Skocz do zawartości

CarPlay w Polsce, odblokowanie za darmo


pwbpm

Rekomendowane odpowiedzi

...


Przyznam, że jeżdzę BMW 8 lat, w sumie już 3cim samochodem. Cenię markę za wiele rzeczy, ale jestem zażenowany podejściem do nowych technologii, a już zdruzgotany kompletnie do nowych technologii w autach, które są sprzedawane w Polsce.

Dwa tygodnie temu odebrałem nowe nowe BMW 5 - G30, w którym w konfiguracji wybrałem opcję "gotowość do carplay". Po 2 latach jeżdżenia X6 F16 i czekania na Carplay, które sprzedawca obiecywał mi jak zamawiałem auto, byłem pewien, że teraz to już będzie działać.

Tym bardziej wściekłem się wyjeżdżając z salonu z informacją, że Carplay dalej nie działa (mimo, że opcja kosztowała ok., 1300 PLN) i muszę poczekać. Przyznam, że zacząłem juz klikać po sieci i nawet zakupiłem usługę kodowania, niestety nieskutecznie bo mam "zbyt nowy" firmware i zostaje tylko kodowanie OBD2.

...

Postanowiłem podjąć jeszcze jedną próbę odpalenia Carplay bez żadnych dodatkowych kosztów, tym razem skuteczną. Zainspirował mnie sprzedawca z salonu, który poinformował mnie, że jest to polityka BMW w Polsce i nie ma na to wpływu i że musiałbym jechać do Niemieć, żeby przypisać auto do ich systemu... sprawa okazuje się znacznie prostsza.

Przypisanie geograficzne kraju można zmienić za pomocą BMW-Connected. Oto sposób.


1. Wejdź na stronę bmw- ceonnected innego kraju niż Polska, przykład : https://www.bmw-connecteddrive.co.uk/app/index.html

2. załóż nowe konto (system automatycznie przypisze Cie kraju UK

3. zarejestruj swój samochód (automatycznie usuwasz auto ze swojego dotychczasowego konta)

4. wpisz kod bezpieczeństwa, który wyświetli się na ekranie samochodu

5. zresetuj idrive (wyłącz na 20 sek. samochód)

6. usuń iPhone'a z systemu idrive


w Menu pojawi się możliwosć dodawania urządzeń mobilnych za pomocą Carplay


7. dodaj swojego iPhone;a za pomocą Carplay

8. korzystaj :)!!


cała operacja zajmuje max. 5 minut zakładaniem kont itd...


Ucieszyłem się, ze będę mógł korzystać z Google Maps w soim samochodzie i wielu innych aplikacji. Pozostaje oczekiwanie na Yanosik'a, który zapowiada również kompatybilność z systemem... niestety żenada jaką zaserwowało nam BMW... pozostała


życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,


Bardzo dziekuje za pomoc, opisana metoda dziala swietnie! Ja akurat nie moglem podczas konfiguracji auta zaznaczyc tej opcji, wiec ja po prostu dokupilem w portalu connected drive UK (na razie na 1 miesiac za 1gbp).

Wczesniej dzwonilem na polska infolinie, podobno w Q1.2019 mamy to samo dostac w polskim connected drive.

A jesli chodzi o postawe BMW Polska, zenada to najdelikatniejsze okreslenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czesc!


Doskonala wiadomosc - wczoraj kupilem w polskim connected drive usluge carplay, potiwerdzam 100% ze dziala. Nie ma zatem juz koniecznosci rejestrowania sie przez inne kraje.

Odpowiadajac na pytanie z watku - powrot z UK do PL w moim wypadku odbywa sie bolesnie, tzn czesc uslug ktore mialem wykupione na koncie pl, po „powrocie” przestaly dzialac - czekam na rozwiazanie przez support, podobno trafilem juz „do informatykow w bmw ag” :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.