Skocz do zawartości

iDrive 7 i Spotify


drmk

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni posiadam G20 z iDrive 7 i o ile audio przez bluetooth działa bez problemu (w tym z aplikacji w telefonie z Androidem), to widziałem (https://jaypichardo.com/2020/02/03/how-to-add-spotify-to-your-bmw/), że Spotify może być aplikacją samego samochodu, którą da się sparować z urządzeniem/kontem Spotify w telefonie. Pytanie, czy to wyłącznie możliwe na wybranych rynkach, czy jest sposób, żeby działało i u nas (u mnie ;) )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z informacji jakie otrzymałem z biura obsługi klienta BMW problem leży w najnowszej aktualizacji Spotify, która wyłączyła funkcję pozwalającą na używanie niezależnej app w aucie.


Natomiast trochę rozwijając temat - korzystam ze spotify z tel i odtwrzanie przez audio bez problemu. Nie mam ani apple carplay ani androidauto (wiadomo...) a system iD 6. Zastanawia mnie różny sposób działania - za pośrednictwem tel z android na ekranie wyświetla się tylko ikona połączenia BT i nazwa utworu, natomiast puszczając z iphone wyświetla się odtwarzany aktualnie album (grafika), a z poziomu app iD widoczna jest ikonka spotify (tylko w czasie odtwrzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Potwierdzam, też naciąłem się na Spotify i iDrive 7 ... Naoglądałem się filmików z początku 2020 :




Poupdate'owałem wszystko i Spotify jak nie było tak nie ma... Też zadzwoniłem i zgadza się od ok 1/2 lub końcówki 2020 roku, Spotify zmieniło sposób licencjonowania i można tylko przez Apple/Android Car Play albo Bluetooth'a korzystać. Aplikacji Spotify nie ma już od tego momentu jako odrębna w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.