Skocz do zawartości

X3 e83 2007 wgranie polskiego menu.


strusik2911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale, ale potrzebuje rady fachowców, ponieważ nie daje już rady z navi. Zacznę od tego że mam soft w wersji 7.10. Jeżeli wchodzę w zmianę języka to mam tylko jeżyk niemiecki. Nie mogę zmienić na GB jest tylko niemiecki - masakra. Chciałem zrobić sobie updata softu z polskim menu. Pościągałem kilka softów i za każdym razem podczas updata pokazuje mi info że język jest nie dostępny i updata dalej nie idzie. Co mam zrobić aby wgrać odpowiedni soft? wgrać najpierw wersję angielską, francuską. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeprogramowac jednostkę tak aby miała język GB i wtedy wrzucić spolszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam tylko jeden język, czyli D. Wydaje mi się, że tata w aucie miał kiedyś ustawiony GB, a teraz jest tylko jeden.

 

Kolego, może dysponujesz linkiem albo samą nazwą softu z językiem GB?

Edytowane przez strusik2911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu masz tylko język D nie jestem wróżką.

To nie softem dogrywasz język, ja używam pasofta do wprogramowania języka a dopiero potem wrzucam płytę z spolszczeniem która na język GB robi nakładkę PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrałem ale dalej w MENU mam trzy języki niemieckie i nic więcej nie mogę zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł odnośnie zmiany języka w ustawieniach głównych. Albo spolszczony soft z języka niemieckiego.

 

Bawiłem się jeszcze INPA, aby zmienić języki, nawigacja reagowała po ustawieniu innego języka(resetował się), ale w menu dalej są trzy języki niemieckie.

 

Chciałbym pobawić się jeszcze za pomocą NCS Expres, ale nie wiem jak nazywa się moduł nawigacji MK IV. Może tam uda mi się ustawić inne języki niż niemiecki.

Panowie jak nazywa się moduł nawigacji? Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

NCS zmień język w FA na angielski usuń niemiecki i dodaj kod angielskiego przekoduj moduł nawigacji do serii profilem expertmodus

tu masz dane i dostępne opcje (rozkoduj vin i będziesz wiedział którą opcję wybrać i usunąć ) te wszystkie są możliwe dla twojego modelu

W 801                   //DEUTSCHLAND                     //Deutschland-Ausfuehrung
W 802                   KOREA                           //Korea-Ausfuehrung
W 807                   JAPAN                           //Japan-Ausfuehrung
W 810                   AUSTRALIEN                      //Australien-Ausfuehrung
W 812                   ENGLAND                         //England/Irland-Ausfuehrung
W 818                                                   //Batteriehauptschalter
W 821                                                   //Aegypten-Ausfuehrung
W 822                   GOLF                            //Golf-Ausführung
W 823                   TROPEN                          //Heissland-Ausführung
W 824                   ZA                              //Suedafrika-Ausfuehrung
W 825                   OZEANIEN                        //Radio-Steuerung Ozeanien
W 833                                                   //Singapur-Ausführung
W 838                   KANADA                          //Kanada-Ausführung
W 840                   HIGH_SPEED                      //Hochgeschwindigkeitsabstimmung
W 842                                                   //Kaltland-Ausfuerung
W 843                   MOTORAUSLEGUNG                  //Motorauslegung
W 845                   AK_GUWA                         //Akustische Gurtwarnung
W 846                   //TAIWAN                          //Taiwan-Ausführung
W 849                   //OHNE_NOTRUF                     //Entfall Automatischer Notruf (gestoppt laut PA383 / 073)
W 850                                                   //Zusaetzlich Tankbefuellung
W 851                   DEUTSCH                         //Sprache Deutsch
W 853                   ENGLISCH                        //Sprache Englisch
W 854                   FRANZOESISCH                    //Sprache Französisch
W 855                   ITALIENISCH                     //Sprache Italienisch
W 856                   SPANISCH                        //Sprache Spanisch
W 858                                                   //Motorauslegung fuer minderen Kraftstoff
W 861                   MILANSTEUERUNG                  //Änderung Codierdatensatz
W 863                                                   //Europa-Händlerverzeichnis
W 864                                                   //Übersee-Händlerverzeichnis
W 868                   NIEDERLAENDISCH                 //Sprache Niederlaendisch
W 875                   INFRAROT                        //Infrarotfernbedienung
W 876                                                   //Funk-Fernbedienung 315 MHz
W 877                   ENTF_UEBERKREUZ                 //Entfall Überkreuzbedienung
W 879                                                   //Deutsch/Betriebsanl./Serviceheft
W 880                                                   //Englisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 881                                                   //Französisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 883                                                   //Spanisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 884                                                   //Italienisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 885                                                   //Schwedisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 886                                                   //Holländisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 887                                                   //Arabisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 888                                                   //Dänisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 889                                                   //Portugiesisch/Betriebsanl./Serviceheft
W 891                                                   //„Russisch/Betriebsanleitung/Serviceheft“
W 892                                                   //chinesisch/Betriebsanl./Serviceheft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część DIN76,

 

Dzieki za wskazówki. Po uruchomieniu NCS - expert, wszedłem w "FA eingeben", podałem VIN auta i pojawiła mi się lista z jakimś numerami. Niektóre numery mają znak dolara i ciąg liczb, np. $ 801, $ 851.

Powyżej podałeś liste kodów i tam są takie numery. Rozumien, że są to kody?

Jak mam usunąć kod j. niemieckiego? A może wystarczy dodać j. angielski czyli kod $ 853.

Jeżeli mam otwarte okno "FA eingeben" z różnymi numerami to w polu "Attribute" mam wpisać numer $ 853 i kliknąć Add , a póżniej OK.

A gdzie znajdę poniższe moduły nawigacji:

 

GT.C04

GT.C05

GT.C06

GT.C07

GT.C08

 

bo szukam w NCS - Expert i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Profil expertmodus (nie ma żadnego pliku w NCSEXPER/WORK)

zobacz w FA jaki masz wpisany język jak

$ 851 DEUTSCH //Sprache Deutsch

to usuń go delete odznaczając wcześniej

a wpisz $853 (okienko Merkmal) po wpisaniu kliknij ADD i OK

$ 853 ENGLISCH //Sprache Englisch

zapisz FA w AKMB i ALSZ

nie wyłączając kliknij F6 cofnij > F4 wybierz ecu > ALSZ (lub LSZ) > potwierdź okienko SGET ok > OK > F2 zmień funkcje > FA write > Ok > F3

F1 zmien ecu > AKMB (KMB) > potwierdz okienko SGET DATA > OK > F3 wykonaj i masz FA nowe z nowym językiem angielskim

teraz kodowanie do serii moduły GT te co masz tam podane (będzie tylko jeden )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale każdy reset robi się z FA (zawierają go dwa moduły dla e83 to AKMB zegary i ALSZ moduł świateł ,

a jak w FA niemiecki, to nadal będzie niemiecki , tylko jak b FA miało inny język to do takiego będzie zmieniać zawsze ,

a jak zmieni NCS w FA na angielski to już zawsze będzie na angielski

Niestety jak ktoś nie zna się na programach BMW to niech sam nic nie robi ponieważ może więcej popsuć niż naprawić :cool2:

NCS to podstawa , inpa to tylko diagnostyka nie ma wiele wpisów do zmian jak NCS kodowanie ,

może BMW Dash (bmw scaner ) może zmieniać przez postawienie parawki po funkcją "v" ale nie NCS tu potrzebna jest wiedza co się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć DIN76

 

Dopiero teraz wykonałem twoją instrukcję, ale jeszcze nie zrobiłem wszystkiego. Pozostało mi kodowanie do serii moduł GT.C04 bo taki mam moduł. Czy możesz napisać mi instrukcję jak przeprowadzić to kodowanie?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Panowie do spolszczenia navi w e83 nie potrzeba zadnych ncsów, inp itp.


Na początek ściągamy soft spolszczający nasze navi w e83

https://chomikuj.pl/steview/GPS/SOFTY+BMW+Mk4+X3+X5+e83/MK4+soft+*5bPL*5d,5906151238.7z(archive)


pobrany plik tzn. obraz .iso nagrywamy na płyte dvd za pomocą programu UltraIso. nagrywanie nalezy przeprowadzić z jak najmniejszą prędkością.


Dalej


1. Opróżnij czytnik DVD MK4 z płyty. (W E83 Lewa strona bagażnika w schowku).


2. Przekręć kluczyk w stacyjce na pozycję 1 tj. przed zapłonem, tak żeby uruchomiło się samo radio.


3. Przedź do bagażnika i włóż wypaloną płytę z dowolnym softem do czytnika MK4


4. Następnie przejdź do radia i obserwuj... pojawi się komunikat

"uwaga, cd rom w komput. nawigacji. Ładowanie oprogramowania"

zgaśnie ekran i czekaj na kolejny efekt, którym będzie,

"Software Update The installation program will update your navigation system!" może to potrwać z 6 minut.

W tym momencie nie ruszamy nic !!! Radia, nawiewu, wycieraczek a tym bardziej kluczyka, nie oddychać !!!

Pojawi się pasek, który będzie się uzupełniał. Nastepnie pojawi się komunikat :) UPDATE COMPLETE !


5. WAŻNE !!! NIE WCISKAJ NA RADIU "OK" DOPÓKI NIE WYJMIEJSZ PŁYTY Z NAPĘDU !!!

Płyta powinna wysunąć się samoczynnie zanim dojdziesz do bagażnika, ale nie śpiesz się.

Jak się wysunie to ją wyjmij.


6. Wsiądź do auta i wciśnij OK.


7. pojawi się komunikat "The system will reboot now !" Co oznacza ponowne uruchomienie systemu. tzw restart.

Pojawi się czarny ekran i czekamy na logo bmw :) i już...


8. Gdyby okazało się, że nie ma zmian w języku, wejdź w ustawienia i wybierz inny obsługiwany język.

W moim przypadku język polski był po wybraniu opcji języka francuskiego.


Poziom trudności zadania: Low. Pozdro :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 3/17/2023 o 6:11 PM, ziomek91 napisał(a):

Gentlemen, you don't need any ncs, inp, etc. to polonize navi in e83.

 

At the beginning, we download the soft polonizing our navi in e83

https://chomikuj.pl/steview/GPS/SOFTY+BMW+Mk4+X3+X5+e83/MK4+soft+*5bPL*5d,5906151238.7z(archive) 

 

the downloaded file, i.e. the .iso image, is recorded on a dvd using the UltraIso program. recording should be done at the slowest possible speed.

 

Next

 

1. Empty the MK4 DVD reader from the disc. (On E83 Left side of boot in glove box).

 

2. Turn the ignition key to position 1, i.e. before the ignition, so that the radio only starts.

 

3. Go to the trunk and insert the burnt CD with any software into the MK4 reader

 

4. Then go to the radio and watch... a message will appear

"attention, cd rom in navigation computer. Loading software"

the screen will turn off and wait for the next effect, which will be,

"Software Update The installation program will update your navigation system!" this may take up to 6 minutes.

We are not moving anything at this point!!! Radio, airflow, wipers and even more the key, do not breathe!!!

A bar will appear that will complete itself. Then a message will appear 🙂 UPDATE COMPLETE!

 

5. IMPORTANT!!! DO NOT PRESS "OK" ON THE RADIO UNTIL YOU REMOVE THE DISC FROM THE DRIVE!!!

The disc should pop out by itself before you reach the trunk, but take your time.

When it comes out, take it out.

 

6. Get in the car and press OK.

 

7. the message "The system will reboot now!" Which means restarting the system. so-called restart.

A black screen will appear and we are waiting for the BMW logo 🙂 and that's it...

 

8. If it turns out that there are no changes in the language, go to the settings and select another supported language.

In my case, the Polish language was after selecting the French language option.

 

Quest difficulty level: Low. Cheers :8)

Many many thanks for this troubleshooting. Let me check it for my case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.