Skocz do zawartości

Amp do BMW F10 - do Focal ES100k + Focal IFBMW Sub


Nusu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Jestem posiadaczem BMW F10 z "2013 roku. Posiadam wersje audio: Basic (Stereo) czyli niestety najubozsza... :zalamany:


Nie jestem specjalista od samochodow ale postanowilem dobrze sie przygotowac i zabrac za robote sam. UDALO SIE ! :) nic nie zniszczone, wszystko dziala.


Wiec wlasnie skonczylem instalacje glosnikow (przod) Focal ES100k oraz 2x Focal IFBMW sub pod fotelami. Liczylem na to ze moje "radyjko" udzwignie nowe glosniki jednak niestety tak sie nie stalo. Bass jest zaledwie troszke lepszy od standardowych glosnikow.


Tylne glosniki narazie pozostaja orignalne - w przyszlosci je wymienie na kolejne ES100k lub IFBMW-C.


Narazie skupiam sie nad przodem. Troszke mi zajelo przygotowanie sie do calej akcji ale teraz jak doszedl do tego wzmacniacz a chce zeby wszytko bylo jak najlepiej spasowane poniewaz juz wydalem ponad 3000zl na ww. glosniki. Teraz doszedl wzmacniacz i 1. totalnie nie wiem jak sie za to zabrac 2. nie jestem pewien od czego zaczac w poszukiwaniu wzmacniacza.



Podejrzewam ze to bedzie wzmacniacz 4-kanalowy. Ale pytanie jest takie: jak poradzi sobie wzmacniacz z 2- srednie/wysokie i 2x Bassy? Czy musze miec specjalny wzmacniacz 2.2? Jakiej mocy powinien byc wzmacniacz przy tym zestawie? Czesto sie tez powtarza "Class D Amp" przy wersjach kompatybilnych z moim BMW. Coz to znaczy Class D?


Mysle ze tak do 1500zl mozecie polecac jakies modele. Ewentualnie jak bedzie trzeba faktycznie doplacic to 2000zl.


Ale pamietajcie ze sam model wzmacniacza nie wyjasni sytuacji pozniewaz nie za bardzo wiem co dalej... jak i gdzie sie podlaczyc. Potrzebowal bym jakis maly Manual do tego.


Przepraszam jak cos pomieszalem albo niejanso napisalem. Z checia odpowiem na pytania :) Bardzo jestem glodny wiedzy i chcial bym podjac sie zadania sam :)


Z gory dzieki za poswiecony czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.