Skocz do zawartości

Wgranie innego wsadu do DDE


PelsonMX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! tak rozmyślam , próbował ktoś wgrywać inne wsady przez WinKFP do sterownika silnika ? np mam wsad 174HP a chciałbym wgrać 215HP , oczywiście fabryczny do silnika 525d a wsad z 530d , jest to możliwe ? coś się stanie ?.


Ogólnie mam w Aucie redukcję mocy (auto z belgii) , patrząc w inpa w wszystkie sterowniki , ZB number w DDE mam 7812334 i WinKFP nie krzyczy , że ma nowszy soft do tego sterownika , w necie wyszukałem, że soft o numerze 7812334 to 174HP ... po VIN mam redukcję mocy a w Inpa był sterownik aktualizowany w 2016r więc mam te 174HP czy dalej jest redukcja mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez ncs nie idzie kodowac dde przecież, więc chyba tylko winkfp tylko aktualizacja zostaje, ista p nawet nie instalowałem teraz, co niby trzeba kodowac w dde? A VO 843 tylko w Cas i lma trzeba usunąć? I później pustym manem przelecieć? I tyle? Czytałem jakiś temat to pisali, że nie tylko usunięcie 843 wystarczy bo trzeba jeszcze coś zrobić ale nie mogę znaleźć co...


Edit : nie mam w VO kodu 843 więc chyba nie mam już tej redukcji mocy, pytanie teraz czy jest nowszy soft do dde? Czy już mam najnowszy? Aktualnie 7812334 numer softu, da się wgrać jakiś z większą mocą? Np od wersji 194KM? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Sam kod nie blokuje nic. Na podstawie wyposażenia winkfp sam dobierze odpowiedni soft bez redukcji mocy. Jeżeli oczywiście uprzednio poprawnie usuniesz z VO 843 i zakodujesz dde.

NIE , NIE , NIE , co ma kod FA do doboru ZBnr (ZUSB) w WINKFPT , jak znasz funkcjonowanie Winkfpt to wiesz że na dobór najnowszego ZBnr ma wpływ:

ostatni ZBnr , numer HW i numer SW , kod redukcji może być lub nie , dla winkfpt nie ma znaczenia ,

to nie ISTAP :idea:

843 jest tylko potrzebny do NCS który i tak w kwestii mocy w serii E nic nie wnosi (to nie ESYS F, G seria, całkiem inny świat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.