Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny seria F


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem taką odpowiedź do aukcji: https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-elm327-bluetooth-z-pl-odb2-7406804089?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare


Z reguły do kasowania błędów na silniku wystarcza najtańszy elm, tylko nie wiem czy poduszka jest podłaczona pod silnik czy szynę can. Jeżeli pod silnik to skasuje Pan bład każdym elmem. Jeżeli pod CAN to tylko icar pro który potrafi kasować błedy na szynie.


Elm, can, icar, enet...co to wszystko oznacza :) niestety kilka godz bede musial poświęcić na rozpoznanie. Myślałem ze to o wiele prostrze - na allegro wtyczka na Bluetooth i apk z android sklep i tyle

Po co piszesz to samo w dwóch rożnych tematach napisałem Ci wyżej co zrobić, a Ty dalej usilnie szukasz rozwiązania zakładając kolejny temat gdzie również Ci odpisałem :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po co piszesz to samo w dwóch rożnych tematach napisałem Ci wyżej co zrobić, a Ty dalej usilnie szukasz rozwiązania zakładając kolejny temat gdzie również Ci odpisałem :nienie:

 

Tamten temat założyłem jako pierwszy - nie odszukałem wówczas tego tematu. Później odszukałem ten temat, podłączyłem się i chciałem tamten usunąć ale już był nie do usunięcia a do Admina już nie pisałem. W między czasie Ty mi tam odpisałeś no i zrobiły się dwie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam. Posiadam laptpopa z software 2019.12v Ista-D 4.20.21 Ista-P 3.66.2.002. Auto do diagnostyki to f07. Czy coś jeszcze potrzebuje do obsługi tych programów? Sorki ale czytając aż kręci się w głowie. Sprzedawca polecił mi Icom a2. W pakiecie z przewodami Obd2,Usb,Lan,20-to pinowy+ B-most.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem w tym ze mam zainstalowana ta wersje isty zgodnie z instrukcja i fakt faktem nawiązać połączenie z samochodem jest możliwe ale wchodząc np w funkcje serwisowe zawiesza cały program i juz nic nie da sie zrobic. Wersja wcześniejsza z która miałem styczność 3.47 chodziła bez problemu.

Nie ukrywam zapoznaje sie dopiero z tym oprogramowaniem

Edytowane przez Venom90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po raz kolejny, ale może coś się pojawiło ciekawego w międzyczasie;)


Co będę potrzebował, żeby zakodować kamerę i pdc w F30 oraz usunąć błędy?

Dwa najważniejsze elementy już mam, tzn. f30 i laptopa;)


Najlepiej coś szybkiego, niedrogiego i prostego. Do tej pory używałem BimmerCode, ale błędów i kodowania przez to nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :)



Czy jest ktoś w stanie polecić jaki sprzęt kupić do przeprowadzenia adaptacji xdrive w BMW f31 2015 ?


ISTA ? + KABEL ENET (NA RJ 45 - NIE JEST POTRZEBNY JAKIŚ BOX/SWITCH ITP? bezpośrednio wpina się taki kabel pod karte sieciową??)


Jestem amatorem nie lubiącym wizyt u mechaników... do tej pory seria Exx i rade dawał DIS/INPA/ Carly


Proszę o pomoc / propozycje ?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny, ale może coś się pojawiło ciekawego w międzyczasie;)


Co będę potrzebował, żeby zakodować kamerę i pdc w F30 oraz usunąć błędy?

Dwa najważniejsze elementy już mam, tzn. f30 i laptopa;)


Najlepiej coś szybkiego, niedrogiego i prostego. Do tej pory używałem BimmerCode, ale błędów i kodowania przez to nie zrobię.

Jak używałeś bimmercode, to spróbuj Btool w wersji lite lub pełnej. Jako podstawowy wystarczy.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry,

z góry przepraszam jeśli już ktoś odpowiadał na podobne pytanie w tym wątku, ale techniczne skróty i szczegółowe opisy mnie trochę "przygniotły". Chciałbym zapytać czy do kasowania błędów (np. po wyjęciu akumulatora, reset przypomnienia o serwisie itp.) wystarczy na przykład taki sprzęt?

https://allegro.pl/oferta/najlepszy-profesjonalny-tester-diagnostyczny-bmw-9021815591


I czy "to" jest legalne, czy grzebanie w komputerze za pomocą takiego urządzenia zarezerwowane jest tylko dla wyspecjalizowanych serwisów? Pewnie na gwarancji takich rzeczy samemu robić nie można?


pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, jakim programem i interface'm mógłbym sprawdzić i zmienić flagi dotyczące wyposażenia w sytem czujników ciśnienia w oponach RDC , chodzi o sprawdzenie i aktywacje RDC_SAFETY (z pewnością jest teraz nie aktywna) aby auto zczytywało wartości z czujników ciśnienia w opona w TPMS i wyświetlało na ekranie

BMW F11 z 2013 roku w serwisie uzyskałem informacje że od 2012 roku wszystkie produkowane serii5 mają system RDC, otrzymałem tez info z BMW że nie zawsze informuje o tym opcja 2VB z listy wyposażenia uzyskanej po zdekodowaniu VIN i że może występować to pod innymi opcjami.

Z forum uzyskuje rózne sprzeczne informacje dotyczące posiadania lub braku systemu RDC. Również sprzeczne informacje są na temat możliwości załączenia RDC i tego co się pojawi na ekranie po jego aktywacji. znawcy tematu piszą też o bezpiecznikach dotyczących systemu RDC

Proszę o wskazówki doświadczonych w tym temacie forumowiczów sam jestem "świeży" w temacie i uzyskuję niespójne dane z różnych źródeł włączając w to ASO BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli w bmw jakaś opcja wyposażenia (opisana w FA/VO pojazdu) staję się standardem we wszystkich modelach danej wersji bmw np F10, F11 seria 5

to od tego momentu, nie jest opisywana w wyposażeniu pojazdu, nie ma jej na liście FA/VO nie da się jej zakodować, a co gorsze wykodować z

DSC i NBT (aby było jak w starszych modelach, o przebitej oponie informowały czujniki ABS)

co do czujników RDC to opcje są dwie

kupienie nowego czujnika zakodowanego już pod konkretne koło, są sprzedawcy co sprzedają z taką opcją ,

reszta jak kupuje czujniki nowe np w serwisie BMW to trzeba kodować czujniki pod konkretne koła

aby ustalić który czujnik jest w danym kole , procedura z komputerem wygląda tak

najpierw pompujemy maksymalne ciśnienie w każdym kole chyba chyba 3.5 bara

komputer odczytuje czujniki w kołach jako własne ,

potem każde koło według instrukcji zmniejszmy ciśnienie pojedynczo w kołach aby ustalić które jest konkretne koło

i jest co 0,5bara

przykładowo

przednie prawe 3bary

przednie lewe 2.5 bara

tylne prawe 2 bary

tylne lewe 1.5 bara

, zakoduje jak wszystkie koła ok nawet jak zamieni się czujniki

potem wyrównanie ciśnienia i adaptacja podczas jazdy inicjalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Gdzie znajdę aktualny darmowy program do kodowania dodatkowych funkcji w BMW serii F?

Mam kabel Enet...

Linki do programu BMWiCoder już wygasły...


Ktoś ma jakąś listę co warto zakodować oraz co trzeba zmienić aby te funkcje działały?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Zaznaczę ze jestem ciemny w te klocki, ale ze mieszkam za granica to ciężko o pomoc. Chciałbym zaopatrzyć się w jakoś sprzęt do czytania i kasowania błędów w f11 wszystko tylko dla własnego użytku. Możecie mi coś poradzić ?

Będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.