraz ISTA P.


Mam kilka pytań:


1. W którym momencie włącza się wentylator ? Od razu czy jak się icom nagrzeje ?

2. Czy najnowszy FW do A1/2 to 1.4 ( 03-15-04 ) ?

3. Jest jakiś sposób by określić czy to klon/ori ? Czytając różne wątki to rozumiem, że w przypadku A1 to nie ma takiego znaczenia bo klony były robione 1:1.


Robiąc szybki test z update modułu przez ISTA P kumam dlaczego wskazane jest posiadanie zasilacza :) Ale tutaj mam pytanie icom jest multiplekserem i czy on przyśpiesza aktualizacje przez ISTE P/+ bo może aktualizować kilka modułów naraz ? Jak robiłem to wcześniej bez icoma update z winfkp to auto nie brało tyle prądu i nie przypominam sobie by podczas aktualizacji EGS uruchamiała się pompa paliwa. Czy aktualizacje przez winfkp/e-sys są z tego powodu zalecane bo są mniej "prądożerne" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Równoległe programowanie sterowników pojawiło się dopiero w serii Fxx.

W Exx widać kolejność wykonywanych działań przez ISTA P. Zawsze robi tylko jeden sterownik.


Aktualizacje przez WinKFP/Esys są o tyle lepsze, że robisz pojedynczy sterownik(a nie jak ista żąda wielu sterowników). Dodatkowo ISTA(jedna i druga) sprawdza napięcie zasilania. Gdy ono spadnie poniżej 13V to potrafi przerwać programowanie sterownika. WinKFP nie sprawdza napięcia i da się skończyć nawet przy 10V, czego nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumuję najbezpieczniejszą drogą aktualizacji auta jest icom z uzyciem winfkp/e-sys z podłączeniem auta do zasilacza ? Podyktowane jest to faktem, że moduły potrzebują stabilnego napięcia do aktualizacji/programowania oraz że bezpieczniej jest aktualizować sterownik po sterowniku.


Można puścić aktualizacje całego auta podpiętego do zasilacz przez ISTA +/P. Wówczas jest po prostu większe ryzyko, że coś może pójść nie tak (np. prąd w sieci zaniknie i mamy problem z zasilaniem auta i laptopa) bo nie możemy przerwać procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy oryginalny ICOM A1 miał kartę WLAN ? Z tego co widzę to różnica między A1 i A2 to obudowa oraz inaczej wyprowadzone porty - przez dodatkowa płytkę PCB nad PCB z procesorem. Coś jeszcze tam się zmieniło ?


Kupiłem używany i tak się zastanawiam czy to Ori czy clone ?


https://photos.app.goo.gl/fgb4qHKEuqneLB8EA

[https://photos.app.goo.gl/mgQvH9cP6hVczEq26

https://photos.app.goo.gl/J8f2C6MG4LzxSGRs7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy oryginalny ICOM A1 miał kartę WLAN ? Z tego co widzę to różnica między A1 i A2 to obudowa oraz inaczej wyprowadzone porty - przez dodatkowa płytkę PCB nad PCB z procesorem. Coś jeszcze tam się zmieniło ?


Kupiłem używany i tak się zastanawiam czy to Ori czy clone ?


https://photos.app.goo.gl/fgb4qHKEuqneLB8EA

[https://photos.app.goo.gl/mgQvH9cP6hVczEq26

https://photos.app.goo.gl/J8f2C6MG4LzxSGRs7

 

Każdy oryginał ma kartę wifi


A1 i A2 to w zasadzie bliźniacze konstrukcję. A2 poza inną obudową, nie ma też wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widziałem już te zdjęcia na Facebooku , tak jak tam napisałem wygląda na oryginał, clone miały inne SN numer , w zasadzie wszystkie miały takie same,

to samo co icom A2 widoczny po zalogowaniu , tu widać że masz inny , chyba że ktoś był sprytny i wylutował element odpowiadający za id

zmienił numer , da radę to zrobić , chociaż wątpię

mam zdjęcia PCB oryginału A2 trochę ciemniejszy zieleń jak w icom next oryginał , osobiście nie miałem w rękach A2 oryginał ,

A1 miałem i faktycznie jest cięższy

kolego wiedzie że masz kartę wifi mam prośbę

zrobiłabyś zdjęcie karty wifi i najważniejsze jaka jest wysokość slotu na kartę wifi , mój clone A1 nie ma slotu, a chcę sobie wlutować

są sloty wysokość 4mm , 5.2 mm , 12mm , chyba też 8 lub 9mm ,pierwsza chyba odpada są tam elementy pcb które by opierały się o kartę po zamontowaniu ,

mam oryginał icom next i już przyzwyczaiłem się do użytkowania przez wifi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jeśli zaktualizujesz icom do najnowszej wersji to będzie obsługiwał ista 4.28.20 i nowsze

tylko ja napotkałem problem z aktualizacją icom a1 clone poprzez ista , nie aktualizuje firmvare , trzeba było zrobić poprzez przeglądarkę starą metodą

169.254.92.38:60080

root

hasło NZY1150263

tylko jeśli ktoś aktualizował poprzednio oryginalnymi plikami to ma zamknięty dostęp do tego portu 60080

teraz też polecam aktualizować plikami z otwartym dostępem do ssh

mogę podesłać pliki jak komuś trzeba

ja swój icom A1 aktualizowałem wszystko działa , również znajomemu aktualizowałem A2 i też wszystko chodzi

ista 4.28.20 zmienia ip icom z 169.254.92.38 samoistnie na 192.168.4.1 przez menadżera połączeń icom w trakcie łączenia

mam to samo w icom next oryginał

icom next aktualizowałem ista , też wszystko działa , tylko po aktualizacji też samoistnie zmienia ip na 192.168.xxx.xxx

na starszej ista 4.21 nic nie zmienia więc to domena nowej ista+


Nigdy nie rozkręcałem oryginał ICOM A2 ale też zawiera dwie płytki , zmienili tylko obudowę ze względu na słabość poprzedniej większość się urywa przy złączu obd2

icom A2 też nie ma wentylatora , prawie całość icom to ta mała płytka , reszta to tylko podłączenia porty

 


w jaki sposob aktualizowales icom next? przez iste? u mnie po aktualizacji adres icom sie nie zmienil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widziałem już te zdjęcia na Facebooku , tak jak tam napisałem wygląda na oryginał, clone miały inne SN numer , w zasadzie wszystkie miały takie same,

to samo co icom A2 widoczny po zalogowaniu , tu widać że masz inny , chyba że ktoś był sprytny i wylutował element odpowiadający za id

zmienił numer , da radę to zrobić , chociaż wątpię

mam zdjęcia PCB oryginału A2 trochę ciemniejszy zieleń jak w icom next oryginał , osobiście nie miałem w rękach A2 oryginał ,

A1 miałem i faktycznie jest cięższy

kolego wiedzie że masz kartę wifi mam prośbę

zrobiłabyś zdjęcie karty wifi i najważniejsze jaka jest wysokość slotu na kartę wifi , mój clone A1 nie ma slotu, a chcę sobie wlutować

są sloty wysokość 4mm , 5.2 mm , 12mm , chyba też 8 lub 9mm ,pierwsza chyba odpada są tam elementy pcb które by opierały się o kartę po zamontowaniu ,

mam oryginał icom next i już przyzwyczaiłem się do użytkowania przez wifi .

 

Nie ma problemu, na dniach będę go rozbierał więc podeślę fotki z wymiarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki , czekam na dane, jak wszystko pójdzie ok to pokażę na forum instrukcje .

Icom next oryginał aktualizowałem poprzez ista 4.28 , w sumie z tej ista już zrezygnowałem ma wady nie wszystkie ABL działają ,

może 4.29 będzie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za info icom wifi port,

Właśnie, wychodzi że najlepsze wersje są przed ista 4.21, zobaczę może problemem jest tylko brak plików ABL ,

pewnie będzie trzeba mieć tak jak ja dwa laptopy , nowa wersja dla G serii, a starsza dla E i F serii

ja już przy Fseri N20 miałem problem z niektórymi ABL , wyświetla je ale zawraca w opisie, przechodząc dalej wyrzuca z błędem

ABL są w folderze C:\Rheingold\Testmodule, tak jakby ich brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) Zmotywowało mnie by podłączyć tego icom'a przez wifi. Z ISTA + wszystko pięknie śmiga - po prostu wygoda :) Ale ISTA P nie chce się połączyć za nic. Nie mam zamiaru nic aktualizować bez kabla, ale tak się zastanawiam czy Loader dla ISTA-P tylko wspiera połączenie ICOM przez LAN ? ISTA P 3.65 na starym loaderze oraz 3.68 na nowym nie chcą ruszyć po wifi.


Zobaczymy czy dwie ISTA będą się gryźć na jednym systemie. Mam 4.29 i zasysam jeszcze 4.17 by zobaczyć czy lepiej ABL'e wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Programowanie tylko po kablu, tak ma być , wifi za słabe połączenie aby przesyłać dane flash, nie można stracić nawet 1bajtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
dobry klon bedzie działał dlugie lata, jak bedziesz kupował powiedz sprzedajacemu ze chcesz sprawdzic pod autem z jakąs nowszą istą plus, zobaczysz czy ma zaktualizowany firmware, przyda sie na przyszlosc

 

Kupić "dobrego" klona to tak jak kupić "dobre" auto :) Można próbować a czy sie udało to tylko czas pokaże.


A że ori nie są dostpęne na chwilę obecną to nic innego póki nie pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dobry klon bedzie działał dlugie lata, jak bedziesz kupował powiedz sprzedajacemu ze chcesz sprawdzic pod autem z jakąs nowszą istą plus, zobaczysz czy ma zaktualizowany firmware, przyda sie na przyszlosc

 

Kupić "dobrego" klona to tak jak kupić "dobre" auto :) Można próbować a czy sie udało to tylko czas pokaże.


A że ori nie są dostpęne na chwilę obecną to nic innego póki nie pozostaje

 

Roznica miedzy dobrym klonem a ori jest taka jak miedzy telefonem Huawei a Samsung :)

Mialem juz chyba wszystkie rodzaje tych glowic ..Nie licząc icom klon A2 i A3 bo to byly padaczki straszne, patrzac tylko na A1 i Next (miałem ok 100szt) uszkodzila sie 1 szt. klona i ori jedna. (tak na przestrzeni 3 lat) Trzeba wiedziec od kogo kupowac i nie kupowac najtanszych. Brak wszystkich gniazd, plastikowe zaslepki, kombinowane podwojne płyty głowne - takich sie wystrzegać :)

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry klon bedzie działał dlugie lata, jak bedziesz kupował powiedz sprzedajacemu ze chcesz sprawdzic pod autem z jakąs nowszą istą plus, zobaczysz czy ma zaktualizowany firmware, przyda sie na przyszlosc

 

Kupić "dobrego" klona to tak jak kupić "dobre" auto :) Można próbować a czy sie udało to tylko czas pokaże.


A że ori nie są dostpęne na chwilę obecną to nic innego póki nie pozostaje

 

Roznica miedzy dobrym klonem a ori jest taka jak miedzy telefonem Huawei a Samsung :)

Mialem juz chyba wszystkie rodzaje tych glowic ..Nie licząc icom klon A2 i A3 bo to byly padaczki straszne, patrzac tylko na A1 i Next (miałem ok 100szt) uszkodzila sie 1 szt. klona i ori jedna. (tak na przestrzeni 3 lat) Trzeba wiedziec od kogo kupowac i nie kupowac najtanszych. Brak wszystkich gniazd, plastikowe zaslepki, kombinowane podwojne płyty głowne - takich sie wystrzegać :)

 

Hmm z jakiś ponad rok temu kupiłem kilka palet ze zwrotów z amazona bodajrze i były od ciebie dwie czy trzy sztuki klona A2 z kompletem dodatków :) :)


Co do samych urządzeń i na co uważać to się jak najbardziej zgodzę. Mnie już ori next z 2016 wyzionął ducha jak i jeden klon nie przetrwał aktualizacji FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że chiński NEXT to klon A2(niezależnie czy wersja na jednej czy na dwóch płytach), a nie klon prawdziwego NEXTA

 

Zgadza się i potwierdzam :) Wszystkie "klony NEXT'a" jakie widziałem i rozbierałem to przebierańce A/A2 w obudowie NEXT'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.